با قیمت جدید دلار چه پارکت لمینتی مناسب خرید است؟


با وجود افزایش روزبه روز قیمت دلار آمریکا قیمت های پارکت لمینت ها هم افزایش میبابد
همانگونه که شاهد افزایش بیش از ۱۰۰۰۰ درصدی دلار در مقابل ریال طی ۱۰ سال گذشته هستیم ،ترکیه هم پس از ایران در مقام دوم قرار دارد.
و با وجود این شرایطی که در ایران به وجود آمده و ایران از واردات پارکت لمینت اروپایی تحریم است و حق وارد کردن پارکت لمینت اروپایی را نداریم
میتوانیم از پارکت لمینت برند ایرانی و ترک استقبال نماییم


از جمله پارکت لمینت ایرانی را میتوان آیدا ،آرتا ،ایزوفام نام برد


و از پارکت لمینت های ترک:ای جی تی،ایشیک،لیگنا را میتوان نام برد که نسبت به قیمتشان و کیفیتشان مناسب میباشد.

حال برای مشتریان پیش می اید که پارکت لمینت چوبی چیست و چه کاربردی دارد؟

پارکت چوبی نوعی پوشش برای کف در فضای مسکونی است که جنس این کفپوش از چوب طبیعی و درختان می باشد  ،ابعاد پارکت ها در قدیم به صورت تکه های کوچک  بود اما در چند

سال اخیر با پیش رفت تکنولوژی در برطرف


کردن عیب و نقص پارکت های تکه ایی ،پارکت ها به صورت تایلی تولید می شود.و دیگر نیازی به خشک شدن و ساب و لاک ندارد تا رویه آن  صیغلی و جلا یابد ،پارکت های چوبی در برابراجسام سنگین مانند کنسول وپایه مبل و کمد و از قبیل این دسته اشیاء مقاومت بالایی ندارد و دچار خط و خش و له شدگی می شود ،به گونه ایی که وقتی اجسام را جابه جا می کنیم ،جای آنها را بر روی پارکت مشاهده می کنید،یکی دیگر از معایب بزرگ پارکت چوبی مقاوم نبودن آن در برابر آب است ،پارکت چوبی آب را سریع به خود جذب کرده و متورم می شود یا به اصطلاح باد می کند .

 برای مشاهده کامل این مقاله کلیک کنید

باید دقت داشته باشین که برای خرید پارکت لمینت باید یسری از نکات را توجه داشته باشید.

۱-پارکت لمینت ها به کف اتاق چسبانده نمی شود،بلکه توسط شیارهایی که به آنها کلیک گفته می شود و دورتا دور لمینت ها وجود دارد،به صورت نر و ماده در یکدیگر قفل می

شوند.افزایش سطح کار،باعث بیشتر شدن وزن لمینت های درهم قفل شده می شود و همین وزن ،یکی از عوامل نگهدارنده لمینت ها بر روی کف بدون استفاده از چسب می باشد.


۲-به علت عدم استفاده از چسب در نصب پارکت لمینت ها ، کف اتاق صدمه نمی بیند. به عنوان مثال اگر کف اتاقی سنگ فرش باشد و روی آن لمینت اجرا شود،اگر بنا به دلایلی بخواهیم

پس از مدتی لمینت هارا جمع کنیم،بدون اینکه کوچکترین آسیبی به سطح سنگ زیرین وارد شود،میتوانیم این کار را انجام دهیم. بدین ترتیب پارکت لمینت ها را می توان تا چندین بار پس از

نصب جمع آوری و مجددا در محلی دیگر نصب کرد.


۳-پارکت لمینت ها به عات فومی که قبل از نصب در زیر آنها پهن می شود،پس از اجرای کامل،تا حد زیادی از انتقال صدا به طبقه زیرین جلوگیری می کنند.


۴-فوم زیر پارکت لمینت ها علاوه بر عایق صدا،عایق حرارت و برودت نیز می باشد.


۵-لمینت ها نسبت به آب بسیار مقاومتر از پارکت های چوبی قدیمی هستند.


۶-لمینت ها نسبت به اجسام نوک تیز بسیار مقاوم تر از پارکت های چوبی قدیمی هستند.

برای اطلاعات کامل درباره خرید پارکت لمینت کلیک کنید

دیگر سوالی که برای مشتریان پیش می آید این است که  چرا پارکت لمینت بهترین گزینه برای کف ساختمان است.

چوب و فناوری چوبی به دلیل طبیعی بودن به جسم و روح حس آرامش و آسایش القا مینمایند، پارکت لمینیت به دلیل عملی که در ادامه مقاله به آن می پردازیم .در کشور های توسعه یافته در کف واحد های مسکونی،اداری،تجاری مورد استفاده قرار می دهند.

ترجیح دادن پارکت لمینیت نسبت به کفپوش های دیگر

یکی از عواملی که پارکت لمینیت را در بین کفپوش های دیگر محبوب ساخته ازدست ندادن انرژی است ،جذب گرمای متعادل در هوای سرد و زمستان و گرم بودن آن و ایجاد محیطی گرم ومتعادل نسبت دمای فضا،تردد بودن کفش بر روی سرامیک نه تنها باعث ایجاد آرتروز می شود بلکه در فصل سرما محیز خانه سرد و انرژی را اتلاف می نمایند.

-پارکت لمینیت به دلیل رنگ بندی، تنوع بالا وسازگاری با انواع طراحی و معماری در فضا های مختلف داخلی و ایجاد حس آرامش و آسایش و عوامل دیگر باعث شده مورد توجه بیشتر معماران و مهندسین قرار بگیرند.

یکی از مهم ترین عواملی که باعث شده پارکت لمینیت در دنیا رواج پیدا کند این است که نظریه عملی دانشمندان به اثبات آن رسیدند این بود که سنگ ها و سرامیک ها امواج رادیویی را بعد از برخورد با آنها شکسته و برگشت می دهند و باعث بروز بیماری و سرطان می شود،لازم به ذکر است در هر متر مربع ۶۰نوع امواج و فرکانس وجود دارد.این امواج موجب بیماری های گوناگون می شود،اما پارکت لمینیت به دلیل ساخته شدن با فن آوری طبیعی باعث عبور امواج می شود و هیچگونه برای سلامتی ضرری ندارد.

اگر از پارکت لمینیت کلا اطلاعاتی ندارین می توانید مقاله پارکت لمینیت چیست  را مطالعه نمایید.

و اما بازمیگردیم به اطلاعات اولیه درباره آموزش نحوه اندازه گیری و محاسبه متراژ پارکت لمینت

که هر شخصی باید بتواند حدودی متراژ منزل خود را بگیرد تا با ۱-۲ بسته اضافی کارتون راه بیوفتد و لازم به نصاب برای محاسبه اندازه گیری نباشد.

برای اندازه گیری پارکت لمینت ابتدا شما یک پلان ساده از فضای خود رسم کنید

سپس دور تا دور دیوار ها را اندازه گیری کرده و روی پلان قسمت های اندازه گیری شده را یادداشت کنید.

در انتها کار شما پلان را به مستطیل های کوچک تقسیم کنید و هر کدام را جداگانه محاسبه کرده و در آخر تمامی اندازه ها را با هم جمع نموده

برای اطلاعات جامع تر از این مقاله کلیک کنید