چرا کاغذ دیواری بهتر است؟

در چند سال گذشته استفاده از کاغذ دیواری در دکور منازل خیلی مرسوم نبود و بیشتر افراد آن را کالای قدیمی در دکوراسیون داخلی منزل و یا فضاهای دیگر می دانستند اما در چند سال اخیر با ورود کاغذ دیواری های جدید و متنوع استفاده از آن را به عنوان یک کالای لوکس در دکوراسیون داخلی تبدیل کرد که در خانه ها به عنوان اصلی ترین کالای دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

یکی از دلایلی که بیشتر افراد کاغذ دیواری را ترجیح می دهند به رنگ تنوع بسیار بالای این کالا در طرح و نقش های آن است که هیچگاه رنگ و دیوار و دیوار پوش های دیگر این تنوع را ندارند ،علاوه بر این ماندگاری بیشتری نسبت به دیوارپوش ها ی دیگر دارد،که بر خلاف رنگ،کاغذ دیواری دوده،گرد و غبار و چربی را به خود جذب نمیکند و اگر خرابی بوجود آید به راحتی قابل تعمیر است و یا کثیفی مثل لکه و یا خودکار و یا ماژیک به روی آن بوجود آید به راحتی می توان آن را تمیز کرد(آموزش تمیز کردن کاغذ دیواری)

یکی دیگر از ویژگی های کاغذ دیواری نسبت به کالاهای دکوراسیون دیگر با دوام بودن و مقرون به صرفه تر بودن آن نسبت به تغییرات ظاهری و بصری آن در دکوراسیون داخلی است.

کاغذ دیواری های فروشگاه اینترنتی دکوراسیون داخلی دکورچی با بیش از ۵۰۰۰ طرح متنوع تمامأ با ویژگی های زیر ارائه می شود.

صد در صد قابل شستشو

کاغذ دیواری جنش pvc  با روکش وینیل

کاغذ دیواری با جنس نانوون و الیاف طبیعی

انواع کاغذ دیواری های پوستری و سه بعدی

ضد آلرژی و حساسیت کاغذ دیواری های مناسب اتاق کودک و نوزاد

انواع کاغذ دیواری های کلاسیک،مدرن،اکلیل دار و مخمل

ویژگی کاغذ دیواری های با کیفیت؟

هرکالایی دارای ویژگی خاص و منحصر به فرد خود می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است ،از وسیله های مورد استفاده اولیه مثل مواد غذایی گرفته تا پوشاک و لوازم دیگر که همیشه به دنبال بهترین نوع جنس ها هستیم.

کالاهای ساختمانی یکی دیگر از اقلامی است که باید از مرغوبیت بالایی برخوردار باشد چرا که برای مدت زمان طولانی تری استفاده می شود و هم از سایر کالا ها گرانترند و تهیه نصب آن هم سخت و زمان برتر است.

پس برای خرید کاغذ دیواری به عنوان یک کالای لوکس ساختمانی باید دقت زیادی کرد ،در ادامه ویژگی های کاغذ دیواری را مرور خواهیم کرد.

۱-قابلیت شستشو

یکی از ویژگی های مهم یک کاغذ دیواری با کیفیت قابل شستشو بودن آن است.کاغذ دیواری قابل شستشو را نه تنها با آب و دستمال نمناک بلکه با مواد شوینده مانند مایع ظرف شویی و شوینده های مخصوص کاغذ دیواری قابل تمیز کردن هستند.

در مقاله نحوه تمیزکردن کاغذ دیواری کاملأ نحوه شستشو و تمیز کردن کاغذ دیواری را با نمونه های تصویری کاملأ توضیح داده ایم.

یک نکته مهم که حائز اهمیت می باشد این است که  اگر یک کاغذ دیواری علایم قابل شستشو بودن با علائمی در پشت کاغذ دیواری مشخص است،اگر یک آلبوم کاغذ دیواری این علائم را دارا نبود مطمعنأ قابل شستشو نیست.

دلیل قابل شستشو بودن کاغذ دیواری روکش وینیل آن می باشد که روی کاغذ دیواری pvc  قرار دارد.

وینیل یک نوع ماده پلاستیکی بسیار نازک می باشد که دیده نمیشود ، همین امر باعث می شود کاغذ دیواری را در مقابل مواد شوینده و رطوبت کم مقاوم کند.

در کاغذ دیواری های مرغوب بین ۳۰۰تا ۴۵۰ گرم در هرمترمربع روکش وینیل به کار رفته است.

مقاومت در برابر خط و خش و پارگی

کاغذ دیواری با کیفیت به دلیل روکش پلاستیکی که روی کاغذ است  آن را در برابر خراش های سطحی مقاوم میکند و جلوی پارگی گسترده را میگیرد و فقط در صورتی پارگی به وجود می آید که با یک وسیله تیز مانند کاتر یا چاقو روی سطح آن کشیده شود

نصب آسان بدون شکل و نشان ندادن بین کاغذ دیواری:

کاغذ دیواری هایی مه داری مرغوبیت بالایی نباشند وقتی با چسب کاغذ دیواری نصب می شوند ،هنگام نصب بر روی دیوار کش آمده و پاره می شود که این مسئله نصب کاغذ یواری را دشوار می کند و در آخر معمولا نتیجه مطلوبی نخواهد داشت اما کاغذ دیواری با کیفیت و استانداردتحت هیچ شرایطی کش نمی آید.

یکی دیگر از مزیت هایی که یک کاغذ دیواری با کیفیت داراست بعد از نصب هیج درزی بین قواره های نصب شده به جا نمی ماند ولی کاغذ دیواری با مرغوبیت پایین بعد از نصب خط و درز به جا میگذارد و از زیبایی کاغذ دیواری روی دیوار کم میکند.

قابلیت ترمیم

در صورتی که کاغذ دیواری پاره شود در اثر برخورد یک جسم یا شی نوک تیز در این صورت به راحتی نمی تواند آن قسمت را ترمیم کند،کمی چسب کاغذ دیواری را پشت آن قسمتی که پاره شده یا جدا شده از دیوار بزنید و آن را به دیوار بچسبانید پس از خشک شدن مشاهده کنید که جای هیچ درزی نماند.

در مقاله آموزش نصب کاغذ دیواری گام به گام توضیح داده شده است

ضدحریق بودن کاغذ دیواری

یکی دیگر از استاندارد هایی که یک کاغذ دیواری با کیفیت دارا می باشد B1-M1 است که این که این استاندارد مختص کاغذ دیواری های ضد حریق است این نوع کاغذ دیواری در برابر حریق مقاومت بالایی را دارد که در صورت آتش سوزی به کندی می سوزد و از گسترش آتش هم جلوگیری می کند این استاندارد را باید در پشت آلبوم های کاغذ دیواری ذکر شود.

قابلیت نصب مجدد

گاهی اوقات بعد از نصب کاغذ دیواری بر روی دیگر دیوار منزل ناگهان نظر خریداران عوض میشود و تصمیم می گیرند آن کاغذ دیواری را در مکان دیگر از خانه نصب کنند، برخی از کاغذ دیواری های مرغوب قابلیت نصب مجدد را دارند که اصطلاحأ به این (peerable) می گویند.،به این معنی است که وقتی کاغذ دیواری را بر روی دیوار نصب کرده قبل از اینکه چسب آن کاملأ خشک شود می توان آن را از دیوار جدا کرد و در جای دیگر نصب کرد و همین امر یکی از ویژگی های بسیار کار آمد این نوع کاغذ دیواری می باشد.

در مقاله آموزش جدا سازی کاغذ دیواری از دیوار به صورت مفصل توضیح داده شده است

ضد آلرژی بودن کاغذ دیواری

از آنجایی که کاغذ دیواری از محصولات پتروشیمی تولید می شود اگر از مواد اولیه  و با کیفیت هنگام تولید آن استفاده نشود باعث آلرژی و سردرد و بوی نامطبوعی می شود که کاغذ دیواری هایی با کیفیت دارای بو و آلرژی نیستند پس هنگام انتخاب کاغذ دیواری به این نکته مهم دقت کنید به خصوص کاغذ دیواری اتاق کودک که باید به کیفیت آن توجه لازم را داشته باشید.

جذب نکردن دوده و آلودگی

یکی از مهم ترین ویژگی کاغذ دیواری مرغوب عدم جذب دوده و آلودگی هاست که پس از بازکردن در و پنجره ها نگران کثیف شدن آن نباشیم، در حالیکه رنگ دیوار به شدت دوده و آلودگی  را به خود میگیرد.

همین امر باعث شده یکی از دلایل استفاده از کاغذ دیواری به غیر از زیبایی و عدم جذب دوده و آلودگی می باشد.

مقاوم در برابر تابش آفتاب

نور خورشید خاصیت رنگ زدایی دارد ، همین امر باعث شده یکی دیگر از منحصر بودن ویژگی های کاغذ دیواری با کیفیت این است که هنگام تابش مسثقیم نور خورشید به مرور زمان تغییر رنگ نمی دهند و همان زیبایی خود را حفظ می کنند.

عمر بالای کاغذ دیواری

کاغذ دیواری با کیفیت از نظر دوام طول عمر مفیدی بالای ۵یا ۸ سال دارد ،بدین معنا نیست که کثیف شده و یا رنگ خودش را ازدست میدهد و یا پاره شده است به همین دلیل خیلی از افراد زمانی تصمیم به کندن یا جداسازی کاغذ دیواری از دیوارشان را میگیرند که میخواهند یک کاغذ دیواری با طرح و نقش متفاوت نصب کنند،یکی دیگر از نکات قابل ذکر این است که بعضی از کاغذ دیواری ها حتی گارانتی ۵ یا ۱۰ساله دارند که فروشنده موظف است این خدمات پس از فروش را به صورت رایگان به شما ارائه دهد.

کاغذ دیواری با قابلیت شستشو

قابلیت شستشو در کاغذ دیواری به چه معناست؟

به جرات می توان گفت یکی از خصوصیات بارز کاغذ دیواری که خریداران این نوع کالا را مجاب به خرید می کنند قابل شستشو بودن آن است که در حال حاضر مهم ترین ویژگی آن است که این خصوصیات در تمام کاغذ دیواری ها وجود ندارد.

ویژگی قابل شستشو بودن کاغذ دیواری به دلیل یک لایه نازک با روکش وینیل به همراه جنس pvc است که روکش وینیل باعث میشود تا آب به بافت کاغذ دیواری نفوذ نکند به طوری که روکش قابل لمس نیست مثلأ وقتی شما یک کاغذ دیواری را میبینید و یا لمس میکنید ،یک کاغذ دیواری از جنس مخمل یا اکلیل دار روکش وینیل به روی این قسمت های کاغذ دیواری هم وجود دارد.پس نمی توان گفت کاغذ دیواری های مخمل و یا اکلیل دار قابل شستشو نیستند.

کاغذ دیواری های قابل شستشو دارای ۳ گرید یا درجه هستند که درجه یک قابلیت شستشو پایینی دارند و درجه ۳ قابلیت بالاتری نسبت به ۲درجه دیگر دارد ،این در حالی است که کاغذ دیواری با درجه یک را می توان تنها با یک دستمال نمناک تمیز کرد اما کاغذ دیواری با قابلیت شستشو درجه ۳ را می توان با یک ابر خیس و مواد شوینده تمیز کرد.

آموزش شستشوی کاغذ دیواری

 در مقالات آموزش شستشو کاغذ دیواری به طور مفصل درباره شستشو کاغذ دیواری توضیح داده ایم و دراینجا به طور مختصر به آن اشاره می کنیم.

برای تمیز کردن لکه های مثل جای کفش و یا خطوط خودکار به روش زیر عمل کنید:

۱دستمال سفید نخی کاملا تمیز که از قبل استفاده نشده باشد را به آرامی روی دیوار بکشید

۲ یک ابر و یا اسفنج تمیز که ترجیحأ از آن استفاده نشده در ظرف آب  با مایع ظرف شویی خیس کرده و با فشردن آن تمامی آب آن رابگیرید ،سپس ابر را به آرامی بر روی کاغذ دیواری بکشید کاملأ پاک شود.

۳ در مرحله سوم با استفاده از دستمال نخی می توانید روی آن محدوده بکشید و خشک نمایید.

خرید کاغذ دیواری قابل شستشو اگر قصد خرید کاغذ دیواری را دارید پس حتمأ به علائم کاغذ دیواری پشت آن دقت کنید که قابلیت شستشو را دارا باشد ،تمامی آلبوم های کاغذ دیواری موجود در فروشگاه اینترنتی دکورچی قابل شستشو بوده

قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو

همانطور که گفته شده بود تمامی کاغذ دیواری ها قابل شستشو نیستند ولی کاغذ دیواری های قابل شستشو از جنس پی وی سی (یک نوع پلاستیک) و روکش وینیل دارد و در وزن های مختلف در بازار موجود است همین امر باعث تفاوت قیمت در کاغذ دیواری قابل شستشو می شود ، البته این تفاوت قیمت ها تنها به وزن آن نیست بلکه به جنس pvc آن هم بستگی دارد که به راحتی خراش بر نمیدارد،قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو به طور متوسط ۲برابر قیمت کاغذ دیواری از جنس کاغذ (بدون روکش و pvc)است که به راحتی پاره میشود و قابل شستشو هم نیست.

درست است این نوع کاغذ دیواری ارزان است اما از نظر طول عمر،عمر مفیدی ندارند چون خیلی زود پاره می شوند و درز کاغذ ها مشخص میشود به همین دلیل خرید این نوع کاغذ ها توصیه نمی شود.

نحوه نصب کردن کاغذ دیواری قابل شستشو

روش نصب کاغذ دیواری ها با هم تفاوت چندانی ندارند،می توانند آموزش نحوه نصب کاغذ دیواری رادر دیگر مقالات دکورچی که به صورت مفصل توضیح داده شده است را مطالعه کنید.

نکته:نصب کاغذ دیواری مهمتر است توسط نصاب انجام شود.

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک جدا از زیبایی و تنوع بالایی که دارد باید قابل شستشو هم باشد به دلیل اینکه کودک در دوران مختلف سنی مثل کودکی(با دستان چرب و یا لکه های بستنی) دیوار ها را کثیف میکند یا در سنین ۲-۳سال به بالا با خودکار و ماژیک دست گرفتن دیوار هارا خط خطی می کنند،پس باید نوع کاغذ دیواری انتخاب کنیم که در آینده بتوانیم به راحتی آن را تمیز کنیم(نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری)

نمونه آلبوم های کاغذ دیواری کودک پسرو  کاغذ دیواری کودک دختر

همچنین مقالاتی درباره رنگ های کاغذ دیواری از جمله کاغذ دیواری آبی و کاغذ دیواری سبز و کاغذ دیواری زرد و …….. در مقالات دکورچی وجود دارد برای اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

کاغذ دیواری قابل شستشو برای آشپزخانه

یکی از فضاهایی که در چند سال اخیر به کاربردن کاغذ دیواری در آن رایج شده آشپزخانه می باشد اما برای این مکان باید حتما از کاغذ دیواری های درجه ۳ و قابل شستشو اشاره کرد که به راحتی تمیز شده  و دوده و چربی را به خود جذب نمیکند

که این روش شستن کاغذ دیواری در آشپزخانه هم همانند دیگر فضای دیگر است، اما قبل از به کار بردن آن در آشپزخانه به نکات زیر توجه کنید.

۱- کاغذ دیواری پشت اجاق گاز نصب نکنید و یا جایی که همیشه پخت و پز است

۲- هنگام شستشوی کف آشپزخانه اگر کاغذ دیواری خیس شد بلافاصله آن را با دستمال خشک کنید.

۳-کاغذ دیواری را پشت سینک ظرف شویی و یا فضاهایی که شستشو دارین نصب نکنین چون نم و رطوبت و برخورد آب به آن باعث میشود چسب کاغذ دیواری خاصیت چسبندگی خود را از دست دهد و کنده شود.

کاغذ دیواری قابل شستشو برای حمام و یا سرویس بهداشتی

اگر به دنبال این هستید که محیط سرویس بهداشتی و یا حمام خود را تغییر دهید و یکی از گزینه های این تغییرات کاغذ دیواری است و ما این پیشنهاد را به شما نمیکنیم ،به دلیل اینکه نم و رطوبت داخل این فضا زیاد است و آب مستقیم به پشت کاغذ دیواری نفوظ می کند ،پس از نفوظ آب چسب کاغذ دیواری چسبندگی خود را ازدست میدهد و کنده می شود.

 اموزش مراحل نصب کاغذ دیواری روی دیواری

در این مقاله سعی بر این داریم که آموزش مراحل نصب کاغذ دیواری را بیاموزیم و مطمئن باشید که نصب کاغذ دیواری خیلی ساده تر از آن چیزی است که در تصور شما میباشد اما در نظر داشته باشید که این کار یک نفره امکان پذیر نیست و باید یک نفر دیگر هم در نصب کاغذ دیواری کمک کند.

در اولین قدم  ااطلاعاتی در رابطه با ابعاد کاغذ دیواری هایی که تهیه کرده اید کسب کنید و سپس شروع به کار کنید.

اموزش تصویری نصب کاغذ دیواری

مراحل نصب کاغذ دیواری

۱ – انتقال وسایل منزل به گوشه ای از خانه

۲ – وسایل مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری ( برای مشاهده ابزار مورد نیاز نصب کاغذ دیواری روی لینک نارنجی کلیک کنید )

۳ – نصب کاغذ دیواری

ابتدا باید تمامی وسایل منزل را به یک گوشه از خانه انتقال دهید و یا حداقل یک متر از دیوارهایی که قرار است کاغذدیواری شود فاصله  دهید ، سپس تابلوها و تمامی وسایلی که روی دیوار هستند را جدا نموده

نکته : اگر قصد دارید سقف هم کاغذ دیواری کنید ابتدا برق را از کنتور قطع نموده لامپ ها و اویزهای سقفی را جدا کرده و به جای لامپ سقفی از اتصالات نور ساده برای روشنایی استفاده کنید

نکته : اگر سیستم گرمایش منزل شما رادیاتور میباشد شما باید رادیاتورها را هم جدا کنید ، اگر تخصصی در این رابطه ندارید برای جداسازی میتوانید از یک متخصص استفاده نموده.

۱ – وسایل مورد نیاز برای نصب کاغذدیواری

در مقاله قبلی درباره وسایل مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری که مفید میباشد توضیح مختصری داده ایم البته به این معنی نیست که شما از همه ی آن ابزارها برای نصب کاغذدیواری استفاده کنید به طور مثال ( برای چسباندن کاغذ دیواری به دیوار شما این کار را میتوانید هم با برس انجام دهید و هم با غلطک )

۲ – بررسی سریال نامبرهای کاغذدیواری

قبل از نصب ابتدا باید سریال رول کاغذ دیواری را بررسی کرد ، در اغلب رول ها یک کاغذ از مشخصات کاغذ دیواری وجود دارد که معمولا این سریال نامبر از اعداد و ارقام ۲ ، ۳ رقمی تشکیل شده

مطمئن شوید که تمامی رول های کاغذدیواری از یک سریال نامبر و کد میباشند چرا که اگر سریال کاغذدیواری ها با هم فرق داشته باشند امکان تغییر رنگ به صورت اندکی وجود دارد که تاثیر منفی برروی تصویر نهایی دارد

نکته : همیشه سعی کنید ۱ یا ۲ رول کاغذ دیواری اضافی خریداری نمایید برای زمان هایی که قسمتی نیاز به تعمیر دارد و یا تغیرات در منزل دارید مورد نیاز میشود دلیلش این است که اگر بعدها اقدام به خرید کنید سریال نامبرها متفاوت میشود

چگونگی کندن کاغذ دیواری از دیوار و زیر سازی دیوار

۱ – ابتدا برق را قطع نموده

همانطور که میدانیم اتصال سیم برق به آب خطرناک است و موجب برق گرفتگی میشود به همین دلیل اول از همه برق اتاق مورد نظر خود را قطع نموده برای اطمینان از قطعی برق شما میتوانید از ابزاری مثل فازمتر استفاده کنید

هنگامی که مطمئن شدید اتصال برق قطع شده است شما باید تمامی قاب کلید پریزها را از دیوار جدا نموده و بعد فضاهای خالی مانده را با روزنامه پر کنید

۲- حذف کاغذ دیواری از روی دیوار

ابتدا باید به طور کامل دیوارها را خیس نموده تا اب به پشت کاغذ دیواری نفوذ کند شما این کار را میتوانید با یک اسفنج یا قلمو رنگ بزرگ اعمال این کار را از بالا به پایین انجام دهید و مطمئن شوید که سراسر دیوار خیس شده

به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبرکنید و سپس با استفاده از کاردک مقداری از کاغذ دیواری را جدا نموده و مطمئن شوید که کاغذ دیواری به راحتی جدا میشود پس از این که این اطمینان حاصل شد با یک کاردک کاغذدیواری ها را از دیوار جدا نمایید

۳ – زیرسازی دیوار بعد از جداسازی کاغذ دیواری

امکان دارد قسمت هایی از کاغذ دیواری که اب به خوبی نفوذ نکرده روی دیوار بماند که بیشتر این موارد برای کاغذ دیواری از جنس وینیل و قابل شستشو هستند که باید با یک سمباتمه یا ابزار زبر دیگر جداسازی شوند.

نکته : شما به گونه ای این کار را باید انجام دهید که تمامی سطح دیوار صاف شود و اثری از برجستگی از کاغذ دیواری روی دیوار نباشد.

۴ – پرکردن سوراخ و ترک های دیوار

شما میتوانید با بتونه کردن سوراخ و ترک دیوارها این فضاها را تعمیر نمایید به گونه ای که هنگام بتونه کردن فضاهای پرشده دیوار صاف و یکدست دیده شود و هیچ برامدگی نداشته باشد و اجازه دهید که فضاهای تعمیر شده به صورت کامل خشک شود.

نکته:

نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار گچی

بعد از خشک شدن دیوارها شما میتوانید از پرایمر استفاده کنید برای بهتر نصب شدن کاغذ دیواری که بیشتر برای دیوارهای گچی استفاده میشود ، این نوع چسب حلالش آب است ، چسب را با آب حل و بایک غلطک رنگ میتواند به دیوار بزنید

چگونه برش دادن رول کاغذ دیواری

۱ – اندازه گیری دیوار

ابتدا با استفاده از یک متر عرض و ارتفاع دیوارها را اندازه گیری کرده و بر روی یک کاغذ یادداشت کنید ( برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه اندازه گیری کاغذ دیواری این مقاله را مطالعه کنید )

نکته : برای برش دادن کاغذدیواری به اطلاعات ان درون وکیوم رول ها و به الگوی تکرار طرحهای کاغذ دیواری دقت نمایید و برای برش دادن کاغذ دیواری ۵ سانتیمتر از بالا و پایین هر قواره برای دورریز آن در نظر بگیرید که برای کنارهم قرار گرفتن طرحها میباشد ، نکته دیگر این است که کاغذ دیوار ساده نیازی به دوریز ندارد.

۲ – برش کاغذ دیواری بر روی میز

نکته : قبل از برش برش دادن کاغذدیواری ابتدا رول را باز نموده و روی دیوار قرار دهید و مکان قرار گرفتن قواره اول را تعیین کنید و برش ها را نسبت به قواره اول انجام دهید

شروع به برش کنید با استفاده از کاتر یا ابزار نوک تیز دیگر که به راحتی بتوانید کاغذدیواری را برش دهید، الگوی اول را در نظر بگیرید و برش دهید برای قواره دوم آن را روی قواره اول قرار دهید با در نظر گرفتن ۵ سانتیمتر دوریز از بالا و پایین و قرار گرفتن الگوها کنار هم اگر الگوها در کنار یکدیگر قرار نگرفتند ۵ سانتیمتر دیگر اضافه کنید تا الگوها در کنار یکدیگر قرار بگیرند

نکته : برای انکه برشها به صورت صحیح و صاف انجام شود از یک خط کش استفاده کنید

جدیدترین مدل کاغذ دیواری برای پذیرایی

چگونه کاغذ دیواری را نصب کنیم ؟

 1 – ابتدا چسب کاغذ دیواری را با توجه به دستورالعمل پشت بسته آن درست کنید ، سطحی که میخواهید درونش چسب درست کنید باید تمیز و عاری از زنگزدگی باشد.

نکته : اضافه کردن آب سرد ( همنطور که در دستورالعمل ذکرشده) به سطل در حین انجام این عمل با استفاده از یک چوب به سرعت و به طورمداوم جهت عقربه های ساعت و بر عکس به هم بزنید تا زمانی که مطمئن شوید پودر کاغذدیواری به طور کامل در آب حل شده

نکته : برای چسباندن کاغذ دیواری  دمای فضا نباید بیش از حد بالا و یا پایین باشد دمای ایده آل اتاق بین ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتیگراد میباشد

طرز تهیه چسب کاغذ دیواری

چسب زدن به کاغذ دیواری

بااستفاده از قلم مو رنگ چسب آماده کرده را به پشت کاغذدیواری بزنید از بالا به پایین شروع کنید و چسب را بگونه ای در نظر بگیرید که از کاغذ دیواری نچکد ، اجازه دهید که چسب به اندازه کافی کاغذ دیواری را خیس کند ( این بازه بین ۵ ال ۱۵ دقیقه میباشد نباید بگذارید از زمان بیشتر شود به دلیل اینکه کاغذ دیواری هنگام نصب کش می اید و غیرقابل نصب میشود)

نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار

ابتدا روی نبردبان رفته و کاغذدیواری را از بالا به پایین نصب نموده و سپس با کردک پلاستیکی از بالا به پایین روی آن کشیده که مبادا چسبی از زیر جمع شود و باعث برجستگی شود و به طور کامل به دیوار بچسبد و بلافاصله با یک پارچه یا اسفنج اطراف قواره های نصب شده را تمیز نمایید و قواره بعدی را لب به لب قواره قبل قرار داده و الگوها را در کنار هم تنظیم کرده و همانند قواره قبل نصب کنید.

فروش انواع طرح کاغذ دیواری سه بعدی با قیمت مناسب

نکته : دقت کنید به ۵ سانتیمتر بالا و پایین هر قواره که بعد از اتمام نصب انها را  با کاتر برش دهید

نکته : بعد از اتمام نصب امکان دارد حباب هایی به وجود آید به هیچ عنوان نگران نباشید این حبابها بعد از گذشت ۴ ال ۵ روز از بین مروند و جذب دیوار میشوند.

وسایل مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری

نیم نگاهی به ابزار هایی که بیشترین کاربرد را برای نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار را دارند.

نبردبان :

یکی از مهم ترین ابزارها براینصب کاغذ دیواری نبردبان میباشد ، که به راحتی بتوانید کاغذ دیواری را از بالا به پایین به صورت عمودی نصب نمایید و تسلط کافی داشته باشید

مداد :

۲٫۳ عدد مداد برای علامت گذاری روی دیوار و کاغذ دیواری ها برای برش و نصب

کاتر :

کاتر تیغ چند تکه ای میتواند گزینه مناسبی برای برش کاغذ دیواری باشد که هرگاه کند شد آن قسمت را جدا کرده و از قسمت تیز بعدی استفاده نمایید کاتر یکی از ابزار های پر کاربرد هنگام نصب است

متر :

یکی دیگر از ابزار های پرکاربرد متر میباشد که با استفاده از ان دیوارها را اندازه گیری کرده و نسبت به متراژ ان کاغذ دیواری را برش میدهید

شاقول :

برای نشانه گذاری موقعیت اولین کاغذ دیواری و اطمینان از عمودی نصب شدن آن

غلطک پلاستیکی :

غلطک پلاستیکی توپر که برای فشردن کاغذدیواری روی دیوار استتفاده میشود که مبادا چسب از زیر جمع شود و باعث برجستگی شود ( برای کاغذدیواری از جنس وینیل پوشانده شده مناسب است)

سطل :

یک سطل مختص درست کردن چسب کاغذ دیواری در ان

فرچه :

برای چسباندن چسب کاغذ دیواری به دیوار و یا آستر زدن

سمباتمه :

کاربرد سمباتمه برای صاف و یک دست کردن دیوار قبل از نصب میباشد

میزکار:

یکی دیگر از ابزارهای مهم میز کار است که بر روی ان کاغذ دیواری را آغشته به چسب و برشکاری میکنند

کاردک :

ابزاری همه کاره برای اماده سازی سطح دیوار و یا کندن کاغذ دیواری های قدیمی استفاده میشود

قیچی :

یک قیچی بلند هم مورد نیاز است برای برش طولی کاغذدیواری قبل از نصب