استفاده از کاغذ دیواری زرد در دکوراسیون داخلی منزل

استفاده از کاغذ دیواری رنگ زرد درخشان در دکوراسیون منزل خویش

شاید برای تمامی افرادی که میخواهند از کاغذدیواری استفاده کنند  این سوال پیش اید که از چه رنگ کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل استفاده کنیم ؟ یکی از پیشنهادات و یکی از بهترین گزینه ها برای اتاق کودک ، نوجوان ، پذیرایی و سریع ترین راه برای نشاط دادن به هر فضای ملال و یا دلگیر استفاده از کاغذ دیواری رنگ زرد براق است.

مبلمانی به رنگ زرد درخشان شور و شوقی بی مهابا به اتاق غذاخوری میدهد.

اگر به دنبال محیطی شاد هستید نترسید و دل به دریا بزنید به خاطر داشته باشید ست کردن با کاغذ دیواری زرد روشن رنگ آفتابه صورت طبیعی با همه چیز جور در می آید ،سرشت خورشیدی رنگ کاغذ دیواری زرد به شکلی انکار ناپذیر حس گرما و شادی را در هر جایی که استفاده شود القا می کنند . پس نگران کاهش روشنی و یا کم فروغ کردن درخشش آن نباشید .کاغذ دیواری زرد باید شاد و مفرح و شاداب باشد با استفاده از این کاغذ دیواری در مکان هایی که به هیجان زیاد نیاز دارد از این خصوصیت سود ببرید .راهرو هایی با کاغذ دیواری های سفید وانیلی اگر از کف تا سقف  با سایه ای پر فروغ از کاغذ دیواری زرد استفاده شود بیشتر شبیه تونلی نورانی خواهد بود .

استفاده از کاغذ دیواری زرد می توان همان منبع الهام گمشده برای دکوراسیون دفتر کار ، خانگی یا اتاق مطلعه باشد ،حتی به عنوان تاکید روی یک تک دیوار یا قفسه کتاب استفاده شود.

بهترین مکان هایی برای استفاده از کاغذ دیواری زرد اتاق هایی هستند که نیاز بیشتر به انرژی دارند .رنگ زرد البته نمی توان بهترین رنگ برای تمدد اعصاب یا مناسب فضاهای تامل دانست،در این مکان ها سایه ایی خنک تر مثل کاغذ دیواری آبی درخشان و سبز های خالص ممکن است بهتر از کاغذ دیواری زرد که جاب توجه می کند به کار روند،در عوض از این رنگ آفتابی مثل اتاق لباس ،محل صرف صبحانه استفاده کنید.

کاغذ دیواری زرد به همراه سفید فراخی و بلندی ایجاد می کند

اگر یک زوج رنگ کاغذ دیواری تند(مثلا زرد و قرمز)مناسب یک خانه کوچک و دنج خیلی تند به نظر برسد.برخی جاها از کاغذ دیواری سفید استفاده کنید .استفاده از رنگ کاغذ دیواری سفید ،خصوصا زرد و تازگی و اصالت آن رنگ را به همراه می آورد. بیشتر طراحان دوست دارند به منظور فریب چشم بر یک طیف درخشان رنگی در زمینه بیرنگ کاغذ دیواری سیاه و سفید و یا خاکستری تاکیید کنند.رنگ زرد می تواند کفپوش چوبی پولیش شده و یا پارکت لمینیت ها را هم افزایش دهد.

کاغذ دیواری زرد عاشق اتاق غذاخوری است

کاغذ دیواری که زرد درخسان است انتخاب فوق العاده ایی است برای اتاق غذاخوری ،درست به همان دلایلی که کاربرد زنگ زرد در آشپزخانه چشمگیر است.زیرا باعث می شود روحیه خوب و گفتگوی صمیمی را امکان پذیر می سازد و سایه مطبوعش بر اشتها می افزاید . در اتاق غذا خوری که رسمی تر است تاثیر نور کاغذ دیواری زرد کامل و ملایم شمع خاطره ایی دلپذیر در اذهان به جایی می گذارد.

طراحان افسوس می خورند که چرا اتاق های غذاخوری که معمولا هر خانه ایی به دقت طراحی می شوند ،فقط برای موقعیت های خاص مورد استفاده قرار می گیرند.همه تلاش های طراحان داخلی هدر می رود،به خصوص اگر نتیجه نهاییبه جای یک غذا خوری راحت و مدرن برای خانواده و دوستان ،یک اتاق غذاخوری سرد و رسمی و بی روح باشد،در حقیقت بسیاری از طراحان دیگر اعتقادی به یک مکان اختصاصی و انحصاری برای صرف غذا ندارند .مردم سرتاسر دنیا کمتر از چنین مکانی برای وقت گذرانی وسرگرمی استفاده می کنند،بیشنر طراحان به مکانی چند منظوره برای غذا خوردن ،کار کردن و انجام تکالیف خانگی می اندیشند.

در این حالت استفاده از کاغذ دیواری شاد و گرم و پر انرژیمثل زرد و نارنجی و صورتی در مقایسه با هر رنگ خنثی دیگری بیشتر برای محیط فعال و با رسمیت کمتر قابل استفاده به نظر می رسند.

اتاق نشینمنی که با کاغذ دیواری زرد پر زرق و برق و در اصطلاح نمایشی یا دراماتیک اغلب به اصطلاحات خوب نیاز دارند اما افرادی که متعلقات زیادی دارند نباید از ابتدا شروع کنند تمرکز بر روی قسمتی با رنگ چشم گیر می تواند یک اتاق را مرتب تراز آنچه هست جلوه دهد .جذابیت رنگ کاغذ دیواری زرد چشم و توجه را به خود جلب می کند و با آن مجموعه ایی در تعارض هم قرار نمیگیرند حتی به نظر رنگ کاغذ دیواری خنثی می آید.

اتاق نشیمن و پذیرایی را با کاغذ دیواری رنگ زرد مناسب روشن کنید

یکی از جالب ترین حقایق موجود درباره کاغذ دیواری رنگ زرد این است که نمی توانید آن را واقعا تیره کنید.اما می توانید آن را کمرنگ تر یا روشن تر سازید،عموما و بنا به یک قاعده کلی هر چه یک رنگ کاغذ دیواری سیر تر باشد تاثیر آن عمیق تر می شود.

اما کاغذ دیواری زرد را فقط می توان روشن و روشن تر ساخت.

هر کوششی جهت تیره کردن کاغذ دیواری رنگ زرد مثلا افزودن کاغذ دیواری مشکی یا هر رنگ تیره ایی آن را کدر می سازد و در نهایت می تواند آن را به قهوه ایی،سبز یا رنگ خوشایند بینابینی بدل سازد.در مورد مکان هایی که در یک خانه برای عموم اهل منزل یا سرگرمی در نظر گرفته شده اند .

در هنگام تزیین اتاق های رسمی اکثر مردم مراقب هستند که از یک ترکیب رنگی محافظه کارانه به این منظور استفاده کنند،اما آنها طیف رنگی درخشانتری را می پسندند.کاغذ دیواری زرد می تواند انتخابی عالی باشد زیرا تقریبا با هر شیوه ایی آرایش و تزیینی جور در می آید.دیوار هارا کاغذ دیواری زرد غناری کنید و یا زرد طلایی استفاده کنید.طبیعت هماهنگ رنگ کاغذ دیواری زرد روشن این امکان را فراهم می آورد که با هر بافتی از پارچه های چیت گرفته تا تصاویر چشم انداز و سایه روشن چوب هایی به رنگ گرم ترکیب شوند.

از ترکیب کاغذ دیواری زرد با نارنجی که رنگ مبهوت کننده ایی است استفاده نمایید ریزا کاغذ دیواری زرد رنگی خوشبین ،رنگ نارنجی با گرما و انرژی مثبت زاییده می شود

یه پیشنهاد دیگر که میتواند برای خانه های با مبلمان و وسایل اسپرت داشت میتوانید رنگ کاغذ دیواری پشت تلویزیون رو هم از زرد طلایی مناسب استفاده کرد ( این پیشنهاد بستگی به نوع و چیدمان دکوراسیون داخلی منزل دارد )

Picture 239

(برای مطالعه مقاله کاغذ دیواری نارنجی مبهوت کننده و هیجان انگیز به مقالات دکورچی مراجعه نمایید).