استفاده از کاغذ دیواری رنگ خنثی در دکوراسیون

استفاده از کاغذ دیواری رنگ خنثی در دکوراسیون

به طور کلی رنگ ها به سه دسته تقسیم می شود

رنگ خنثی

رنگ های گرم

رنگ های سرد هستند.

رنگ خنثی چیست؟

رنگ های خنثی جز رنگ هایی هستند که در طیف رنگی وجود نداشتند و از ترکیب رنگ های دیگر بوجود می آیند و می توانند اثرات خوب یا بدی را بگذارد،هر رنگ بک معنی را می رسانند مثلأ رنگ سفید واقعأ یک رنگ محسوب نمی شوند بلکه عدم حضور رنگ بشمار می رود و نشانگر خلوص و پاکی است.

رنگ های خنثی در چرخه رنگ که در مقاله دکورچی وجود دارد و مفصل توضیح داده ایم .

رنگ های خنثی نرم و ظریف هستند که با رنگ های دیگر ترکیب شده و تنالیته هایی را تشکیل می دهد (سفید-خاکستری-طوسی-خاکی) خنثی در نظر گرفته می شود،اما باید در نظر داشته باشیم زیر سایه رنگ های دیگر قرار دارد و ممکن است رنگ های گرم و یا سرد در نظر گرفته شود که دیگر به آن رنگ های خنثی گفته نمیشود.

رنگ های خنثی بیشتر حس آرامش بخشی را به طرف می رساند  و هر فردی تمایل بیشتری به استفاده آن در منزل و فضای شخصی خود دارد زیرا می توان با یک رنگ دیگر ست کرد به راحتی و ترکیب بسیار مناسبی را آغاز کرد و اگر تمایل به تعویض وسایل منزل خود دارید دیگر نگران

و ترکیب بندی نیست زیرا ممکن است که حداقل محیط زشت ونامناسبی را ایجاد نمی کند و فضا شلوغ نمی شود.

برای اطلاعات و آشنایی بیشتر با رنگ ها از مقاله های زیر استفاده کنید.

۱- از چه رنگ کاغذ دیواری برای دکوراسیون استفاده کنیم؟

۲-استفاده از کاغذ دیواری نارنجی در دکوراسیون داخلی منزل

۳-ست کردن کاغذ دیواری ابی با دیگر وسایل دکوراسیون داخلی منزل

۴-کاغذ دیواری بنفش را در چه فضاهایی استفاده کنیم ؟

یک کاغذ دیواری رنگ خنثی در کنار یک رنگ جذاب و پر انرژی فضای بسیار شیک و باوقاری را ایجاد میکند، زیرا رنگ های خنثی تقریبأ با هر رنگی مطابقت عالی دارد و مقابل هر رنگی خوب به عمل می آید.

باید مطمعن باشید که ازکاغذ دیواری رنگ خنثی به درستی استفاده شده است زیرا همین رنگ خنثی که در کنار رنگ های دیگر شیک و زیبا می شود،اگر خوب بکار نرود می تواند فضای بی مزه و کسالت آور را ایجاد می نماید و باعث دلزدگی می شود.

رنگ های خنثی مانند یک بوم نقاشی عمل می کند و شما می توانید اطراف فضا را با اکسسوری های زیبا با وسیله های دکوراسیون های شیک و لوکس به خانه خود رنگ و جان بخشید.

اکثر خانم ها ی با سلیقه و خوش ذوق به دلیل انعطاف پذیری و جای مانوور بالای رنگ های خنثی را به دیگر ترجیح می دهند.

در فضاهایی که از رنگ های خنثی استفاده می شود از وسایل های چوبی و یا از پارکت لمینیت و سطوح فلزی با رنگ های تیره بهترین کنتراست رنگی را ایجاد می کند و باعث جذابیت بیشتر می شود.

مهم ترین رنگ های خنثی رنگ هایی هستند که از ترکیب رنگ سیاه و سفید تشکیل می شود ،پس در انتخاب صحیص بین طیف ها و سایه های مختلف خاکستری بسیار دقت نمایید،زیرا رنگ های خاکستری در مدت های خیلی طولانی روی دیوار آبی و یا بنفش به نظر می رساند.

باید در انتخاب رنگ طوسی خود به دنبال طوسی بگردید که ته رنگ آن به برنز و قهوه ایی و زرد تمایل داشته باشد تا وقتی که بر روی دیوار فضای خانه شما نصب می شود رنگ دیوار القای حس خوبی داشته باشد و حس پشیمانی نکنید و مطمعن باشید تا رنگ خوبی را انتخاب کرده اید.

رنگ خاکستری رنگ تعادل است و حواس را به هیچ عنوان پرت نمی کند و رنگ مناسبی برای زمینه و یا دیوار منزل است.

مقاله کاغذ دیواری رنگ مشکی(دکوراسیون لوکس و لاکچری) را کلیک کنید .

افرادی که تمایل زیادی به رنگ طوسی دارند حس آرامش و ثبات را در خصوصیات اخلاقی خود دارند و تمایل بیشتری به آرامش و ثبات دارند و از زندگی آرام لذت می برند ،رنگ های خنثی هر چه به تیرگی پیش می رود حس اعتماد را بیشتر القا می کند و در نتیجه این رنگ مردانه تر به شمار میرود.

رنگ های خنثی آیتم رنگ ملایمی است که زمینه مناسبی را ایجاد می کند تا وقتی که یک تابلو نقاشی زیبا را به دیوار اتاق نصب می کنیم زیبایی و جذابیت اثر را چندین برابر میکند.

شما وقتی حساسیت زیادی به دکور منزل خود دارید باید از ترکیب این رنگ ها به خوبی استفاده شود ببینید کدام ترکیب بهتر جواب می دهد،مثلأ انتخاب رنگ خنثی در کنار یک رنگ گرم می تواند انتخاب مناسبی در رنگ ها باشد(مقاله انتخاب رنگ خنثی در کنار رنگ گرم در مقاله های دکورچی مطالعه نمایید.)

رنگ ها فقط صرف رنگدیواری نیست بلکه رنگ کاغذ دیواری  هم به حساب می آید و همان کاربرد را در رنگ کاغذ دیواری نیز دارد و تفاوتی در معنی و مفهوم آن ندارد.