انواع طرح و مدل های کاغذ دیواری را در کجا به کار ببریم

انواع طرح و مدل های کاغذ دیواری را در کجا به کار ببریم؟

زمانی که تصمیم میگیرید دکوراسیون منزل خودتون را با کاغذ دیواری تغییر دهید ،مطمعنأ انتخاب های متعدد و تنوعی در طرح های کاغذ دیواری در اختیار شما قرار میگیرد،کاغذ دیواری با مدل و طرح های گوناگون ارائه می شود که هر طرح می تواند یک فضا را رمانتیک،کلاسیک،کودکانه،مردانه،زنانه و یل یک فضای آرام و دلنشین تبدیل کند.

کاغذ دیواری طرح ساده

شاید در ذهن بیشتر افراد اینگونه باشد که کاغذ دیواری ساده به عنوان مکمل با کاغذ دیواری طرح دار استفاده می شود اما این ذهنیت تا حدودی اشتباه است چون ترکیب چند رنگ ساده  در خانه می تواند یک جلوه زیبا و خیلی ساده را ایجاد کند،از رنگ های آرام و ساده کاغذ دیواری برای دکور فضاهای کوچک استفاده کنید تا فضای شما بزرگتر و دلنشین تر جلوه داشته باشد اما از کاغذ دیواری ساده و آرام در فضاهای بزرگ استفاده نکنید به دلیل اینکه فضا را سرد می کند ،از رنگ های شاد و تند مثل کاغذ دیواری صورتی یاکاغذ دیواری سبز در دکور دیوار اتاق های بزرگ استفاده کنید،البته این هم در نظر داشته باشید اینگونه طرح ها در چهار دیوار اتاق می تواند به مرور زمان و پس از مدت زمان کوتاهی خسته کننده شود.

کاغذ دیواری طرح دار

کاغذ دیواری هایی با طرح هایی به شکل چوب،سنگ،مخمل یا پارچه هستند ،اینگونه مدل ها بیشتر برای دکور سالن پذیرایی و لابی های ساختمان ها استفاده می شود،چرا که اینگونه طرح ها لوکس هستند و همچنین کاغذ دیواری طرح کلاسیک با گل های داماسک و بته جقه ایی بیشتر برای پذیرایی و لابی مناسب است.

کاغذ دیواری با طرح گل

کاغذ دیواری با طرح گل بیشتر در فضاهایی اتاق خواب استفاده می شود ،اما زمانی هست می خواهید یک فضای اسپرت تر داشته باشید می توانید آن را در پذیرایی هم استفاده کنید البته باید به این نکته توجه کرد که مبلمانتان هم راحتی باشد ،کاغذ دیواری گلدار در حین زیبایی فضا را گرم و دلنشین تر می کند ، امروزه کاغذ دیواری گلدار آبرنگی طرفدار زیادی پیدا کرده به دلیل رنگ بندی زیبا و جذابش.

کاغذ دیواری با طرح مدرن:

کاغذ دیواری مدرن

کاغذ دیواری مدرن در چند سال اخیر طرفدار زیبا دلی پیدا کرده این طرح شامل خط و خطوط ،اشکال هندسی، حروف انگلیسی و ترکیب از این طرح ها است که برای فضاهای پذیرایی با مبلمان راحتی مناسب است، کاغذ دیواری مدرن برای اتاق خواب نوجوان و جوان پسر هم مناسب است.

کاغذ دیواری سه بعدی و پوستری

به جرأت یکی از زیبا ترین و جذاب ترین مدل های کاغذ دیواری را می توان کاغذ دیواری سه بعدی و پوستری معرفی کرد که امروزه مورد توجه بیشتر افراد قرار گرفته است که مناسب یک تک دیوار در فضای خانه و پذیرایی و اتاق خواب است ،این مدل کاغذ دیواری دارای طرح ها و منظره ،سه بعدی،جنگل ،شخصیت های کارتونی شهر های معروف جهان  و . . . . می باشد.