کیفیت و تاثیر رنگ قرمز و کاربرد آنها در دکوراسیون داخلی

کیفیت و تاثیر رنگ قرمز و کاربرد آنها در دکوراسیون داخلی

قانون کلی و نکته ای که باید به هنگام استفاده از رنگ ها برای دکوراسیون محل و سایر موراد به خاطر داشت این است که بیش از حد قرار گرفتن در معرض رنگ ها به همان اندازه سبب عدم تعادل می شود که کمتر از حد لازم آن در این زمینه باید خط مشی متعادلی در پیش گرفت تا بتوان از تاثیر سازنده رنگ ها مطمعن بود.

هماهنگ ترین نتایج در صورتی امکان پذیر است که رنگ های طیف رنگی را همراه با مکمل های آنها به کار ببریم.

در غیر این صورت ممکن است پیامدهایی کاملا عکس آن چه در ابتدا می خواستیم ،به بار آید.

درجات مختلف رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی منزل

این رنگ مناسب اتاق هایی است که در آنها فعالیت های جسمانی زیادی صورت گیرد.

می توان در آشپزخانه ها ، اتاق های مخصوص بازی، اتاق های غذا خوری و سالن های اجتماعات برای ایجاد سایه روشن از درجات تیره قرمز استفاده کرد.این کار نتایج بسیار مثبتی به همراه خواهد داشت.

این رنگ برای اتاق های که لازم است به دور از هیجان باشد،مانند اتاق مطالعه ، اتاق انتظار پزشکان و یا اتاق های ویژه درمان های مختلف مناسب نیست.

قرمز هیجان انگیزترین طیف رنگ ها است و برای آنکه بتواند بهترین تاثیر را برجای بگذارد،باید آن را به میزان محدود به کار برد.از سوی دیگر،درجات تیره رنگ قرمز قادرند محیط را به فضای سنگین و ناخوشایند مبدل سازد.

در محیط های کوچک،بهترین راه ممکن استفاده بسیار محدود از این رنگ است،رنگ مایه خالص قرمز،به ندرت برای رنگ دیوار ها به کار می رود و خصوصا نباید از آن در محوطه های کارگاهی یا مکان هایی استفاده کرد،که خطر مصدومیت با وسایل و ماشین آلات وجود دارد.

مقالات پیشنهادی:

تابلو در دکوراسیون داخلی منزل | قوانین نصب تابلو

دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی کوچک

دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی | Interior decoration living room