کاغذ دیواری با قابلیت شستشو

کاغذ دیواری با قابلیت شستشو:

قابلیت شستشو در کاغذ دیواری به چه معناست؟؟

به جرات می توان گفت یکی از خصوصیات بارز کاغذ دیواری که خریداران این نوع کالا را مجاب به خرید می کنند قابل شستشو بودن آن است که در حال حاضر مهم ترین ویژگی آن است که این خصوصیات در تمام کاغذ دیواری ها وجود ندارد.

ویژگی قابل شستشو بودن کاغذ دیواری به دلیل یک لایه نازک با روکش وینیل به همراه جنس pvc است که روکش وینیل باعث میشود تا آب به بافت کاغذ دیواری نفوذ نکند به طوری که روکش قابل لمس نیست مثلأ وقتی شما یک کاغذ دیواری را میبینید و یا لمس میکنید ،یک کاغذ دیواری از جنس مخمل یا اکلیل دار روکش وینیل به روی این قسمت های کاغذ دیواری هم وجود دارد.پس نمی توان گفت کاغذ دیواری های مخمل و یا اکلیل دار قابل شستشو نیستند.

کاغذ دیواری های قابل شستشو دارای ۳ گرید یا درجه هستند که درجه یک قابلیت شستشو پایینی دارند و درجه ۳ قابلیت بالاتری نسبت به ۲درجه دیگر دارد ،این در حالی است که کاغذ دیواری با درجه یک را می توان تنها با یک دستمال نمناک تمیز کرد اما کاغذ دیواری با قابلیت شستشو درجه ۳ را می توان با یک ابر خیس و مواد شوینده تمیز کرد.

آموزش شستشو کاغذ دیواری:

 در مقالات آموزش شستشو کاغذ دیواری به طور مفصل درباره شستشو کاغذ دیواری توضیح داده ایم و دراینجا به طور مختصر به آن اشاره می کنیم.

برای تمیز کردن لکه های مثل جای کفش و یا خطوط خودکار به روش زیر عمل کنید:

۱دستمال سفید نخی کاملا تمیز که از قبل استفاده نشده باشد را به آرامی روی دیوار بکشید

۲ یک ابر و یا اسفنج تمیز که ترجیحأ از آن استفاده نشده در ظرف آب  با مایع ظرف شویی خیس کرده و با فشردن آن تمامی آب آن رابگیرید ،سپس ابر را به آرامی بر روی کاغذ دیواری بکشید کاملأ پاک شود.

۳ در مرحله سوم با استفاده از دستمال نخی می توانید روی آن محدوده بکشید و خشک نمایید.

خرید کاغذ دیواری قابل شستشو اگر قصد خرید کاغذ دیواری را دارید پس حتمأ به علائم کاغذ دیواری پشت آن دقت کنید که قابلیت شستشو را دارا باشد ،تمامی آلبوم های کاغذ دیواری موجود در فروشگاه اینترنتی دکورچی قابل شستشو بوده

قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو:

همانطور که گفته شده بود تمامی کاغذ دیواری ها قابل شستشو نیستند ولی کاغذ دیواری های قابل شستشو از جنس پی وی سی (یک نوع پلاستیک) و روکش وینیل دارد و در وزن های مختلف در بازار موجود است همین امر باعث تفاوت قیمت در کاغذ دیواری قابل شستشو می شود ، البته این تفاوت قیمت ها تنها به وزن آن نیست بلکه به جنس pvc آن هم بستگی دارد که به راحتی خراش بر نمیدارد،قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو به طور متوسط ۲برابر قیمت کاغذ دیواری از جنس کاغذ (بدون روکش و pvc)است که به راحتی پاره میشود و قابل شستشو هم نیست.

درست است این نوع کاغذ دیواری ارزان است اما از نظر طول عمر،عمر مفیدی ندارند چون خیلی زود پاره می شوند و درز کاغذ ها مشخص میشود به همین دلیل خرید این نوع کاغذ ها توصیه نمی شود.

نحوه نصب کردن کاغذ دیواری قابل شستشو:

روش نصب کاغذ دیواری ها با هم تفاوت چندانی ندارند،می توانند آموزش نحوه نصب کاغذ دیواری رادر دیگر مقالات دکورچی که به صورت مفصل توضیح داده شده است را مطالعه کنید.

نکته:نصب کاغذ دیواری مهمتر است توسط نصاب انجام شود.

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک جدا از زیبایی و تنوع بالایی که دارد باید قابل شستشو هم باشد به دلیل اینکه کودک در دوران مختلف سنی مثل کودکی(با دستان چرب و یا لکه های بستنی) دیوار ها را کثیف میکند یا در سنین ۲-۳سال به بالا با خودکار و ماژیک دست گرفتن دیوار هارا خط خطی می کنند،پس باید نوع کاغذ دیواری انتخاب کنیم که در آینده بتوانیم به راحتی آن را تمیز کنیم(نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری)

نمونه آلبوم های کاغذ دیواری کودک پسرو  کاغذ دیواری کودک دختر

همچنین مقالاتی درباره رنگ های کاغذ دیواری از جمله کاغذ دیواری آبی و کاغذ دیواری سبز و کاغذ دیواری زرد و …….. در مقالات دکورچی وجود دارد برای اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

کاغذ دیواری قابل شستشو برای آشپزخانه:

یکی از فضاهایی که در چند سال اخیر به کاربردن کاغذ دیواری در آن رایج شده آشپزخانه می باشد اما برای این مکان باید حتما از کاغذ دیواری های درجه ۳ و قابل شستشو اشاره کرد که به راحتی تمیز شده  و دوده و چربی را به خود جذب نمیکند

که این روش شستن کاغذ دیواری در آشپزخانه هم همانند دیگر فضای دیگر است، اما قبل از به کار بردن آن در آشپزخانه به نکات زیر توجه کنید.

۱- کاغذ دیواری پشت اجاق گاز نصب نکنید و یا جایی که همیشه پخت و پز است

۲- هنگام شستشوی کف آشپزخانه اگر کاغذ دیواری خیس شد بلافاصله آن را با دستمال خشک کنید.

۳-کاغذ دیواری را پشت سینک ظرف شویی و یا فضاهایی که شستشو دارین نصب نکنین چون نم و رطوبت و برخورد آب به آن باعث میشود چسب کاغذ دیواری خاصیت چسبندگی خود را از دست دهد و کنده شود.

کاغذ دیواری قابل شستشو برای حمام و یا سرویس بهداشتی

اگر به دنبال این هستید که محیط سرویس بهداشتی و یا حمام خود را تغییر دهید و یکی از گزینه های این تغییرات کاغذ دیواری است و ما این پیشنهاد را به شما نمیکنیم ،به دلیل اینکه نم و رطوبت داخل این فضا زیاد است و آب مستقیم به پشت کاغذ دیواری نفوظ می کند ،پس از نفوظ آب چسب کاغذ دیواری چسبندگی خود را ازدست میدهد و کنده می شود.