کاغذ دیواری مخملی

کاغذ دیواری مخملی:

کاغذ دیواری مخمل یکی دیگر از انواع کاغذ دیواری های لوکس و خاص است که افراد با سلیقه و خوش ذوق که به دنبال طرح های خاص هستند به سراغ آن می روند.

کاغذ دیواری با طرح مخمل هستند کمی گران تر هستند اما از کیفیت و زیبایی خاصی برخوردارند که بسیار زیبا و شیک هستند.

در ساخت این کاغذ دیواری مخمل از الیاف پارچه به کار رفته است که طرح های این جنس کاغذ دیواری از جنس مخمل و کاملا برجسته است که وقتی روی دیوار منزل نصب است و نورپردازی خاصی بر روی آن انجام شود جلوه خاصی را می بخشد.

اکثر کاغذ دیواری های مخمل پس زمینه آن از جنس پارچه و یا pvc استفاده می شوند که از لحاظ قیمت کاغذ دیواری مخملی گران تر از کاغذ دیواری pvc  هستند و مقاومت آن در برابر رطوبت کمتر از کاغذ دیواری هایی با پوشش وینیل است به خاطر همین توصیه نمی شود کاغذ دیواری مخمل را با مواد شوینده شستشو دهید.

طرح های کاغذ دیواری مخمل عمدتاا از طرح های  کاغذ دیواری لوکس و کلاسیک استفاده شده و شما باید از آن در فضا و مکان لوکس مانند دیوار سالن و لابی استفاده کنید.

شما باید توجه به ست و رنگ بندی منزل خود داشته باشید ،به فرض مثال اگر از کاغذ دیواری مخمل با گل های بنفش استفاده کرده اید باید توجه کنید که همان تم رنگی در مبل هایتان به کار رود تا هماهنگی و ترکیب رنگی زیبا بسازد و همچنین چشم داخل خانه بچرخد و فضای خسته کننده ایی را نسازد.

راجع به ست کردن کاغذ با مبل در مقاله دکورچی مطالعه نمایید،زیرا وقتی آگاهی لازم راجع به آن بدانید راحت تر موضوع را درک کرده  و به نحو احسنت استفاده می کنید.

کاغذ  دیواری ها از طرح و رنگ های زیادی تشکیل شده است مانند کاغذ دیواری طرح هندسی و مدرن ، کاغذ دیواری پتینه، کاغذ دیواری سه بعدی مینیمال ،تشکیل شده است.

چند نمونه از کاغذ دیواری مخمل دکورچی را دیدن فرمایید.

نوع دیگر از کاغذ دیواری مخمل وجود دارد که طرفدار بسیار زیادی دارد و بسیار متداول بوده که دارای کیفیت عالی است که به آن کاغذ دیواری با طرح برجسته مخمل pvc پی وی سی است.

این نوع کاغذ دیواری که با طرح مخمل pvc است بیشتر در آلبوم کاغذ دیواری کره ای وجود دارد که طرح و نقش آن شبیه به گل مخمل است اما در اصل از pvc تشکیل شده است به دلیل اینکه جنس آن از pvc  با روکش وینیل است.

با وجود روکش وینیل قابل شستشو بوده و دوده چربی را به خود جذب نخواهد کرد در نتیجه ماندگاری بالایی برخوردار است