کاغذ دیواری سه بعدی پوستری ۲۰۱۸

کاغذ دیواری سه بعدی پوستری ۲۰۱۸

کاغذ دیواری سه بعدی چیست

کاغذ دیواری های سه بعدی ۲۰۱۸ یا دیوارپوش های سه بعدی ۲۰۱۸ ،امروزه جایگاه خاصی را پیدا کرده اند و طرفداران مخصوص به خود را دارند.

کاغذ دیواری های سه بعدی امروزه به دلیل گسترش و پیشرقت بی اندازه آن تنوع زیادی در طرح هایش پیدا کرده است.

ارائه انواع تصاویر منظره سه بعدی،مناظر طبیعی،طرح های مدرن و انتزاعی ، اشکال هندسی و بناها، حیوانات و پوستر گل و جنگل و … وجود دارد.

کاغذ دیواری سه بعدی جدید ۲۰۱۸

کاغذ دیواری سه بعدی ۲۰۱۸ امروزه نقس بسیار مهمی را در دکوراسیون مدرن جایی پیدا کرده است که به دلیل خاص و یونیک بودن آن جلب توجه کرده است و می تواند فضای دیدنی را خلق کند.

اندازه ها و سایز های پوستر دیواری سه بعدی ۲۰۱۸

کاغذ دیواری سه بعدی پوستری از تیکه هایی تشکیل شده است که به آن پنل می گویند.

پوستر دیواری ها گاه از ۱ تا ۸ پنل تشکیل می شود که هر چه تعداد پنل ها بیشتر باشد پوستر دیواری سایزش بزرگ تر می شود و یا اگر عکسی با کیفیت دارید حداقل بالای ۱۰۰ دی پی آی می توانید تصویر خوبی را روی یک دیوار معمولی ارائه دهند.همچنین نوع کاغذ و چاپ نیز در کیفیت پوستر نیز موثر است.

باید شما توجه نمایید تا پوستر دیواری شما به فضایتان همخوانی داشته باشد و هماهنگی و هارمونی نیز ایجاد کند.

منظور از هماهنگی و ست کردن سبک منزل است ،یعنی اگر منزلتان از سبک کلاسیک تبعیت می کند و وسیله هایتان کلاسیک است از پوستر دیواری جدید کلاسیک ۲۰۱۸ استفاده نمایید و یا اگر سبک منزلتان اسپرت است باید از پوستر دیواری سبک اسپرت جدید ۲۰۱۸ استفاده نمایید.

پوستر دیواری ها انواع مختلفی دارند از جمله کاغذ دیواری سه بعدی فرشتگان ، کاغذ دیواری سه بعدی منظره، کاغذ دیواری سه بعدی هنری ، کاغذ دیواری سه بعدی کلاسیک و …… که با توجه به سبک منزلتان می توانید سبک های کاغذ دیواری سه بعدی خود را انتخاب نمایید.

و اگر در سبک و انتخاب پوستر دیواری خود شک و شبهه دارید می توانید  از دیزاینر کمک بگیرید.

باید دقت داشته باشید که مرحله نصب کاغذ دیواری ها مهمترین مرحله نیز می باشد،زیرا در صورت یک نصب اشتباه زیبایی و جلوه کم می شود و کار خراب می شود.

به طور مختصر از مشخصات کلی پوستر دیواری صحبت شده است

و حالا توضیح مختصری از آموزش نصب کاغذ دیواری توضیح می دهیم:

آموزش نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری خیلی ساده تر از آن چیزی است که در تصور شما میباشد اما در نظر داشته باشید که این کار یک نفره امکان پذیر نیست و باید یک نفر دیگر هم در نصب کاغذ دیواری کمک کند.

در اولین قدم  ااطلاعاتی در رابطه با ابعاد کاغذ دیواری هایی که تهیه کرده اید کسب کنید و سپس شروع به کار کنید.

نصب کاغذ دیواری خیلی ساده تر از آن چیزی است که در تصور شما میباشد اما در نظر داشته باشید که این کار یک نفره امکان پذیر نیست و باید یک نفر دیگر هم در نصب کاغذ دیواری کمک کند.

در اولین قدم  ااطلاعاتی در رابطه با ابعاد کاغذ دیواری هایی که تهیه کرده اید کسب کنید و سپس شروع به کار کنید.

چگونه کاغذ دیواری را نصب کنیم

ابتدا چسب کاغذ دیواری را با توجه به دستورالعمل پشت بسته آن درست کنید ، سطحی که میخواهید درونش چسب درست کنید باید تمیز و عاری از زنگزدگی باشد.

نکته : اضافه کردن آب سرد ( همنطور که در دستورالعمل ذکرشده) به سطل در حین انجام این عمل با استفاده از یک چوب به سرعت و به طورمداوم جهت عقربه های ساعت و بر عکس به هم بزنید تا زمانی که مطمئن شوید پودر کاغذدیواری به طور کامل در آب حل شده

نکته : برای چسباندن کاغذ دیواری  دمای فضا نباید بیش از حد بالا و یا پایین باشد دمای ایده آل اتاق بین ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتیگراد میباشد

بااستفاده از قلم مو رنگ چسب آماده کرده را به پشت کاغذدیواری بزنید از بالا به پایین شروع کنید و چسب را بگونه ای در نظر بگیرید که از کاغذ دیواری نچکد ، اجازه دهید که چسب به اندازه کافی کاغذ دیواری را خیس کند ( این بازه بین ۵ ال ۱۵ دقیقه میباشد نباید بگذارید از زمان بیشتر شود به دلیل اینکه کاغذ دیواری هنگام نصب کش می اید و غیرقابل نصب میشود)

سپس روی نبردبان رفته و کاغذدیواری را از بالا به پایین نصب نموده و با کردک پلاستیکی از بالا به پایین روی آن کشیده که مبادا چسبی از زیر جمع شود و باعث برجستگی شود و به طور کامل به دیوار بچسبد و بلافاصله با یک پارچه یا اسفنج اطراف قواره های نصب شده را تمیز نمایید و قواره بعدی را لب به لب قواره قبل قرار داده و الگوها را در کنار هم تنظیم کرده و همانند قواره قبل نصب کنید.

نکته : دقت کنید به ۵ سانتیمتر بالا و پایین هر قواره که بعد از اتمام نصب انها را  با کاتر برش دهید

نکته : بعد از اتمام نصب امکان دارد حباب هایی به وجود آید به هیچ عنوان نگران نباشید این حبابها بعد از گذشت ۴ ال ۵ روز از بین مروند و جذب دیوار میشوند.

و موضوع دیگر بحث ما درباره ی ویژگی های کاغذ دیواری است

ویژگی کاغذ دیواری های با کیفیت

هرکالایی دارای ویژگی خاص و منحصر به فرد خود می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است ،از وسیله های مورد استفاده اولیه مثل مواد غذایی گرفته تا پوشاک و لوازم دیگر که همیشه به دنبال بهترین نوع جنس ها هستیم.

پس برای خرید کاغذ دیواری به عنوان یک کالای لوکس ساختمانی باید دقت زیادی کرد ،در ادامه ویژگی های کاغذ دیواری را مرور خواهیم کرد.

۱-قابلیت شستشو

کاغذ دیواری قابل شستشو را نه تنها با آب و دستمال نمناک بلکه با مواد شوینده مانند مایع ظرف شویی و شوینده های مخصوص کاغذ دیواری قابل تمیز کردن هستند.

یک نکته مهم که حائز اهمیت می باشد این است که  اگر یک کاغذ دیواری علایم قابل شستشو بودن با علائمی در پشت کاغذ دیواری مشخص است،اگر یک آلبوم کاغذ دیواری این علائم را دارا نبود مطمعنأ قابل شستشو نیست.

دلیل قابل شستشو بودن کاغذ دیواری روکش وینیل آن می باشد که روی کاغذ دیواری pvc  قرار دارد.

مقاومت در برابر خط و خش و پارگی

کاغذ دیواری با کیفیت به دلیل روکش پلاستیکی که روی کاغذ است  آن را در برابر خراش های سطحی مقاوم میکند و جلوی پارگی گسترده را میگیرد و فقط در صورتی پارگی به وجود می آید که با یک وسیله تیز مانند کاتر یا چاقو روی سطح آن کشیده شود

قابلیت ترمیم

در صورتی که کاغذ دیواری پاره شود در اثر برخورد یک جسم یا شی نوک تیز در این صورت به راحتی نمی تواند آن قسمت را ترمیم کند،کمی چسب کاغذ دیواری را پشت آن قسمتی که پاره شده یا جدا شده از دیوار بزنید و آن را به دیوار بچسبانید پس از خشک شدن مشاهده کنید که جای هیچ درزی نماند.

ضدحریق بودن کاغذ دیواری

یکی دیگر از استاندارد هایی که یک کاغذ دیواری با کیفیت دارا می باشد B1-M1 است که این که این استاندارد مختص کاغذ دیواری های ضد حریق است این نوع کاغذ دیواری در برابر حریق مقاومت بالایی را دارد که در صورت آتش سوزی به کندی می سوزد و از گسترش آتش هم جلوگیری می کند این استاندارد را باید در پشت آلبوم های کاغذ دیواری ذکر شود.

قابلیت نصب مجدد:

گاهی اوقات بعد از نصب کاغذ دیواری بر روی دیگر دیوار منزل ناگهان نظر خریداران عوض میشود و تصمیم می گیرند آن کاغذ دیواری را در مکان دیگر از خانه نصب کنند، برخی از کاغذ دیواری های مرغوب قابلیت نصب مجدد را دارند که اصطلاحأ به این (peerable) می گویند.،به این معنی است که وقتی کاغذ دیواری را بر روی دیوار نصب کرده قبل از اینکه چسب آن کاملأ خشک شود می توان آن را از دیوار جدا کرد و در جای دیگر نصب کرد و همین امر یکی از ویژگی های بسیار کار آمد این نوع کاغذ دیواری می باشد.

جذب نکردن دوده و آلودگی

یکی از مهم ترین ویژگی کاغذ دیواری مرغوب عدم جذب دوده و آلودگی هاست که پس از بازکردن در و پنجره ها نگران کثیف شدن آن نباشیم، در حالیکه رنگ دیوار به شدت دوده و آلودگی  را به خود میگیرد.

همین امر باعث شده یکی از دلایل استفاده از کاغذ دیواری به غیر از زیبایی و عدم جذب دوده و آلودگی می باشد.

مقاوم در برابر تابش آفتاب

نور خورشید خاصیت رنگ زدایی دارد ، همین امر باعث شده یکی دیگر از منحصر بودن ویژگی های کاغذ دیواری با کیفیت این است که هنگام تابش مستقیم نور خورشید به مرور زمان تغییر رنگ نمی دهند و همان زیبایی خود را حفظ می کنند.

بحث دیگری که به چالش کشیده می شود در رابطه با آموزش جداسازی  کاغذ دیواری است :

آموزش جداسازی کاغذ دیواری از دیوار

یکی از برترین ویژگی های کاغذ دیواری نسبت به پوشش های دیگر جداسازی ( کندن ) آن از دیوار میباشد که این عمل به راحتی هر چه تمام تر انجام میشود ، در ادامه بررسی می کنیم چگونه کاغذدیواری را از دیوار جدا کنیم.

کندن کاغذ دیواری با استفاده از آب

یکی از بهترین و آسانترین روش کندن کاغذ دیواری از دیوار با استفاده از اب میباشد ، ابتدا یک سطل آب را اماده کرده و با یک اسفنج یا ابر که اب را به خود جذب کند ، سپس با استفاده از اسفنج دیوارهای خود را اغشته به اب کنید به حدی که اب از منافذ کاغذ دیواری به پشت ان نفوذ کند و باعث شود چسب کاغذدیواری چسبندگی خود را از دست بدهد پس از گذشت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با استفاده از یک کارد از لبه کاغذ دیواری های جدا شده از دیوار شروع به کندن کاغذدیواری کنید.

کندن کاغذ دیواری با استفده از مواد شیمیایی

یکی دیگر از روشهایی که میتوان کاغذ دیواری را جدا نمود از دیوار مواد شیمیایی است که میتوان ان را از فروشگاه های رنگ و یا ابزار فروشی ها تهیه نمود ، ابتدا این مواد شیمیایی که معمولا به صورت پودر است را با مقداری اب گرم و سرکه مخلوط کرده سپس محصول به دست امده را با کمک یک فرچه و یا یک اسپری بر روی دیوار می پاشید ، زمانی بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید تا ان ومواد چسب کاغذ دیواری را در خود حل کند و بعد از ان به راحتی با استفاده از کاردک از لبه های کاغذ دیواری شروع به کندن کنید.

کندن کاغذ دیواری با استفاده از بخار آب

یکی از ابزارهایی که میتوان معرفی کرد برای کندن کاغذ دیواری از دیوار بخار شور میباشد که با استفاده از ان بخار از منفذهای کاغذ دیواری به پشت ان نفوذ کرده و باعث میشود که چسب ان چسبندگی خود را از دست بدهد با این عمل امکان اینکه قسمتی از پشت کاغذ دیواری ها خشک بماند کم است ، البته باید دقت کافی به عمل بیاید تا به پوشش خشک دیوار زیر کاغذ دیواری آسیبی وارد نشود.