کاغذ دیواری اتاق نوزاد (کاغذ دیواری سیسمونی)

کاغذ دیواری اتاق نوزاد (کاغذ دیواری سیسمونی)

پدر و مادرها علاقه زیادی به دکور کردن اتاق فرزند خویش دارند مخصوصا اگر بچه اولشان باشد که ذوق و شوق بیشتری دارند و پدر مادر ها دوست دارند تا اتاق خاصی برای فرزند خود طراحی کنند.

اتاق خواب کودک شامل تخت خواب نوزاد و کمد و لباس و پرده و فرش مخصوص طرح کودک و یکسری اکسسوری های مناسب کودک برای دکوراسیون اتاق نوزاد به کار می رود.

در بخش های این وب سایت قبلا مقاله هایی درباره چرخه رنگ و شناخت رنگ ها و کاغذ دیواری اتاق پسر و دختر همگی نوشته شده است که همگی جنبه مختلف دکوراسیون اتاق کودک را مورد بررسی قرار داده است.

این مقاله اختصاص به دکوراسیون اتاق کودک داده ایم که بیشتر بحث به کاغذ دیواری اتاق نوزاد می پردازیم.

چگونه اتاق خواب کودکمان را چیدمان کنیم و از چه کاغذ دیواری استفاده کنیم.

اول از همه این را در نظر بگیرید که اتاق کودکتان را دکور می کنید تا ۵ سالگی دوست داشته باشد و از آن استفاده کند و لذت ببرد زیرا بچه ها زود بزرگ می شوند تجهیزاتی که برایشان تهیه کردید  دیگر به رده سنیشان نمی خورد و دوست نخواهند داشت و امکان دارد تخت نوزاد کوچک شود.

سعی نمایید بیشتر در اتاق کودکتان از رنگ های بسیار ملایم استفاده کنید ،رنگ های بسیار روشن و آرام که به رنگ های پاستل معروفند استفاده شود و از رنگ های آرامش بخش استفاده نمایید تا آرامشی در اتاق خواب کودک ساخته شود و کودک حس نا آرامی در آنجا نکنند پس باید به رنگ بندی اتاق توجه نمایید و خوشش بیاید و تا احساس وهم و ترس در وجود نوزاد احساس نشود.

سعی نمایید از پرده که برای اتاق خواب در نظر گرفته اید بسیار روشن و حریری باشد تا نور کاملا نفوذ داشته باشد تا زمانی که صبح می شود خود کودک حس کند و از طرح های ریز روی پرده زمانی که آفتاب بر رویش می تابد زیبایی خاصی جلوه می دهد. کف اتاق خواب را می توانید از موکت های کودک استفاده کنید تا کودک هنگام چهاردست و پا راه رفتن راحت باشد و یا از فرش هایی طرح کودک طوری که با تخت و دکوراسیون اتاق هماهنگ باشد، و همچنین لوستر و چراغ خواب و آباژور نیز در اتاق کودک قرار داده می شود.

سعی نمایید از وسایل های سنگین و خطرناک آباژور های که امکان افتادن روی بچه را دارد خریداری کنید زیرا بچه ها هنگامی که تازه به راه افتادن می کنند و باعث به خطر افتادن جان کودکتان می شود.

کاغذ دیواری اتاق نوزاد و کودک خردسال:

از آن جایی که پدر و مادر ها به فرزندان خود اهمیت می دهند و از تمامی سلیقه خود نادیده نمی گیرند.

متریالکاغذ دیواری که بسیار مناسب و تاثیر گذار است در دکوراسیون است ۹۰% از کاغذ دیواری برای رنگ و رو بخشیدن اتاق کودک استفاده می کنند که تاثیر در زیبایی و شیک شدن دکور اتاق خواب دارد.

در حال حاضر اعداد بسیار زیادی کاغذ دیواری طرح کودک وجود دارد با انواع اقسام رنگ بندی و کاراکتر های شخصیت کارتونی کاغذ دیواری دخترانه و هم  کاغذ دیواری شخصیت کارتونی پسرانه هستند،که بهترین و مناسب ترین  رنگ اتاق کودک ،رنگ های ملایمی هستند مثل  کاغذ دیواری صورتی کم رنگ– کاغذ دیواری سبز کم رنگ و  کاغذ دیواری آبی کم رنگ و …….

کاغذ دیواری اتاق خواب کودک نباید زیاد از کاراکتر های شخصیت کارتونی بزرگ استفاده شود.

بیشتر برای سنین ۱تا ۵ سال از کاغذ دیواری های ساده با گل های ریز و خال دار و یا کاراکتر های ریز استفاده می شوند تا باعث ازدحام و شلوغی نشود.

جنس کاغذ دیواری اتاق نوزاد کودک:

در خرید هر چیزی به خصوص متریال دکوراسیون داخلی که باید دوام طولانی داشته باشد.کیفیت کالا اهمیت زیادی دارد پس توجه نمایید  که یکسری ویژگی همانند :دوام و عمر طولانی کاغذ دیواری  ، مقاومت در برابر خش و پارگی ،قابلیت شستشو،نصب آسان و ضد حساسیت باشد.

تمامی این ویژگی ها از اهمیت بالایی برخوردارند زیرا کودکان هم بیشتر آسیب می بینند و هم  کاغذ دیواری اتاق کودک بیشتر در معرض کثیفی و پارگی قرار می گیرد ،زیرا از یک سنی به بعد کودک با مداد رنگی و مداد شمعی شروع به کشیدن روی دیوار دارد پس از کاغذ دیواری با جنس قابل شستشو استفاده نمایید.