کاغذ دیواری و نورپردازی

کاغذ دیواری و نورپردازی:

کاغذ دیواری یکی از بهترین کالاهایی از دکوراسیون داخلی محسوب می شوند ،زیرا کاغذ دیواری تاثیر بسیار زیادی در شکیل شدن منزل دارد  یکی از مزایایی بزرگ کاغذ دیواری است که از آن برای تمام مردم قابل استفاده است و چون قابل شستشو است و به دلیل جنس خاصیت خود چربی و دوده را به خود نمیگیرد مورد توجه خانم های باسلیقه قرار میگیرد.

نور پردازی در سالن منزل:

نورپردازی اصولی یک فضا،علاوه بر جنبه ی زیبایی شناسانه،و مقدم بر آن از باید های طراحی داخلی است که مستقیم بر سلامت تن و آرامش روح و همچنین بر کارایی انسان در آن محیط تاثیر می گذارد،بسیاری چراغ های متنوع و نور های متفاوت هر یک برای هدفی طراحی شده اند.

نورپردازی تنها برای ایجاد روشنایی محیطی است و کاربردی ویژه نیست،علمی مبتنی بر اصول ایجاد تیرگی و روشنی به منظور خلق فضا و حجم،ایجاد نقطه ایی متمرکز در پلانی آزاد،اغراق در ویژگی های معمارانه ی فضا،تضاد،احساسات و شاعرانگی است، و همچنین رابطه ایی تعمدی و متعادل بین منابع نوری و شدت تاثیر آنها .سالی استوری،کارشناس و متخصص نورپردازی محیطی  و داخلی ،سال ها تلاش خود را وقف فعالیت در این زمینه کرده است و چه خوب که نتایج یافته های خود را به صورت مدون و طبقه بندی شده درمقاله های دکورچی گرد آوری شده است تا دانش خود را به مردم سهیم کند

نکات کلیدی برای نورپردازی اتاق ناهارخوری:

یک فضای ناهار خوری می تواند برای وعده های غذایی روزانه ،آرام بخش و غیر رسمی و برای پذیرایی در موقیعت های خاص ،رسمی و آراسته باشد ،چنین فضایی می تواند بخشی از آشپزخانه ،یک فضای نشیمن پلان آزاد و یا اتاقی جداگانه باشد.

هر نوع اتاقی که داشته باشید و با هر رنگ کاغذ دیواری ،می توانید از یک لوستر و یا چلچراغ به عنوان نقطه تمرکز بصری استفاده کرد و برخی طراحی هارا می توان با افزودن یک نور پایین تاب بر مداری جداگانه یا نوری پایین تابی که در هر دو سمت قابل استفاده باشند هماهنگ کرد.نورپردازی پس زمینه و تاکیدی فضاهای ناهارخوری،شبیه نورپردازی اتاق های نشیمن است.

به این نکات توجه نمایید:

۱-بالای میز ناهارخوری ،یک جفت منبع پرتو باریک تعبیه کنید تا تابشی لطیف و پر حش و حال بر مرکز آن داشته باشید.

۲-اتاق های ناهار خوری اغلب مصارف دیگری نیز دارند،اگ برنامه شما استفاده از این اتاق به عنوان دفتر کار خانگی و یا فضایی برای مطالعه است،اطمینان حاصل کنید که نور پردازی مناسبی برای مطالعه و کار در دست داشته باشید.اغلب یک نور پایین تاب پایه آزاد می تواند راه حلی مناسبی برای چنین استفاده های ثانویه ایی باشد.

۳-نقاط کانونی که قصد دارید روی کاغذ دیواری ویا پارکت لمینیت بتابد را انتخاب کنید و نور پردازی کنید ،این نقطه می تواند به سادگی پرده ی یک اتاق باشد ، که باید با نور های پایین تاب کم ولتاژ نورپردازی شود و یا یک شاه نشین یا تو رفتگی که می توان با نورپردازی بالاتاب آنها مشخصه ی معماری هیجان انگیزی به وجود آورد.

کاغذ دیواری و نورپردازی تخصصی:

همانطور که گفته شد اگر قصد دارید که کاغذ دیواری خود به خوبی زیبایی خود را جلوه دهد از نورپردازی مناسب روش آن استفاده کنید.

منظور از نور پردازی روی کاغذ دیواری این است که به صورت تاکیدی انجام شود.

اگر نورپردازی ها بر روی گل های کاغذ دیواری به صورت متمرکز باشد باعث می شود تا آن را زیبا و با کیفیت نشان داده و کاغذ دیواری مثل یک اثر هنری می درخشد.

شما باید توجه نمایید که وقتی کاغذ دیواری را نصب کرده اید با مبلمان خانه چیدمان ست خوبی به وجود آید. در این باره مقاله ای در مقالات دکورچی وجود دارد برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

نحوه ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان خانه را مطالعه نمایید.

نورپردازی روی کاغذ دیواری کلاسیک و گل داماسک:

اگر شما در منزل خود از کاغذ دیواری کلاسیک و لاکچری استفاده کرده اید و قصد آن را دارید که بیشتر خود را نشان دهد و جلوه بیشتری کند می توانید از چراغ های لاکچری استفاده نمایید و نصب کنید و طوری تنظیم نمایید تا در موقع روشن کردن آن در شب گل های کاغذ دیواری برجسته و سه بعدی نشان داده می شود.

درباره کاغذدیواری گل داماسک مقالاتی در سایت دکورچی وجود دارد .

مقالاتی درباره کاغذ دیواری گلدار تهیه شده است مطالعه نمایید و در تجربیات خود استفاده کنید.