طراحی دکوراسیون داخلی جدید برای دیوار حمام و سرویس بهداشتی

 طراحی دکوراسیون داخلی برای دیوار حمام و سرویس بهداشتی

انتخاب جنس مناسب برای دیوار حمام تقریبا محدودیتی ندارد. موادی مثل سرامیک و یا کاشی های شیشیه ای و موزاییک و سنگ های طبیعی و مصنوعی که همگی با دوام و ضد آب و قابل شستشو هستند برای این دیوار هامناسبند. چوب سخت طبیعی یا روغن زده و نیز الوارهای استوایی تیره تا درجه ای در برابر آب دوام دارند.

اما اگر به طور مداوم روغن کاری نشوند رنگ رو رفته می شود.

مواد صنعتی مثل بتون و ورقه های فلزی و پی وی سی هم می توان به این لیست اضافه کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی برای کف حمام و سرویس بهداشتی

به هنگام انتخاب کف پوش مناسب برای حمام نکاتی مانند کیفیت ، سایز ، رنگ ، الگو ، طرح و بافت را باید در نظر داشته باشید.

کف پوش ایده ال برای حمام های عادی کف پوشی است که تحمل آب را داشته باشد و آسان تمیز شود و از لیز خوردن ممانعت کند و هنگام استفاده  گرم باشد.

چوب پنبه ، کاشی ، سرامیک ، شیشه ، برای پوشاندن کف استفاده می شود اما این مصالح سر هستند و بطور بالقوه هنگامی که مرطوب می شوند لیز هستند.

باید توجه داشت که از بهترین گزینه های انتخابی برای کفپوش حمام ، سرامیک است . چرا که به راحتی تمیز می شود.در برابر آب مقاوم و از لحاظ طرح و رنگ هم بسیار متنوع است.

استفاده از سرامیک های شیار دار در اطراف وان بسیار توصیه می شود چرا که به همگام خیس بودن کف حمام این دسته از سرامیک ها امنیت بالاتری را فراهم می کنند ، یعنی میزان سرخوردگی را کمتر می کنند.

بهتر است برای داشتن حمامی با ایمنی بالا ، در اطراف وان زیر سینک روشویی کفپوش های دو لایه هاوی لایتکس استفاده کنید. این کفپوش ها توسط لایتکس زیرین به کف  حمام نصب می شوند

ولایه ی بیرونی که دارای بافت ناهموار است میزان سرخوردگی را کاهش می دهد. با رعایت این چند نکته می تواند شاهد آن باشید که میزان آسیب دیدگی در حمام به صورت چشمگیری کاهش پیدا می کند.

در حمام هایی که کف آن شیب زیادی دارد یا دیوار های آن منحنی است بهتر است موزاییک هایی باسایز کوچک نصب کنید تا هم شیب کمتر به نظر رسد و هم شکستگی و آسیب دیدگی در بین موزاییک ها به وجود نیاید.

می توانید ردیف یا ردیف هایی از این موزاییک ها را طرحدار انتخاب کنید  تا دکور حمام شما دارای بافت و رنگ باشد.

برای اطلاعات بیشتر از دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی و حمام می توانید از مقاله زیر استفاده نمایید.

دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی

طراحی دکوراسیون داخلی برای سقف  حمام و سرویس بهداشتی

سقف سرویس ها  و حمام  معمولا  نسبت  به فضاهای دیگر خانه ، ارتفاع کوتاه تری دارد و این به دلیل وجود تاسیسات لوله کشی است که موجب می شود تا با استفاده از مصالحی مثل رابیتس و گچ ، سقف کاذب اجرا شود.

در مورد پوشش سقف بهتر است از رنگ روغنی که مقاوم در برابر آب و قابل شستشو می باشد استفاده شود و همچنین می توان برای این فضا از پنل های سقفی از جنس  pvc  استفاده نمود.

هواکش حمام و سرویس بهداشتی

هواکش  موضوعی ضروری در حمام است زیرا باید هوای گرم و نمناک  را بعد از حمام از محیط خارج نمود تا هوای نمناک باعث ایجاد کپک  نگردد. 

بهتر است به جای یک کلید دستی این هواکش ها دارای یک تایمر خودکار داشته باشند

بعد از هر حمام این هواکش باید به مدت ۲۰ دقیقه  روشن باشد  و وجود تایمر شما را از زمان  گرفتن و مراقبتی دائمی خلاص می کند. در حال حاضر هواکش های حمام سر و صدای کمتری از گذشته تولید می کنند و همین موضوع باعث می شود در صورت عدم وجود تایمر فراموش نماییم که آن را خاموش کنیم.به تناسب اندازه هواکش و فضای حمام نیز توجه کنید. میزان سرو صدای ایجاد شده نیز در قیمت هواکش نقش مهمی دارد و هر چند همه علاقه مند به داشتن آرام ترین هواکش ها هستیم باید آن را با بودجه خود منطبق کنیم.

همچنین دقت کنید که نمای هواکش ها با سایر تزیینات حمام همخوانی داشته باشد ،هواکش ها در رنگ های مختلفی وجود دارند که معمول ترین آن ها سفید و قهوه ای است و گاهی دارای لوازم جانبی مثل چراغ و یا دستگاه کنترل حرارت نیز هستند. هواکش ها نمناکی و گرما را از محیط حمام خارج کرده و هوای آن را تازه و دلچسب می کنند. امروزه مدل های مختلفی از هواکش ها در بازار موجود می باشد.

بعضی از این هواکش ها به صورت سقفی هستند،بعضی قابل نصب در دیوارها و بعضی در کنار دوش ها. هواکش های شبکه ای سقفی به همراه چراغ زیباترین نما را ایجاد می نمایند.


مقالات پیشنهادی:

دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی
نکات کلیدی درباره نورپردازی دکوراسیون داخلی
نکاتی درباره طراحی دکوراسیون داخلی فضای غذاخوری