ایده های مدرن برای داشتن میز غذاخوری باکلاس در آشپزخانه

ایده های مدرن برای داشتن میز غذاخوری باکلاس در آشپزخانه

در این مطلب قصد داریم شما را با چند ایده مدرن برای داشتن میز غذاخوری باکلاس و شیک که برای صرف وعده های غذایی در کنار اعضای خانواده مناسب است آشنا سازیم

همانطور که می دانید امروزه با گسترش جمعیت شهر های بزرگ و ساخت واحد های کوچک آپارتمانی استفاده بهینه از فضای آپارتمان بسیار مهم و ضروریست، محل قرارگیری و استفاده از میز غذاخوری در خانه های کوچک آپارتمانی استفاده بهینه از فضایی

آپارتمان بسیار مهم و ضروریست،محل قرارگیری و استفاده از میز غذاخوری در خانه های کوچک معمولا با مشکلاتی روبروست.

یافتن مکانی مناسب برای قرار دادن میز غذاخوری در خانه های کوچک کاری بسیاری دشوار است زیرا معمولا میز غذاخوری فضای نسبتا زیادی را اشغال می کند.

با توجه به اینکه در اکثر خانه های ایرانی میز غذاخوری به گونه ای تهیه می شودکه ظرفیتی به اندازه اعضای خانواده دارد می توان با ایده هایی نو و متفاوت میز غذاخوری باکلاس و خودمانی را در آشپزخانه تهیه کرد تا بتوان با ایجاد فضای بیشتر و داشتن دکوراسیونی متفاوت زیبایی خانه خود را افزایش داد.

همیشه ایده های سالم و کم هزینه طرفداران زیادی دارند بخصوص اگر بتوان به دست آوردی مدرن و زیبا در محیط خانه دست یافت.

استفاده از اشکال مختلف در طراحی میز غذاخوری می تواند آشپزخانه شما را جذاب تر و مدرن تر نماید انحنا بخشیدن با میز غذا خوری و نیز انتخاب میز غذاخوری دایره در این روش می تواند به زیبایی میز غذاخوری شما بیافزاید.

برای زیبایی هرچه بیشتر در آشپزخانه از صندلی های زیبا و مدرن برای غذاخوری با کلاس و زیبایی که تهیه کرده اید استفاده نمایید. از اجرا ایده های نو و استفاده از خلاقیت ها در دکوراسیون داخلی منزل خود نترسید ،مطمعن باشید که ارزشش را دارد.

طراحی داخلی آشپزخانه با سبک های جدید و روز آرزوی هر بانو است ضمن آنکه هیچ گاه نمی توان طراحی داخلی آشپزخانه را کم اهمیت جلوه داد زیرا در کنار بانوی خانه ،سایر اعضای خانواده نیز ساعاتی از روز را در

آشپزخانه سپری می نمایندو نیز در اکثر منازل آشپزخانه پنجره ای رو به اتاق پذیرایی است و زیبایی آن نقش اساسی در طراحی داخلی منزل دارد. در ادامه چند طراحی داخلی آشپزخانه مدرن و روز را برای شما قرار داده ایم تا با گرفتن ایده های نو بتواند طراحی بی نظیر برای آشپزخانه خود انجام دهید.


اهمیت دادن به دیزاین آشپزخانه

دیزاین آشپزخانه در حقیقت قلب خانه است و ما برای داشتن یک دیزاین عالی در آشپزخانه باید در طراحی آن بسیار کاربردی و دقیق کار کنیم هرچقدر این محیط زیبا  طراحی شود و با سلیقه ای که خودمان دوست داریم دیزاین آنجا را طراحی کنیم قاعدتا با اشتیاق بیشتر در آنجا به انجام کارهای ضروری منزل می پردازیم.

با تمامی نیازهای بدنی از جمله آب غذا و میوه جات را  در آشپزخانه نگهداری و آماده می‌کنیم.  بنابراین به  آنها باید مانند یک قلب نگاه کنیم و اهمیت زیادی دهیم مواردی که در دیزاین آشپزخانه مهم باشد. عبارتند از کابینت های جادار استفاده از سینک های ظرفشویی مناسب  و قفسه های جادار قرار دادن میز غذاخوری اجاق گاز یخچال و نورپردازی خوب حائز اهمیت است.

اگر ما بدانیم دیزاین آشپزخانه از مهمترین بخش خانه و همانطور که گفته قلب خانه ما می باشد بیش از هر نقطه  دیگر برای آن هزینه می‌کنیم و شاید آن ذکر است که در طراحی آشپزخانه جدا از داشتن زیبایی باید دارای خصوصیات کاربردی باشد.

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه حتما باید دقت کنیم که لوازم آشپزخانه با لوازم خانه ست باشد و این موضوع را نباید کم اهمیت بدانیم زیرا اگر آشپزخانه را با فضای پذیرایی مچ کنیم خصوصا زمانی که آشپزخانه ما این باشد فضا آشپزخانه بزرگتر به نظر می رسد.

بار ها عنوان شده برای راحتی کدبانوی خانه نباید در آشپزخانه میز ناهارخوری قرار داد اما بعضی طراحان به راحتی قانون های آسایش و راحتی افراد را نادیده می گیرد تا به نحوی حرفی برای گفتن در دکوراسیون داخلی داشته باشند.

به یخچال دقت کنید آنقدر صندلی تمام فضای آشپزخانه را گرفته که برای باز شدن در یخچال می بایست صندلی ها را کنار زد.

پایه های  اصلی طراحی دکوراسیون منزل فراهم آوردن محیطی مناسب برای صاحب خانه و کسانی که در آن زندگی می کنند شکل گرفته بمانند که باز هم رنگ قرمز را برای جذابیت بیشتر استفاده کرده حداقل

می‌بایست راحتی رفت و آماده افراد را در نظر می‌گرفت تا در هنگام صرف غذا مثل زندانیان دربند میله های زندان که این بار نصب میله های زندان و میز و صندلی ها بازی می کنند گرفتار نشوند شاید هم گذاردن تابلوی برای هشدار ورود سنگین وزن ها به آشپزخانه بعد نباشد از حادثه های احتمالی گی کردن دین اساسی و شکستند و سقوط صندلی ها در زمین جلوگیری شود.

رنگ بنفش از جمله رنگ های آرامش بخش و با اصالت در طراحی دکوراسیون آشپزخانه است توانایی ایجاد هارمونی مناسب در کنار اکثر رنگ های گرم و خنثی را دارد.

از جمله  رنگ هایی که استفاده از آنها در کنار رنگ بنفش بسیار متداول است
رنگهای سفید و رنگهای روشن است که در کنار رنگ بنفش فضای آرامش بخش و ایده‌آل را در محیط آشپزخانه ایجاد می نماید.

رنگهای قهوه ای قرمز و سبز نیز هارمونی مناسبی در کنار رنگ بنفش ایجاد می کندکه همین امراستفاده از بنفش را در کنار طرحهای چوبی و قهوه ای رنگ تبدیل به برگ  برنده کرده است.

دکوراسیون آشپزخانه بنفش اگرچه رنگ در آشپزخانه ها دیده می شود  اما فراموش نکنیم این رنگ جذاب همواره در نقاط مختلف دکوراسیون داخلی منازل مورد استفاده قرار گرفته و تاثیر مثبتی در فضای داخلی ساختمان داشته است

نحوه برقراری ارتباط با دکوراسیون داخلی آشپزخانه

یافتن ارتباط بین محیط پیرامون آشپزخانه و کار چندان دشوار نیست  راحتی قرار دادن چند صندلی آشپزخانه می توانید این ارتباط را برقرار نمایید اما نکته حائز اهمیت پیوستگی این ارتباط با محیط خانه است رنگ آشپزخانه نوع چیدمان کابینت ها محل قرارگیری سینک ظرفشویی میز ناهار خوری از جمله موارد پر اهمیت در ایجاد این ارتباط است.

انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه باید به گونه ای صورت گیرد که دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما را از طیف رنگی دکوراسیون داخلی منزل جدا نکند هرچند این بدان معنا نیست شماره رنگ یکنواختی را برای تمام نقاط منزل خود انتخاب کنید.

مثلاً می‌توان با استفاده از رنگ های شاد و متناسب با طیف رنگ دکوراسیون منزل،جذابیتی برای برقراری ارتباط با محیط پیرامون یافت. در بسیاری از موارد برای برقراری ارتباطی موفق با محیط اطراف آشپزخانه از چیدمان میز غذاخوری با اشکال متفاوت بهره گرفته می شود این ترفند می تواند موفقیت زیادی را برای شما به همراه داشته باشد زیرا تمامی قسمت های آشپزخانه با اتاق و یا مکان غذاخوری شما ارتباطات قوی برقرار می کند.

در ادامه چند طراحی زیبای دکوراسیون داخلی آشپزخانه با ارتباطات مناسب با محیط اطراف را مشاهده می کنیم.

برای ارتباط ایده آل دکوراسیون داخلی آشپزخانه با محیط پیرامون به کف پوش ها نیز بسار اهمیت دهید زیرا انرژی های بسیاری بر روی زمین شناور هستند و قطع این ارتباط می تواند رفت و آمد انرژی ها را نیز قطع کند.

الهام گرفتن از طراحی زیبا و جذاب برای داشتن دکوراسیون آشپزخانه شیک و مدرن ایده ای بسیار مناسب برای افرادیست که قصد دارند آشپزخانه ای زیبا و با انرژی در خود و خانواده شان طراحی نمایند ما در این مطلب چند طراحی زیبای دکوراسیون آشپزخانه شیک و جذاب را برای شما گردآوری کرده ایم تا ضمن آشنایی با طراحی های متفاوت بتوانید الگوهای مناسبی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه شیک و مدرن برای خانه خود بیابید .لطفا در ادامه همراه ما باشید.

بیشتر بدانیم

۱- بسیار مطلوب می باشد تا جایی که به دستتان میرسد دیوار ها را با سرامیک یا کاشی شکیل زیباسازی کنیم که بهداشت و سلامتی آشپزخانه را تضمین می کند و دیگری سهولت در پاکسازی چربی ها و آلودگی‌های دیوارها می باشد.

۲- مطمئن هستم  حتی برای یکبار هم که شده تجربه درد آور ثابت سرو  و صورت تان با درب های باز شده کابیننت را حس کرده اید. برای پایان دادن به این حوادث ناگوار استفاده از نوع درب هایبرره کشوری یا آنهایی که به طرف بالا باز میشوند که زیبایشان نیز مورد توجه است بسیار مناسبی باشد

۳-  برای صرفه جویی در آب و راحتی  سهولت کار  با شیر آلات از نوع اهرمی و یا آنهایی که دارای چشم الکترونیکی هستند بهره ببرید. 

۴-  حتما برای اثاثیه برقی موجود در آشپزخانه روکش پارچه ای شکیلی را تهیه کنیم و روی آنها را بکشید از آلودگی ها و چربی ها حفظ شوند.

۵-هالوژن ها بهترین انتخاب برای نورپردازی می باشد به خصوص در هنگام شب که محیط را رویایی خواهند کرد.

بهترین کابینت در آشپزخانه شما

مهم ترین نکته در انتخاب کابینت این است که چه نوع کابینتی بهترین کارآیی را برای کاربرد ویژه شما دارد. به طور کلی می توان کابینت ها را از حیث سفارشی بودن و قیمت به سه دسته طبقه بندی کرد.

 کابینت های معمولی

اندازه و شکل این کابینت ها مطابق استاانداردهای متداول است. چون ابعاد قطعات این نوع کابینت ، استاندارد است و تقریبا به صورت پیش ساخته وجود دارند معمولا اگر سفارشی از این نوع به کارگاهی برسد.

همان روز و یا حداکثر ظرف چند روز نصاب می تواند آن را برای مشتری نصب کند . ابعاد و اندازه ها و همچنین شکل و حالت این نوع کابینت کاملا محدود است ولی نقطه قوت این نوع کابینت ها در قیمت رقابتی آنهاست که برای همه مناسب است.

 کابینت های نیمه سفارشی

در این نوع کابینت ها مشتری می تواند از بین دو گزینه اندازه و شکل، یکی را با توجه به بودجه و موقعیت آشپزخانه اش انتخاب کند.

معمولا این  نوع کابینت را پس از آن  سفارش به کارگاه رسیده باشد می‌سازند و قطعات آن را به صورت پیش ساخته آماده نمی کنند از این  رو زمان آماده سازی این نوع کابینت  ها بیشتر از کابینت های معمولی خواهد بود.

وجود چند گزینه  شکل و اندازه در این نوع کابینت ها  باعث می شود مشتریان امکان انتخاب بیشتری داشته باشد ولی از طرف دیگر به دلیل اعمال نظر مشتریان در انتخاب شکل و اندازه دلخواه قیمت بالاتری نیز دارد.

کابینت های سفارشی

این نوع کابینت ها دست ساز بوده  وتقربا به هر شکل و حالتی  مشتری مایل باشد در می آیند. یک گوشه یا فضای بد شکل با ابعاد نامتعارف در آشپزخانه شما ممکن است با کابینت های معمولی و نیمه سفارشی

همخوانی نداشته باشد. ولی کابینت سازان سفارشی تقریبا با هر شکل و حالتی  می توانند کار کنند ونقطه نظرات شما را برآورده کند.

البته از طرفی دیگر باید گفت که این کابینت ها گرانترین نیز می باشند  البته قیمت نهایی آن  با توجه  با اندازه مواد مصرفی و گزینه های انتخابی  متغیر خواهد بود  زمان ارسال و نصب سفرش نیز با توجه به برنامه کاری کابینت ساز متفاوت خواهد بود.

لوازم جانبی بکاررفته در کابینت ها

قاعدتا  کابینت های سفارشی دامنه  گسترده ای از انواع  ملحقات و لوازم جانبی را ارائه می دهند ولی این بدان معنا نیست که کابینت های معمولی هیچگونه لوازم جانبی ندارد بلکه با نصب  انواع قفسه ،سینی،کشو و غیره به کابینت های معمولی می توان کارآیی که تا حدود  زیادی افزایش داد.

یراق آلات به کار رفته در کابینت ها

یراق آلات زیبا همچون طلا و جواهر آلات تزیینی هستند که آدمی برای زیبایی به خود می آویزد.حتی ساده ترین کابینت های معمولی نیز با استفاده از قفل و دستگیره های زیبا و جالب توجه ، نمای خوبی پیدا می کنند.

یراق آلات در واقع وظیفه ای دو گانه برعهده دارند.نخست انجام وظیفه محوله و دوم افزودن زیبایی به کابینت توجه داشته باشید که یک دستگیره بسیار زیبا و ظریف که در عمل ممکن است از فرط ظرافت بشکند به هیچ کار نمی آید چرا که نخواهد توانست وظیفه محوله که همانا باز کردن درب قفسه یا کشو های کابینت است را انجام دهد.

یراق آلات مخصوصی نیز وجود دارد که برای افرادی با نقص عضو و یا محدودیت فعالیت های فیزیکی ساخته شده است. از آن جا که کابینت های آشپزخانه همواره در معرض بخار ناشی از پخت غذا قرار دارند،پس از گذشت مدتی فرسوده می شوند و ظاهر اولیه خود را از دست می دهند.

در سالهای پیشین در سیستم کابینت بندی ،تنها از فلز استفاده می شد که البته همانطور که می دانید فلز نیز در مجاورت مستقیم با آب و رطوبت به سرت زنگ می زند و آسیب می دید.

پس از آن رفته رفته این ماده جای خود را در قسمت درب ها به چوب داد که آنها هم مقاومت چندانی در برابر عوامل محیطی یاد شده نداشتند و با گذشت زمانی پوسته پوسته می شدند ولی امروزه کاربرد چوب و فلز در سیستم کابینت بندی آشپزخانه بسیار کم شده  و این مواد جای خود را به محصولی دیگر به نام mdf دادند.

این محصول نوع فشرده ای از نئوپان است که با ایجاد تغییراتی در ترکیب مواد تشکیل دهنده آن ،نسبت به نئوپان از استحکام بیشتری برخوردار است.

Mdf  ها با روکش هایی که دارای خاصیت ضد خش و ضد آب هستند پوشش می یابد . این ویژگی ها برای کابینت های اشپزخانه و حتی دیگر محیط هایی که بخار آب به میزان زیادی در آن مکان ها وجود دارد حائز اهمیت است .

لذا جایگزین شدن mdf  به جای چوب و فلز به دوام سرویس های آشپزخانه و سرویس های مشابه کمک می کند.

رنگ آمیزی کابینت ها یکی از تاثیرگذار ترین کارهایی است که در تغییر جلوه آشپزخاه نقش دارد.با این کار می توان علاوه بر جلوه کابینت ها نما و همچنین حس و حال آشپزخانه را نیز به کلی تغییر داد . با یک رنگ آمیزی

ساده جلوه آشپزخانه دوست داشتنی شما متحول و تازه شده و از یکنواختی و کسل کنندگی خارج می شود اما پیش از رنگ آمیزی کابینت ها بهتر است به تاثیری که هر رنگ بر فضای آشپزخانه شما می گذارد توجه داشته باشید.

رنگ آمیزی کابینت ها : اگر می خواهید خودتان کابینت های آشپزخانه  را رنگ کنید بهتر است پیش از شروع کار این راهنمای کوتاه را مطالعه کنید.

۱- در کابینت ها را جدا کنید و کشو ها را از جای خود خارج سازید. سپس سطوح را کاملا از هر گونه چربی و کثیفی تمیز کنید.

۲- زیر سازی یکی از مراحل مهم برای این کاراست ،زیرا برای رسیدن به یک نتیجه نهایی تمیز وزیبا زیر سازی مناسب لازم است.

۳- حال نوبت به رنگ آستر است. آستر مناسب برای زیر رنگ را می توانید از رنگ فروشی ها خریداری کنید. لایه آستر کمک می کند تا جلوه رنگ بسیار بهتر شود.

۴- برای رسیدن به بهترین نتیجه و سطحی لطیف پس از آسترکشی یک بار دیگر سمباده کشی کنید و سپس بار دیگرر یک لایه آستر روی سطح بکشید.

۵- پس از خشک شدن آستر سطوح را به خوبی گردگیری و تمیز کنید.

۶- حال رنگ مورد نظر خود را داخل دستگاه اسپری کن بریزید و به رنگ آمیزی درهای کابینت های بپردازید.

۷-حداقل دو لایه رنگ روی سطح در کابینت ها اعمال کنید. دقت داشته باشید که رنگ های نیمه براق گزینه های مناسبی برای رنگ آمیزی کابینت ها هستند زیرا هم با دوام ترند و هم راحت تر تمیز می شوند.