نورپردازی در دکوراسیون داخلی پذیرایی

نورپردازی دکوراسیون داخلی پذیرایی

نور و نورپردازی هویت تازه ای به فضا میبخشد ، در نور پردازی باید دقت کنیم که از چراغ ها با لوستر های مناسب برای پذیرایی استفاده کنیم در اینجا باید به طول سقف اهمیت دهیم و قبل از تهیه لوستر بلند و کوتاه بودن سقف را مورد توجه قرار دهیم و هنگام خرید نهایت دقت را در نظر بگیریم.

لوستر ، آباژور و چراغ زینت بخش هر خانه ای هستند این وسایل خانه را باید همچون جواهر تصور کرد این منبع نوری نظر بیننده را به خود جلب میکنند به همین دلیل باید در انتخاب شکل ،طرح،رنگ و اندازه آنها توجه زیادی به خرج دهید و انتخاب مناسبی داشته باشد.

نورپردازی دکوراسیون داخلی پذیرایی با لوستر

لوستر یکی از عناصر تزئین اتاق های مختلف خانه است وقتی لوستری زیبا و متناسب با طراحی و دکوراسیون خانه انتخاب می کنید به محض ورود نخستین چیزی که به چشم می اید لوستر است . این نوع لوستر میتواند کریستالی یا ترکیبی از چوب و فلز باشد. جنس وطرح آن به سلیقه و البته دکور خانه بستگی دارد.

نور پردازی دکوراسیون داخلی پذیرایی با آویز

آویز ، لوسترهای کوچک تری هستند و همانطور که از نامشان پیدا است طول زیادب دارند این آویزها را میتوان به تنهایی با همراه جند اویز دیگر به سقف نصب کرد. برای دکوراسیون داخلی اتاق های کوچک خوب است فقط یکی از انها را نصب کنید. اما مثلا برای بالای جزیره یا کانتر آشپزخانه میتوانید سه آویز زیبا و یک شکل را به یک قد یا کوتاه بلند نصب کنید.

نور پردازی دکوراسیون داخلی با لوستر دیواری

یک نوع دیگر از لوسترها نوع دیواری است که از انها می توان در مکان هایی همچون اینه حمام یا دستشویی یا جلوه دادن به قاب عکس یا اثار هنری استفاده کرد . این نوع لوسترها به هیچ عنوان جنبه نوردهی ندارند و بیشتر جنبه تزئینی دارند.

درست است که در نورپردازی پذیرایی باید دست و دلبازی کرد اما رعایت نکردن فاصله بین هر منبع نوری و نزدیک بودن لامپ در فضای اطراف مبلمان نقصی بزرگ در روشنایی اتاق به وجود اورده است و این عکس را تنها پوستری جذاب  و جالب میتوان عنوان کرد با این تفاوت که هرگز نباید در تصویر آن داخل شد زیرا قرار گرفتن در محیط به این پر نوری اعصاب را تحریک و چشم ها را آزار خواهد داد، برای فهمیدن و تشخیص دادن فاصله مناسب بین هر منبع نوری بدین گونه عمل کنید :

۱ – اتاق خلوت و کم اثاثیه را در نظر بگیرید

۲ – مرکز اتاق را با تکه ای موکت به شکل دایره مشخص نماید

۳ – با یک سوزن لحاف دوزی بزرگ کاموا را به سوزن نخ کنید انتهای کاموا را با گره مسدود کنید

۳ – سوزن را از مرکز دایره ای موکت رد کنید و بر مرکز اتاق بگذارید برای انکه مشخصه مرکز اتاق تان حین شعاع زدن نور تکان نخورد آجر یا جسم سنگینی بر ان قرار دهید

۵ – منبع نوری که در پذیراییتان استفاده میکنید توسط سر پیچ و سیم سیار بر مرکز اتاق روشن نمایید توجه داشته باشد لامپتان کاملا باید استاندارد باشد بدون هیچ کجی و زاویه دار بودن قرار بگیرد ، این کار باید در شب و تاریکی برای سر تا سر اتاق انجام شود تا پس از روشن کردن منبع نورتان شعاع به دست امده از نور لامپ دقیق باشد حال توسط کاموا که اکنون نقش پرگار را ایفا میکند شعاع نوری تان را تا جایی که روشنایی لامپ را مشاهده میکنید اندازه بگیرید سعی کنید طول کاموا زیاد باشد تا در زمان اندازه گیری شعاع نور به مشکل برنخورید.

۶ – چراق اتاق را روشن کنید و با متر اندازه کاموا را بگیرید ، این دقیقا همان فاصله ای ست که هر منبع نوری اتاق پذیرایی تان با یکدیگر باید داشته باشند ، چه انهایی که سقفی هستند چه انهایی که به صورت نور تزئینی بر دیوارها و پایه های فرفوژه نصب می گردند ، فقط یادتان باشد همه انها از یک نوع و اندازه باشند زیرا به دست آوردن شعاع نوری هر لامپ نسبت به دیگری به بزرگی و کوچک بودنشان متغیر است.

مقالات پیشنهادی

انواع کفپوش برای دکوراسیون داخلی منزل

تابلو در دکوراسیون داخلی منزل | قوانین نصب تابلو

ست کردن پارکت لمینیت با کاغذ دیواری