چیدمان وسایل در دکوراسیون داخلی خانه

نحوه چیدمان در دکوراسیون داخلی منزل

هنگامی که لوازم اتاق نشیمن تو را می چینید یک روش ساده انتخاب مرکز توجه یا نقطه تمرکز برای  فضا است  این نقطه در واقع مرکز ثقل اتاق است وسایل باید درست در مقابل این نقطه مهم چیده شوند به این ترتیب شما باید مراحل زیر را انجام دهید.

۱-   باید نقطه تمرکز را انتخاب کنید. شومینه، پنجره بزرگ، یا میز تلویزیون و چیدمان وسایل دکوراسیون داخلی و مبلمان رادر اطراف  آن انجام دهید این نقطه تمرکز باید به دیوار تکیه داشته باشد.

شومینه در چیدمان دکوراسیون داخلی خانه

۲-صندلی و مبلمان را بیش از حد از یکدیگر دور نگذارید با مهمانان شما بتواند به راحتی با یکدیگر صحبت کنند

نحوه چیدمان مبل در دکوراسیون داخلی منزل

فضای چند منظوره : 

چیدمان وسایل در فضاهای بزرگ یا ناهار خوری یا نشیمن های یکسره و سالن پذیرایی در آپارتمان های امروزی کارنسبتا مشکلی است زیرا نه تنها باید بدانیم از کجا شروع کنیم بلکه باید کاربردهای مختلف را در یک چهارچوب واحد در کنار هم قرار دهیم.

۱- با قراردادن ماهرانه چیدمان مبلمان در دکوراسیون داخلی ، دیواری طبیعی میان دو بخش ایجاد کنید با قرار دادن کاناپه یا یک جفت صندلی به طوری که پشت به محل غذاخوری باشند و نیز با قرار دادن یک پاراوان می توانید دو بخش را از هم جدا کنید.

۲- برای مشخص کردن و جدا کردن هر قسمت از قالیچه های کوچک و مناسب با فضا در چیدمان دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنید.

اصول چیدمان دکوراسیون داخلی خانه

۳- مبلمان باید طوری قرار بگیرد که رسیدن و نشستن بروی انها به سادگی  امکان پذیر باشد و محل عبور برای مهمانان میزبان موجود باشد

۴ -یکی از روش هایی که میتواند در زیبایی چیدمان دکوراسیون داخلی خانه تاثیر بسزایی بگذارد اضافه کردن گل در دکوراسیون داخلی و دیگر عناصر طبیعی به تزیینات خانه است و تاثیر بسیاری در روحیه اعضای خانواده دارد.

گل در دکوراسیون داخلی منزل

۵ – سعی نکنید  از یک رنگ در چیدمان دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید تزیین خوب خانه بدین معنا نیست که همه وسایل منزل یک رنگ باشند و به مرور زمان باعث خستگی و یک نخواختی میشود

۶ – اگر به دنبال تغییری اساسی در منزل هستید قبل از شروع هر کاری اجناس و متریالی که برای دکوراسیون داخلی خود میخواهید تغییر دهید را انتخاب کنید به فرض مثال : اگر میخواد تغییر در کف منزل خود داشته باشید سعی کنید بهترین گزینه را انتخاب کنید ( میتوانید چرا پارکت لمینت بهترین گزینه برای کف ساختمان است را مطالعه فرمایید )