فوم سایلنت چیست و چه کاربرد و ویژگی هایی دارد

فوم سایلنت چیست و چه کاربرد و ویژگی هایی دارد؟

حالا نوبت به توضیحات راجع به فوم است.

برای نصب پارکت لمینیت نیاز به سطح کاملا مسطح و صیقلی داریم و یا حداکثر اختتلافی که سطح مجاز برای نصب پارکت لمینیت ها داریم بین ۴ میلیمتر مثبت و منفی در هر متر مربع می باشد تا برای نصب آن مشکلی ایجاد نکند.

اما فوم ها ویژگی و اندک اختلاف هایی با یکدیگر دارند.

فوم چیست

فوم متریالی است برای جلوگیری از برودت صدا و عایق مناسبی برای صدا و حرارت به کار می رود.

فوم های قابل استفاده استاندارد که زیر لمینیت ها استفاده می شوند ۲ میلیمتر است.

فوم ها دارای دو نوع است:

فوم های معمولی یا همان فوم ساده- فوم فشرده یا به اصطلاح فوم سایلنت می باشد.

هرکدام از این ها کاربرد جداگانه خاص خود را دارند که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

فوم معمولی بیشتر برای فضاهایی که کف آن سنگ و سرامیک که زمین صاف و صیقلی می باشد مناسب تر است و برای فضاهایی که کف آ ن سنگ و سرامیک است فوم سایلنت استفاده می شود مناسب است ،فوم سایلنت بهتر از فوم معمولی است و در تمام سطوح می توانید از آن استفاده کنید ،اما در بعضی از برند های خارجی فوم سایلنت پشت لمینیت های خود چسبانده اند اما این فوم ها توسط کارخانه بریده نشده و گاه بزرگ و کوچک می باشد..

اما به نظر می رسداگر از این پارکت لمینیت ها که پارکت لمینیت پشت فوم چسبیده است استفاده نکنید بهتر است و ما هیچگونه توصیه ایی نمی کنیم.

نکته دیگر این است که نمیدانیم ضخامت آن به درد کار ما میخورد یا نه…..

در این صورت مشکل ساز می شود یعنی ممکن است ضخامت ها متفاوت باشد و شما مجبور شوید یک لایه فوم سایلنت نیز در زیر لمینیت ها پهن شود و سپس کار لمینیت هارا انجام دهید پس در نتیجه شما باید یک هزینه فوم را تقبل کنید .

پس اگر قصد خرید لمینیت هارا دارید توجه به ضخامت فوم پشت آن را داشته باشید تا استفاده کارتان شود ،فوم ها نباید بیشتر و کمتر از ۲میلیمتر باشد.

شما در خرید ریزه کاری های نصب بسیار دقت نمایید ،گاهی همکاران شیطنت هایی را انجام میدهند و به جای فوم سایلنت لمینیت ،فوم عایق کاری موتورخانه به مشتریان ارائه می دهند و این کار دور از اخلاق است و باعث خرابی لمینیت ها می شوند.

 اگر در مورد پارکت لمینیت و کف پوش ها اطلاعاتی ندارید و در خرید آن مردد هستید می توانید مقاله خرید پارکت،لمینت،کفپوش pvc را مطالعه نمایید .

برای این هزینه ها سخت نگیرید چون یکبار هزینه می کنید و لذت آن را می برید .

بهترین نوع فوم سایلنت لمینیت سفید رنگ است ،هیچوقت از فوم های سایلنت مشکی رنگ استفاده نکنید زیرا از مواد بازیافتی درست می شوند و از کیفیت خوبی برخوردار نیست. فوم های معمولی حالت برفکی و نایلونی گونه می باشد که بعد ها در اثر مدت زمان فشرده می شود به هم و حالت انعطاف پذیری خود را از دست خواهد داد اما مزیت فوم سایلنت نسبت به فوم معمولی همین است که دارای محفضه های خالی نیست یکدست است و نور از خود عبور نمی دهد و حالت برفکی و نایلونی به خود ندارد ودارای چگالی بیشتری است و فشرده تر می باشد.

اگر اطلاعاتی در مورد نحوه ست کردن و ترکیب پارکت لمینیت با قالیچه و فرش را ندارید می توانید مقاله دکورچی که برای اطلاعات بیشتر مشتریانش تهیه نموده است مراجعه نمایید.

فوم آلمینیومی یا ویسکوز

نوع دیگری که از فوم های سایلنت که در زیر سازی نصب پارکت لمینیت ها استفاده می شود و از تمامی فوم ها ممتاز تر است فوم ویسکوز است،فوم ویسکوز یا همان متال سایلنت نامیده می شود.

این فوم درواقع همان فوم سایلنت هستند که با روکش آلمینیومی تشکیل شده است،این نوع فوم بیشترین کاربرد آن برای مکان هایی که گرمایش از کف دارند مناسب است ،زیرا به دلیل وجود روکش آلمینیومی آن مانع از آسیب رساندن به پارکت هنگام گرمایش از کف است.

 اگر منزل و فضای شما کوچک و نقلی است می توانید از پارکت لمینت سفید استفاده نمایید 

اگر از پارکت لمینت سفید تردد دارید می توانید مقاله استفاده از پارکت لمینیت سفید را مطالعه نمایید.