دکوراسیون داخلی آشپزخانه

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

معماران می داند که چگونه اشیا را جذاب جلوه دهند اما آشپزخانه ها علاوه بر جذابیت باید کارایی خوبی نیز داشته باشند تا مورد توجه مشتریان قرار گیرند.

آشپزخانه، امروزه به راستی کانون توجه اهل خانواده است و محلی است که کارهای روزمره دیگری نیز به جز پخت و پز در آن رخ می دهند.

 جایی که کودکان بازی می کنند یا تکالیف خود را انجام می‌دهند و والدین زمان زیادی را در آن سپری می کنند .

آشپزخانه هم چنین فضایی است  که بیشترین هزینه برای آن صرف می‌شود بنابراین شایسته توجه ویژه ای است.

بهتر است آشپزخانه درارتباط با یک تراس و یا حیاط خلوت کوچکی باشد  و همچنین ایده آل است که آشپزخانه از در خروجی  بیش از حد دور نباشد تا فاصله تا فاصله مورد نیاز برای حمل خرید ها  تا آشپزخانه کاهش یابد.

در مورد آشپزخانه غذاخوری فضای غذاخوری باید در ابتدا در دسترس باشد تا از اینکه مهمانان فضای غیر ضروری آشپزی را طی کنند، اجتناب شود.

 در طراحی داخلی آشپزخانه باید به چهار کاربرد اساسی  توجه کرد:

۱-انبار یا همان و محل نگه داری  مواد لوازم و ظروف

۲-آماده سازی غذا: محل و سطحی که مواد برای  طبخ آماده می‌شود و کارهایی همچون شستشو خورد و مخلوط کردن و مواد در آنجا صورت می گیرد.

۳- پخت و پز : لوازمی که طبخ غذا رو انجام می دهند مانند محل اجاق گاز  فر ماکرویوو و….

۴- صرف غذا :محل مصرف غذا که می‌توانند بر روی کانتر آشپزخانه باشد.

 در واقع  در طراحی  هر آشپزخانه صرف ‌نظر از کوچک و بزرگ  بودن وسعت و یا باز و بسته بودن سیستم  آن باید تمام این فاکتورها یاحداقل ۳ فاکتوراول  در نظر گرفته شود.

دکوراسیون آشپزخانه

 علی رغم توجه به مسایل استاندارد هنوز هم  طرز ساخت و ابعاد آشپزخانه و لوازم آن به صورت قابل ملاحظه ای در حال تغییر و تحول است.

در یک  آشپزخانه مهندسی ساز،  تمام وسایل طوری چیده می‌شوند که غیر قابل تغییر بوده و دارای سطوح  کاری و ذخیره مواد باشند در این نوع آشپز خانه مواد مورد استفاده در آشپزخانه معمولا  از جنس چوب تخته چند لایه، نئوپان و پلاستیک هستند.

روی سطوح چوبی رو  باز را میتوان با پوششی از لاک چوب یا روکشی از پلاستیک پوشاند. قفسه های آشپزخانه به صورت چوبی یا تختی  ای با روکش پلاستیکی هستند، استفاده از قفسه های فلزی برای قرار دادن  قابلمه و ماهی تابه بهتر است. در صورت کوچک بودن فضای آشپزخانه نصب درهای کشویی یا تاشو توصیه می شود.زیرا این درها در هنگام باز شدن فضای چندانی را اشغال نمی کنند.

از کابینت های طبقه دار برای نگهداری ظروف بزرگ سنگین یا وسایلی که از آن ها به ندرت استفاده می شود، می توان بهره گرفت.

کابینت های دیواری  عمق  کمی دارند بنابراین از سطوح کاری زیر آنها می توان بدون هیچ مشکلی استفاده کرد با گذاشتن ظروف داخل این کابینت ها فرد می تواند بدون خم شدن آنها را بردارد و به آنها دسترسی داشته باشد.

کمدهای یکسر بلند برای نگهداری مواد پاک کننده و جارو مناسب هستند

سینک های ظرفشویی  تخته های آبگیری ظروف  باید متناسب با داخل کابینت های طبقه دار باشند چون در داخل این کابینت ها  می توان یک سطل زباله ماشین ظرفشویی و چیزهای مصرفی دیگر را جای دارد.

وجود دستگاه مکش هوا در بالای اجاق گاز  الزامی است  هود های مکنده برای این کار بسیار مناسب هستند در سیستم های مکنده باید حفره ای رو به بیرون تعبیه شود.

در هنگام طراحی و نقشه کشی به منظور ایجاد فضای کافی برای نگهداری و ذخیره مواد وسایل در آشپزخانه باید به ابعاد کابینت  و لوازم داخل آنها توجه کرد.

اجاق های گازی و برقی مدرن باید طوری طراحی شود که متناسب با لوازم دیگر بوده و در مجموع باعث سهولت روند کار در آشپزخانه گردند در چنین محیطی باید از پریز به حد کافی استفاده کرد. (برای هر منطقه کاری  و آماده سازی مواد غذایی یک جفت پریز کافی است)

استفاده از سینک های ظرفشویی دو لنگه مناسب تر است چون یک طرف آن آبگیری ظروف و از طرف دیگر برای قراردادن ظروف کثیف استفاده می شود. ماشین ظرف شویی باید در طرف راست یا چپ سینک قرار گیرد.

آشپزخانه ها باید طوری ساخته شوند که در جهت شمال به شرق یا شمال به غرب بوده و مجاور باغهای گل و گیاه سبزیجات و به پارکینگ راه داشته باشد.

معمولا آشپزخانه باید به درب خانه ،محل بازی بچه ها و حیاط دید داشته باشد  و از لحاظ داخلی در ارتباط با پذیرایی ،نهارخوری ،نشیمن ،نشیمن و ورودی باشد

هر چند آشپزخانه یک محل کار در داخل خانه است ولی اتاقی است که بانوی خانه بیشتر اوقات خود را در آن سپری می کنندبنابراین طراحی آن باید در نهایت دقت انجام شود.

همچنین اگر در داخل آشپزخانه میز ناهارخوری وجود داشته باشد محلی مناسب برای جمع شدن افراد خانواده در کنار یکدیگر است همچنین بهتر است در آشپزخانه یک تلویزیون قرار دهیم و یا حدالمقدور چیدمان محیط را طوری طراحی کنید که از آشپزی به تلویزیون دید داشته باشد.

در طراحی آشپزخانه نحوه استقرار کابینت ها  و لوازم باید برحسب استاندارد بوده ، که ضمن اینکه مقداری فضای چرخش و تردد را کاهش میدهد، فضای کافی برای حرکت آزادانه را فراهم می سازد

در صورت امکان کار به حالت ایستاده باید حداقل رسیده و وضعیت نامناسب بدن برحسب کار ارتفاع و سایل و اندازه بدن فرد کاهش یابد، تامین روشنایی مناسب سطوح کاری امر مهمی محسوب می شود.

نحوه چیدن وسایل آشپزخانه باید طوری باشد چرا در هنگام کار از راست به چپ حرکت کنند.

وجود بوفه های جادار مهم ترین نکته در آشپرخانه است.برای قرار دادن وسایل این مواد غذایی فاسد نشدنی در بوفه ها و کابینت ها می توان قوطی‌های کنسرو و خرده ریزهای آشپزخانه را قرارداد به هر روی مهم آن است که بتوان هر وسیله ای که نیاز دارید به سرعت پیدا کنید و از آن استفاده کنید.

روی قفسه ها و لبه کابینت نیز فضای مفیدی است که در صورت داشتن ایده به خوبی می توان از آن استفاده کرداز یک سو می توان برخی  وسایل تزیینی یا  گلدانی ازگل روی آن قرار دهید تا از این طریق جلوی آشپزخانه زیباتر شود از سوی دیگر روی کابینت فضای مناسبی برای قرار دادن برخی وسایل کاربردی که نمای مطلوبی دارد.

در اختیار می نهد  مثلا می‌توانید آبمیوه گیری خود را جا بگذارید استفاده از چنین فضاهایی از گذشته دور مرسوم بوده است به نظر می رسد مناسب و جادار بودن کابینت ها یکی از نیازهای امروزی می باشد زیرادر آپارتمانهای کوچک شهری  داشتن چنین فضاهای برای هر آشپزخانه مهبتی بزرگ به شمار می‌رود.

اگرچه بوفه و کابینت عناصر کاربردی در آشپزخانه به شمار می‌رود اما می توان بخشی از فضا باشد. از این منظر انتخاب رنگ معایب برای آنها اهمیت بسیاری دارد.


مقالات مشـــابه

دکوراسیون آشپزخانه های کوچک آپارتمانی ایرانی و مدرن
طراحی دکوراسیون تراس یا بالکن منزل
گل آرایی در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی