دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی | Interior decoration living room

دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی نمادی از کل خانه در یک اتاق است ، تصویری از چگونه زندگی کردن است ، سالن پذیرایی فضایی میباشد که بیشتر وقت خود را انجا میگذرانید ، جایی که آرامش پیدا میکنیم ، کار روزامه را تعطیل کرده ، رفع خستگی میکنیم ، تلویزیون و فیلم میبینیم ، آهنگ مورد علاقه خود را گوش میکنیم ، کتاب میخوانیم ، تنقلات میخوریم ، مهمانی میگیریم و در کل اوقات خوشی را میگذرانیم .

سالن پذیرایی جایی است که اغلب سلیقه و ذوق هنری ما مورد قضاوت قرار میگیرد !

پس باید تصویری از شخصیت خانواده و چیزهای مورد علاقه مان باشد.

دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی کوچک

اگر سالن پذیرایی کوچک  و مربع بوده ، جای کافی ندارد ، صندلی ، میز عسلی و مانند ان را فراموش کنید در عوض از یک یا دو مبل راحتی با رنگ روشن استفاده نمایید.

دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی بزرگ

اگر سالن پذیرایی بزرگ است میتوانید قسمتی را برای نوشیدن چای و خوردن قهوه ، کار با کامپیوتر و مابقی را با میز ناهارخوری ، تلویزیون و غیره اختصاص دهید

با اجرای چند قانون کوچک دکوراسیون داخلی پذیرایی خود را دگرگون سازید

کانون توجه مرکز تجمع و در نهایت پایتخت منزل شما اتاق پذیرایی است ، همه ما زمانی که دچار بحران نوسازی خانه میشویم ، اولین چیزی که به ذهن ما میرسد ایجاد فضایی راحت و صمیمی تر برای افراد خانواده و دوستان هستیم . همیشه سعی میکنیم در ان بهترین و زیباترین اثاثیه را داشته باشیم . شاید برایتان پیش امده که بعد از پرداخت هزینه بالای مبلمان و دیگر وسایل لوکس و تزیینی هنوز از محیط اطرافتان ناراضی هستید و علتش را نمیتوانید پیدا کنید ، آشفتگی روح و جسمتان را فرا میگیرد . به همین دلیل امروز به سراغ دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی میرویم تا خانه را به مکانی شاد و صمیمی تبدیل کنیم. با کمی دقت و سلیقه ایرانی همچنین رعایت چند نکته کوچک به هدفی که در ذهن دارید دست میابید.

هیچگاه دکوراسیون پشت تلویزیون و سیستم صوتی را پشت به پنجره نگذارید زیرا تابش مدام نور افتاب بر آنها از عمر دستگاه برقی تان می کاهد و نیز در زمان استفاده تلویزیون در اوقات روز ، نور خورشید را هم به چشم خود جذب میکنید که مطمئنا در دراز مدت بر قوه ی بینایی تان اثری نامطلوب و غیر قابل بازگشت میگذارد . اثاثیه ی تزیینی بزرگ را هرگز سر راه قرار ندهید تا هنگام مهمانی ها به شما استرس شکسته شدن القا نکند ، گوشه های پذیرایی بهترین مکان مناسب برای گذراندن آنهاست.

اگر پذیرایی تان کوچک است و علاقه ی زیادی به داشتن مبلمان دارید میتوانید از نوع نیم ست آن بهره ببرید که از بزرگی ، تعداد و هزینه بسیار کاسته خواهد شد.

پاسیو بهترین مکان برای ساختن یک منظره ی  زیبا و دل انگیز میباشد پسعی نکنید با گل ها و درخچه های مصنوعی خود را از داشتن یک محیط با طراوت و لذت بخش محروم سازید اگر حوصله و فرصت مناسبی برای رسیدگی به گل های طبیعی ندارید از نوع کم اب و مقاوم آن بهره ببرید.

مناسب ترین رنگ برای دیوارهای پذیرایی سفید میباشد ، زیرا هر قدر اثاثیه شما رنگی و پر حجم باشد به محیطتان کمک میکند تا نظم و زیبایی مورد احتیاج در دکوراسیون را برقرار کند. قرار دادن یک ساعت لوکس و مناسب پذیراییتان را قانونمند میسازد

دقت کنید نوعی از ان را انتخاب و خریداری کنید که سر و صدای کمری داشته باشد تا هنگام شب و در زمان استراحت خواب از چشمانتان برنگیرد.

برای هم رنگ سازی در لوازم منزل از پرده ، فرش ، مبلمان و گوسن های ان ، رومیزی و گلدان ها استفاده کنید زیرا بیشتر مورد توجه هستند . در خانه هایی که سقفشان کوتاه است لوستر های آویز را نصب نکنید که از نظر ایمنی نامناسب و در هنگام روشن بودن چشمانتان را اذیت میکند و نیز از تابلوهای نقاشی کوچک و مجسمه های مجموعه ای برای زیباسازی دیوارها بهره گیرید ، بیشک توجه هر بیننده ای را به خود جلب میکند چرا که وقتی در اندازه های بزرگ باشند ارتفاع سقف و دیوارتان را کوچک تر به نمایش میگذارد. در تلاش نباشید تمامی قسمت های پذیرایی را از اثاثیه و تزیینی ها پر کنید این کار شما سبب میشود تا زیبایی این وسایل یکدیگر را دفع کنند و نیز موجب پر حجمی و شلوغی مجیط میشوند . رعایت فاصله مناسب بین آنه چشم و روحتان را به آرامش می رساند که پذیرایی را برای کوچکترها و کودکانتان هم دوست داشتنی و دلپسند خواهد کرد.

اگر مبلمانتان سالم است اما طرح و رنگش برای شما تکراری شده ، با تهیه لباس مبلمان انقلابی عظیم را در تغییر دکوراسیون سالن پذیرایی تجربه خواهید کرد . در صورتی که لوازم تزئینی فراوانی دارید تعدادی از آنها را انتخاب کرده و مابقی را در جای امنی قرار دهید و هر چند مدت یکبار با تعویض تزویینی های چیده شده تنوعی مطلوب و دلپذیری را حس میکنید . در پاسیو یا گوشه ای از پذیرایی تان میتوانید از ابنماهای برقی یا با تعبیه حوضچه کوچک و قرار دادن یک آب فشان ، آهنگ صدای آب را در فضای بسته ی منزلتان طنین اندازکنید تا برایتان محیطی نشاط بخش نمونه ای از آواز طبیعت را یاد آور شود ، این آبنماها در اندازه های متفاوتی میباشند حتی با تهیه کوچکترین آها فضای اطراف شما را خاص و دیدنی خواهد کرد

فراموش نکنید مبلمانتان را طوری بچینید که فاصله استاندارد و مناسبی از تلویزیون داشته باشد ، اگر کودکان بازیگوشی دارید سعی کنید میز ناهار خوری و مبلمان دایره و بیضی انتخاب گردد بدین گونه سلامتی فرزندان دلبندتان را حفظ خواهید کرد ف برای نصب ساعت ، تابلوها ، مجسمه های تزیینی به دیوار حتما از رول پلاک ها استفاده کنید و ایمنی خود و اعضای خانواده را به خطر نیندازید