نحوه تمیز کردن لکه ها از روی پارکت لمینیت

آموزش روش های شستشو پارکت لمینیت

یکی از کفپوش های خانگی که امروزه مورد توجه بیشتر افراد قرار پارکت لمینیت است اما سوالی که بیشتر اوقات برای خریداران نوع کالا پیش می آید این است که چگونه باید پارکت لمینیت را تمیز کنیم در این مقاله به شما در تمیز کردن و مراقبت از پارکت لمینیت کمک می کنیم.

پارکت لمینت ها به طور معمول در برابر خراش های سطحی مقاوم هستند اما ممکن است استفاده از شوینده های قدیمی سطح رویه پارکت لمینیت آسیب وارد نماید .

در نگهداری پارکت لمینیت مهم ترین نکته برای طول عمر بیشتر نحوه تمیز کزدن آن می باشد ،اگر طول زمان با روش های نا مناسب پارکت لمینیت را تمیز کنیم همین امر باعث خرابی لایه های رویه ،کلیک های آن و عمر پارکت لمینیت کوتاه تر می شود.

بهترین راه برای جمع آوری گرد و خاک از روی پارکت لمینیت جاروبرقی کشیدن با برس نرم می باشد و سپس در مرحله بعد با یک طی رطوبت کم سطح پارکت را تمیز کنید،تا کاملأ گرد و غبار ها و لکه ها از روی پارکت لمینیت برطرف شود.

اگر آگاهی از نحوه اندازه گیری ندارید می توانید از مقاله آموزش نحوه محاسبه و اندازه گیری متراژ پارکت لمینت را مطالعه نمایید.

نکته: برای تمیز نمودن روزانه پارکت لمینیت بهتر است از دستمال خشک استفاده کنید.

اگر قصد تمیز نمودن اساسی پارکت لمینیت را دارید برای اینکار می توانید از شوینده های مخصوص پارکت لمینیت استفاده کنید و سپس با دستمال نمدار یا طی روی آن بکشید.

هنگامی که یک طرف آب و مایعات دیگر بر روی پارکت لمینیت ریخت، سعی کنید بلافاصله آن را از روی پارکت لمینیت با استفاده از طی  خشک و یا با دستمال جمع نمایید،اجازه ندهید مایعات در مدت زمان طولانی بر روی پارکت لمینیت باقی بماند .

به دلیل اینکه مایعات از درز کلیک ها نفوذ کرده و بعد باعث بادکردن لبه های پارکت لمینیت می شود.

اگر از خرید پارکت لمینیت شک و شبهه دارید مقاله دلایل محبوب بودن پارکت لمینیت را مطالعه نمایید

نکات مهم:

  • اگر پارکت لمینیت را در فضای اداری نصب کرده اید برای نگهداری هرچه بهتر از آن سعی کنید از صندلی های با چرخ نرم استفاده کنید چرا که به مرور زمان باعث خراش یافتن سطح پارکت لمینیت می شود.
  • هرگز از شوینده های پایه مانند صابون،ریکا،روغن،واکس ها استفاده نکنید چرا که باعث لکه شدن پارکت لمینیت می شود سعی کنید از شوینده های مخصوص پارکت لمینیت استفاده کنید .(می توانید برای تهیه این شوینده ها به ابزار فروشی ها مراجعه فرمایید.)  
  • یکی از مکان هایی که در فضای مسکونی زودتر فرسوده شده جلوی درب ورودی خانه است .برای جلوگیری از این امر از پادری استفاده نمایید.

اگر منزل شما کوچک است و قصد دارید که از پارکت لمینیت سفید استفاده نمایید و تردی دارید مقاله استفاده از پارکت لمینیت سفید را مطالعه نمایید.

  • نحوه تمیز کردن لکه ها از روی پارکت لمینیت

لکه خون:برای پاکیزه کردن این لکه ها می توانید از مایع شستشوی و استفاده از دستمال خشک آن را پاکیزه کنید.

لکه روغن و چربی: شیوه کارآمد برای ازبین بردن این لکه ها استفاده از یک پک یخ و یک قاشق پلاستیکی است.

ابتدا یک یخ را بر روی لکه روغن یا چربی قرار دهید تا وقتی که لکه چربی خودش را ول کند ،سپس با استفاده از یک قاشق پلاستیکی شروع به کندن از سطح پارکت لمینیت کنید.

لاک ناخن:یکی از لکه هایی که همیشه دردسر ساز هست برای ازبین بردن آن از روی پارکت لمینیت لاک ناخن است.

برای پاک کردن اینگونه لکه ها بلافاصله مقداری پودر شوینده و آب گرم و یک پد پلاستییکی شروع به پاک کردن آن نموده ،لازم به ذکر است کشیدن بیش از حد این پد بر روی پارکت لمینیت و خط و خش یافتن پوشش سطح لمینیت گردد.

لکه جوهر:برای ازبین بردن این لکه ها بلافاصله مواد شوینده را در آب گرم حل نموده و با یک دستمال بر روی جوهر بکشید از جای لک پاکیزه نشد ،مقداری خمیردندان بر روی لکه بمالید و با استفاده از دستمال خشک آن را پاک کنید.

اگر از مشخصات پارکت لمینیت و ساختارکلی آن قصد دارید اطلاعاتی کسب نمایید مقاله پارکت لمینیت چیست را مطالعه نمایید.

جای پاشنه کفش:برای پاکیزه کردن این لکه ها می توان از پاک کن استفاده کرد.

جای آدامس: برای از بین بردن جای آدامس ابتدا یک پک یخ را بر روی آدامس گذاشته تا آدامس خودش را جمع کند سپس با استفاده از چاقو پلاستیکی بر روی آن کشیده و لکه های باقیمانده را با یک دستمال نمدار پاک کنید.

  • در صورت ریختن مایع های اسیدی مانند آب میوه و نوشابه و لوازم بهداشتی سعی کنید سریع آن را با استفاده از پارچه یا دستمال خشک جمع نمایید ،تا قبل از اینکه به لایه زیری پارکت لمینیت نفوذ گردد ،زیرا باعث ازبین رفتن فوم پارکت لمینیت می شود.

نکته:بهترین روش برای پاکیزه کردن پارکت لمینیت با آب داغ بالای ۶۰درجه به همراه مواد شوینده و یا شامپو های مخصوص پارکت لمینیت می باشد.

با رعایت نکات های ذکر شده می توان به طول عمر پارکت لمینیت خود بیفزاید.

اگر به دنبال اطلاعات کلی درباره خرید پارکت لمینیت می خواهید مقاله ایی درباره اطلاعات درباره خرید پارکت،لمینت،کفپوش مطالعه نمایید.