نحوه تمیز کردن و شستشوی کاغذ دیواری

نحوه تمیز کردن و شستشوی کاغذ دیواری

وقتی قصد نصب کاغذ دیواری در خانه و تغییر دکوراسیون منزل را دارم ،میدانیم که کاغذ دیواری به مدت چند سال قرار است روی دیوار ما بماند ،همین امر باعث می شود که ما کاغذ دیواری قابل شستشو را برای منزل خود انتخاب کنیم به طوری که تمیز کردن و نظافت آن هم راحت باشد، خوشبختانه بیشتر کاغذ دیواری های امروزه که در بازار وجود دارد(دکورچی بورس انواع کاغذ دیواری)

قابل شستشو هستند و تمیز کردن آنها به راحتی انجام میشود بدون آنکه آسیبی به کاغذ دیواری برسد فقط کافیست مراحل زیر را انجام دهد.

کاغذ دیواری یک سری ویژگی هایی دارد که بایذ به آن توجه کرد و اطلاعاتی تا حدودی داشته باشید

مقالاتی راجع به ویژگی های کاغذ دیواری را در مقالات دکورچی مراجعه نمایید

۱-ابتدا یک دستمال نخی تمیز و یا اسفنج تمیز که خشک باشدرا به راحتی و آرامی بر روی کاغذ دیواری بکشید تا گرد و غباری که بر روی آن نشسته است پاک شود.

۲-یک سطل و یا یک ظرف تهیه کرده و داخل آن را با آب نسبتا گرم پر کنید سپس به آن تاید و مایع ظرف شویی اضافه کنید،اگر کاغذ دیواری شما با مداد خودکار و یا ماژیک کثیف شده می توانید محلول بسیار رقیق آب وایتکس استفاده کنید.

۳- سپس با استفاده از یک پارچه تمیز و نرم و یا یک اسفنج برای تمیز کردن کاغذ دیواری استفاده نکنید. چون باعث ازبین بردن وینیل کاغذ دیواری و باعث پارگی آن می شود.

۴-پارچه یا اسفنج تهیه شده را به داخل ظرف فرو برده و پس از خیس شدن آن را بیرون آورده و سپس با فشردن آن تمامی آب آن را خارج کرده تا جایی که دیگر قطره ایی نچکد.

۵- پس از این پارچه یا اسفنج شما نمناک شد از قسمتی از خانه یا دیواری که کثیف است و کمتر در معرض دید و شروع به تمیز کردن کنید، فقط به آرامی و نرمی این کار را انجام دهید که به بافت کاغذ دیواری آسیبی وارد نکند ،اگر تمیز شد و خرابی به جای نگذاشت می توانید همین روش را برای سایر قسمت ها هم بکار ببرید و کاغذ دیواری را تمیز کنید.

۶-پس از اینکه گام ۵ انجام شد سپس با یک دستمال نرم و خشک به آرامی بر روی فضاهای تمیز کرده اید از بالا به پایین بکشید و در هر زمان حتما یک قسمت که تمیز کرده اند را با دستمال نخی پاک کنید.

۷-با یک دستمال نمناک دیگر و ظرف آب (بدون محلول) بر روی قسمت هایی که شسته اید بکشید تا آن محلول ها و مواد شوینده از روی دیوار پاک شوند.

۸-سپس بلافاصله با یک حوله یا دستمال تمیز خشک آن قسمت ها را پاک کنید.