ایده های سالم و جالب برای تغییراتی در منزلتان

تغییرات در دکوراسیون منزل

خانم های خانه دار که بیشتر وقتشان را در خانه خود می گذرانند و فضای خانه برایشان خسته کننده و کسل کننده می شود و چون بیشتر وقت را در خانه می گذرانند و فضای تکراری برایشان ایجاد شده است.

شاید وقت آن رسیده تا دست به کار شوید و تغییراتی در دکوراسیون منزل خود ایجاد نمایید،اکثر خانم ها از تغییرات در دکوراسیون موافقند و این آقایان هستند که تغییر ناپذیرند و دوست  دارند وسایل ها همان جا که از اول بود قرار داشته باشد و هیچ وسایلی در هیچ جای خانه تغییر نکند،اما این کار باعث نارضایتی خانم و در نتیجه حوصله سربر می شود ،پس تغییرات دکوراسیون هر چند وقت یکبار بسیار لازم است.

گاهی اوقات افراد  از تغیر دکوراسیون مردد هستند و موافق نیستند به دلایلی که تغییرات وقت گیر است و نیازمند وقت است ،اگر مشکلتان این است بگذارید شما را با دیگر تغییرات آشنا کنیم.

به فکر این هستید که اگر دکوراسیون منزل متحول کنید حتما باید از وسیله های گران قیمت و دکوری های گزاف خریداری می کنید ،اما این طور نیست اگر شما وقت دارید تا کمی در بازار جستجو کنید به راحتی می توانید با هزینه کم در فضای زندگی خود دکوراسیون چشمگیری ایجاد نمایید.

بعضی از این هزینه ها با کمترین هزیته ها قابل اجرا هستند و شما دچار دردسر نخواهد کرد.

برای اینکه فضای منزل خود را تغییر کلی بدهید و یک انقلابی ایجاد کنید،کافیست که از شکل همیشگی آن را خارج کنید که این کار بسیار دشوار نیست ،کافی است تا آگاهانه تغییرات اصلی را انجام دهید.

با دکورچی همراه باشید تا شما را با ساده ترین ایده های تغییرات آشنا سازیم

۱-اولین کاری که برای ایجاد یک تغییر تحول اساسی لازم است ،دور ریختنی هاست.

۱مثال قدیمی که می گفتند هر چیز دورریختنی که خار آید یک روزی به کار آید دیگر کاربردی ندارد و آن برای قدیم بود حال دیگر خانه ها به حدی نقلی هستند و جایی برای وسایل های اضافی نیست و باعث شلوغی و ازدحام می شود و باعث آشفته نشان دادن منزل می شود ،پس چه بسا وسایل هایی که تحت هیپ شرایطی قادر به استفاده کردن نیستند را کنار بگذارید و یا اگر دلتان نمی آید که دور بریزید به اقوام و دوستان خود وقف کنید.

با این کار فضا تا حدی خلوت خواهد شد و جای بیشتری برای قرار دادن وسیله هایتان ایجاد می شود.

رنگ دیوارتان را تغییر دهید.

دیوار ها از اصلی ترین اجزای یک خانه و دکوراسیون منزل به حساب می آید که امروزه برای آرایش آن از کاغذ دیواری استفاده می کنند تا جلوه بیشتری کنند.

کاغذ دیواری می تواند یک فضای بسیار ساده را به کلی تغییر دهد و جلوه بسیار خاصی به آن ببخشد ،حتی اگر از قبل کاغذ دیواری کرده اید و از طرح آن خوشتان نمی آید و یا دیگر عمر خود را کرده است به راحتی آن را از دیوار جدا کرده اید و با یک زیر سازی ابتدایی کاغذ دیواری جدید را نصب می کنند کل کار و کثیف کاری کاغذ دیواری حداقل ۲ روز است،اگر متراژ خانیتان بالای ۲۰۰متر باشد .

اگر متراژ خانه کم باشد ۱روزه و یا حتی نصف روز زمان می برد.

اگر طرح های کاغذ دیواری را جسورانه انتخاب کنید و یک تغییر کلی ایجاد گنید به مراتب شاهد تغییر بزرگ خواهید شد.

شرکت دکوراسیون دکورچی برای آشنایی بیشتر مشتریان خود از طرح ها و مدل های کاغذ دیواری مقالاتی تهیه کرده است:

کاغذ دیواری سه بعدی مینیمال در طراحی دکوراسیون منزل

انواع رنگ های کاغذ دیواری برای دکوراسیون های منازل و فضاهای متفاوت

کاغذ دیواری هایی با طرح و رنگ های رمانتیک

کاغذ دیواری طرح هندسی و مدرن(سه بعدی و متحرک)

لوازم منزلتان را تغییر رنگ دهید

اگر میز و صندلی و یا اکسسوری چوبی دارید که رنگ و روی آن رفته و یا رنگ پریده شده استو ضربه خورده و رنگ چوب آن رفته است می توانید از رنگ گردن آن استفاده کنید و یا با اسپری آن را رنگ کنید تا یک دست تر در بیاید آنگاه شما یک صندلی فانتزی و شیک دارید که حداقل می توانید از آن به مدت چند ماه استفاده کنید و دوبرابر به عمر طبیعی شان اضافه کنید و در عین حال شما قادر خواهید بود از رنگ دلخواه خود برای تغییر شکل آن ها استفاده کنید و صندلی با رنگ دلخواه فانتزی برای خود بسازید،و یا اگرقاب عکسی دارید که دیگر کهنه شده است و می توانید یک رنگ فانتزی به آن بزنید و بعد اسپری جلا دهنده بزنید.

یک ست لوستر جدید خریداری کنید

لوستر ها از وسایلی هستند که جدا از اینکه نور فضای مارا تامین میکند و در عین فراهم کردن نورپردازی در زیبایی دکوراسیون منزل خود بسیار متاثر است و برای ایجاد یک تغییر جاودانه و زیبا در دکوراسیون تبدیل می کند و باعث می شود جذابیت بصری ایجاد کند.

باید به دکور منزلتان بسیار توجه نمایید که چه لوستری مناسبتان است آیا فضای منزلتان کلاسیک است یا اسپورت و چه لوستری مناسب محیط است (لوستر بلند یا سقفی) لوستر ها در انواع مختلف هستند اگر هم تمایل داشته باشید می توانید به سلیقه خودتان یک لوستر بسازید .

از کوسن های رنگی برای جان روح بخشیدن به خانتان استفاده نمایید.

یکی از کوچکترین کاری که باعث می شود در یک فضای کوچک روح و جان بخشید و طرحی جذاب استفاده از کوسن های رنگی است اما باید دقت نمایید تا به فضای خانه و ترکیب بندی آن بخورد مثلا اگر در خانه شما از تن رنگی سفید طوسی استفاده شده می توانید از کوسن های رنگی صورتی-سرخابی و تن قرمز صورتی استفاده نمایید و خانه را از حالت خنثی خارج کردو به آن روح بخشید.

به کتاب خانه خود چیدمان عجیب غریب بدهید.

کتاب خانه یکی دیگر از وسایلی است که اگر آن را تغییر و تحول و چیدمان خوبی بدهیم می توانید در ایجاد یک دکوراسیون موفق متاثر باشد ،دیگر کتاب ها را بر اساس سایز و قطر کتاب چیدمان نکنید زیرا دیگر جذابیت بصری ندارد.

کتاب خانه و چیدمان آن یکی از راه هایی است که در زیبایی منزل بسیار مفید است و کاربردی و افراد را به خود می کشد و باعث می شود تا مرز را به خود ترغیب کند و این یک امتیاز مثبت است ،می توانید تمام کتاب ها را بیرون بکشید و دوباره چیدمان قوی و جذاب را انتخاب کنید.

کلا گلدان ها تاثیرات مثبتی در دکوراسیون منزل دارد ،گلدان ها حرف اول را در دکوراسیون می زنند.

شما می توانید با کمی حوصله به خرج دادن گلدان هایی تهیه نمایید و به منزل خود اضافه کنید ،سعی کنید از گلدان های رنگی که به رنگ بندی محیط خود سازگار است استفاده کنید ،از گل و گیاه های رنگی که به دکور فضایتان می خورد استفاده کنید،

یاه نه تنها به زیبایی فضا انرژی می بخشد بلکه خود گیاه باعث می شود دی اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل کند و هوا را تصویه کند و آلاینده های مضر را از بین می برد.

با وجود گیاهان و گلدان ها در فضای محیط باعث تمیز شدن و رطوبت هوا به طور طبیعی حفظ می شود،گیاهان از نظر روانی هم فواید های زیادی دارند.

پیشنهاد ما به شما این است که از چند گیاه های فانتزی با گلدان های رنگی استفاده کنید.

به جای موکت و سنگ و سرامیک از پارکت لمینیت استفاده نمایید

یکی از پر طرفدار ترین کفپوش های چند سال اخیر پارکت لمینیت می باشد که نوع جنس آن از چوب های فشرده و یا  HDF  می باشد که یا روکشی از جنس ملامینه با طرح و نقش چوب پوشیده می شود( انواع مدل پارکت لمینیت و جنس آن )

از مزایای پارکت لمینیت که باعث شده طرفدار زیادی پیدا کند این است که حس بصری گرما را تداعی می کند و عایق مناسبی برای فصل سرما و محیط های کف آن سرد است ،جلوگیری از صدا و مزاحمت برای همسایگان طبقه پایین برای کشیده شدن میز و صندلی و دویدن ،یکی دیگر از مزایای پارکت لمینیت نصب سریع و آسان می باشد و دیگر کثیفی های سرامیک را ندارد و براقی پس از نصب و چند سال استفاده می تواند پارکت لمینیت خود را انتقال دهد به محیط دیگر،از معایب پارکت لمینیت می توان به جیر جیر کردن آن هنگام نصب نا مناسب اشاره کرد و اینکه در مناطق با رطوبت بالا مناسب نیست.

قیمت پارکت لمینیت حدودا بین ۳۰ تا ۳۰۰ هزار توامن و گاهی بیشتر موجود است.