برای سقف ها ،دیوار ها و کف اتاق ها چه رنگی را در نظر بگیریم

 برای سقف ها ،دیوار ها و کف اتاق ها چه رنگی را در نظر بگیریم:

نکته بسیار مهمی که لازم است به هنگام  طراحی سقف در دکوراسیون  فضای مورد نظر به خاطر داشت ، این است که رنگ ها معمولا در فضاهای وسیع غلیظ تر به نظر می رسد.

سقف با مایه های کمرنگ به طور بصری،ارتفاع و فضای اتاق را افزایش می دهند و به چشم اجازه می دهند که روی دیوارها،رنگ و سایر عناصر دکوراسیون متمرکز شد.

بهتر است برای سقف ها رنگ روشن تری در مقایسه با رنگ سایر بخش های اتاق انتخاب کن یکی از راه های دیگر برای دکوراسیون سقف که بسیار شیک و لاکچری است و برای مشتریان بسیار جذاب می باشد پوستر دیواری سقفی است

که می توانید استفاده نمایید برای اطلاعات بیشتر به مقاله پوستر دیواری سقفی مراجعه نمایید و یا میتوانید برای متفاوت بودن فضا و دکوراسیون خویش از کاغذ دیواری سقفی استفاده نمایید.

این کار خصوصا در شب و نبود منبع نور طبیعی،به حفظ نور کمک میکند.

رنگ های رایج برای سقف ها عبارتند از (سقف سفید.حدودا ۱۰ تا ۱۵ درصد از نور را باز می تاباند و از هر رنگ دیگری در بازتاب نور بهتر است.) یا سفید مایل به خاکستری یا زرد. با این حال اگر مایل باشید سقف ، کوتاه تر از ارتفاع واقعی اش به نظر برسد برای رنگ آن می توانید از رنگی تیره تر از رنگ سایر  بخش های اتاق استفاده کنید.

شما باید توجه داشته باشید که برای دیوار فضای خود از چه رنگی و یا کاغذ دیواری استفاده می کنیم تا با ترکیب سقف فضای خوشرنگی را بسازد.

برای اطلاعات بیشتر از ترکیب بندی رنگ های متفاوت دیوار ها و استفاده از کاغذ دیواری مقاله های دکورچی را مطالعه نمایید.

اگر علاقه مند به رنگ هستید و آگاهی اطلاعاتی درباره آن ندارید می توانید مقاله نقش رنگ در دکوراسیون منزل را مطالعه نمایید.

در اتاق هایی که سقف کوتاه تری دارند،می توان احساس صمیمیت و خودمانی بودن کرد در حالی که ممکن است سقف خیلی بلند احساسی از سرکوب شدگی به ما القا کنند و سبب بروز بیماری ترس از فضاهای تنگ و محصور گردند.

رنگ های رایجی که برای دیوار ها به کار می روند ،بین رنگ های روشن،متوسط و سفید متغیرند. در اینجا نیز دلیل انتخاب چنین رنگ هایی این است که بتوان از نور،بیشترین بهره را برد.اما اگر امکان ورود نور زیاد به داخل اتاق وجود داشته باشد،به جای آنها از سیاه آمیخته های تیره تر استفاده می کنند.

اگر علاقه به طراحی دیوار فضایتان با کاغذ دیواری را دارید می توانید مقالهطراحی دیوار دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواریرا مطالعه نمایید

افزودن نور مصنوعی به اینگونه رنگ آمیزی می تواند فضای چشمگیر و جالب توجه را خلق نماید.

به طور معمول در طراحی دکور به کف یک رنگ خنثی می زنند تا چشم به سمت آن کشیده نشود،البته می توان رنگ کف اتاق هارا بین سیاه آمیخته هایی متوسط و تیره متغیر و یا به روشنی رنگ دیوار ها می باشد.

نکته کاربردی که به هنگام انتخاب رنگ کف اتاق ها مد نظر قرار می گیرند،این است که چنین رنگ هایی به حد کافی برای نشان ندادن چرک،لک و فرسودگی تیره می باشد.در صورتی که مایل به استفاده از رنگ های روشن تری هستید آنها را در بخش هایی از ساختمان به کار ببرید که حداقل رفت و آمد یا کم ترین میزان نظافت را نیاز داشته باشند. اگر به دنبال اطلاعات و همفکری درباره دکوراسیون داخلی دیوارهای منزل هستید می توانید مقاله دکورچی را مطالعه نمایید.

کیفیت و تاثیر رنگ ها و کاربرد آنها در دکوراسیون داخلی:

قانون کلی و نکته ایی که باید به هنگام استفاده از رنگ ها برای دکوراسیون محل و سایر موارد به خاطر داشت این است که بیش از حد قرار گرفتن در معرض رنگ ها ، به همان اندازه سبب عدم تعادل می شود که کمتر از حد لازم آن. در این زمینه باید خط مشی متعالی در پیش گرفت تا بتوان از تاثیر سازنده رنگ ها مطمئن بود.هماهنگ ترین نتایج در صورتی امکان پذیر هستند که رنگ های طیف رنگی را همراه با مکمل های آنها به کار ببریم.در غیر این صورت ممکن است پیامد هایی کاملا عکس آن چه در ابتدا می خواستیم به بار آید.