گل آرایی در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

گل آرایی در دکوراسیون  سرویس بهداشتی

بعضی از حمام ها را باید از نو تزیین کرد،اما بیشتر آنها فقط به چند شاخه گل احتیاج دارند.تا به کلی چهره عوض کنند. همانطور که حتما تا با حال متوجه شده اید. در این مورد نیز بهترین روش استفاده از گل ها ،انتخاب گل های تیره است تا با محیط روشن اطراف کنتراست داشته باشد.سعی کنید به روش شخصی خودتان گل ها را انتخاب و سامان دهید تا دکوراسیونی منحصر به فرد داشته باشید.

برخلاف نظرهای دیگر طراحان که می گویند حمام های دارای سرویس بهداشتی و دستشویی اتاق های کاملی هستند،باید این نکته را عنوان کرد هم از لحاظ ظاهری و هم بهداشتی به هیچ عنوان مناسب و مطلوب نیستند.حمام و سرویس بهداشتی را در یک فضا ادغام کردن اشتباهی بس عظیم است چه برسد بخواهیم نامش را اتاق کامل بگذارید،این گونه فضاها حس خوبی را هنگام استحمام کردن به بیننده القا نمی کنند.چرا که وجود سرویس بهداشتی نمای بدی را بوجود می آورد، که با بهترین  تزیین ها دکور ها هم قابل رفع و پوشاندن نیست .

از طرفی حمام و سرویس بهداشتی هر دو دارای کارایی و ویژگی های کاربردی متفاوتی هستند و افراد خانواده را در موقع استفاده همزمان به دردسر خواهد انداخت بهتر است حمام و سرویس های بهداشتی هرچند هم کوچک باشند جدا از یکدیگر طراحی و ساخته شوند تا کاملا نسبت به هم استقلال داشته باشند.

وجود هواکشی قدرتمند استاندارد در حمام و سرویس های بداشتی الزامی است. هواکش باید باشد تا رطوبت شدید ناشی از آب گرم را به بیرون هدایت کند و از ایجاد نم و رشد قارچ در حمام جلوگیری کند . بنابراین اگر در پرداخت هزینه ها مشکلی ندارید نمونه های تزیینی و کم صدای زیبابب وجود دارد که محیط اطرافتان را جذاب تر خواهد ساخت. توجه داشته باشید که هنگام انتخاب و خرید هواکش حمام ،آن دسته ای را انتخاب کنید که تایمر دارند چرا که هواکش به مدت ۲۰ دقیقه پس از دوش گرفتن باید روشن باشد تا به طور کلی بخار داخل حمام تخلیه شود.

انتخاب هواکش مناسب به این معنی است که هواکش باید از نظر اندازه و بزرگی با فضا و متراژ حمام متناسب باشد و از طرفی هم قادر باشد در هر ساعت به طور متوسط ۸ نوبت تهویه هوا را به انجام برساند.امروزه مدل های مختلفی ار هواکش ها در بازار موجود می باشد. بعضی از این هواکش ها به صورت سقفی هستند. بعضی قابل نصب در دیوار و بعضی در کنار دوش ها . هواکش هاش شبکه ای سقفی به همراه چراغ زیباترین نما را ایجاد نمایند.

برای شکیل ساختن حمام و سرویس های بهداشتی می توانید از دکوری های طبیعی طبیعت کمک بگیرید زمانی که برای تفریح و سرگرمی به جنگل ،کوه یا کنار رودخانه ها سفر می کنید کمی از وقت خود را برای انتخاب دکوری طبیعی تان صرف نمایید.

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

سرویس های بهداشتی در منازل کمترین فضا را اشغال می کنند و در بعضی موارد حتی بی اهمیت ترین بخش منزل است، اما خانم های با سلیقه معمولا برایشان اهمیت بسزایی دارد که سرویس بهداشتی شان را متفاوت و زیبا جلوه دهند،چرا که در این فضا قرار است انسان فعالیت های بهداشتی اش را انجام دهد.

بطور کلی بهترین مکان برای سرویس بهداشتی قسمت پشتی یا عقبی خانه هست.باید از قراردادن توالت در مجاورت اتاق غذاخوری و آشپزخانه خودداری نمائید. در رمانهای قدیم در معماری ایران توالت ها را بیرون از محوطه ساختمان در حیاط ساخته می شد چون از لحاظ بهداشتی و سلامتی مفید بود.

حمام و دکوراسیون

بیش از ۸۰ درصد حوادث خطرناک در خانه اتفاق می افتد که بخش عظیمی از آن نیز مربوط به رعایت نکردن نکات ایمنی در حمام است.

اب و وسایل برقی در کنار هم خطر آفرین اند.از سوی دیگر وجود کف پوش نا مناسب تا حد زیادی احتمال سرخوردن در حمام را افزایش می دهد.

امروزه حمام در خانه های شهری به مکانی برای رفع خستگی و پاکیزه کردن جسم تبدیل شده است. فرقی نمی کند که حمام شما کوچک باشد یا بزرگ .

رعایت برخی موارد مانند انتخاب کف پوش مناسب، رنگ زیبا ، دستگاه تهویه و وسایل جانبی مناسب می تواند این مکان را به مکانی دلنشین آرام و ایمن برای تمامی اعضای خانواده تبدیل کند.

مقالات پیشنهادی:

طراحی دکوراسیون داخلی حمام و نورپردازی سرویس بهداشتی
طراحی دکوراسیون داخلی جدید برای دیوار حمام و سرویس بهداشتی
دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی