طراحی دیوار دکوراسیون داخلی خانه با کاغذ دیواری | کاغذدیواری

استفاده از کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی دیوار منزل

یکی از قدیمی ترین متریال ها در دکوراسیون داخلی خانه و دیگر فضا ها که در چند سال اخیر دوباره طرفدار زیادی پیدا کرده است کاغذ دیواری میباشد .

کاغذدیواری در انواع بافت و مدلهای مختلفی موجود است در ادامه میخواهیم درباره ایده هایی برای دیوار دکوراسیون داخلی توضیحاتی بدهیم که اصلی ترین انها کاغذ دیواری میباشد ، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

یک دیوار و پنج اینده برای دکوراسیون داخلی

طرح :

استفاده از تکه کاغذ دیواری کمیاب و بسیار گران با طرحی قدیمی یا دستی فقط روی یکی از دیوارر ها هم مقرون به صرفه است و هم فضا را شلوغ نمی کند.

رنگ :

اگر فقط یکی از دیوارها، رنگی تند داشته باشد،فضای اتاق را شاد می کند.

قاب بندی چوبی :

چنانچه فقط یکی از دیوارهای اتاق قاب بندی چوبی تیره و رگه دار داشته باشد، تاثیر گذار است، ولی اگر چهار دیوار اتاق این طرح را داشته باشد ، تیره و دلگیر می شود.

عکس بزرگ :

تصویر مورد علاقه خود را به اندازه ی کل دیوار اتاق بزرگ کنید و از شرکت متخصص در این امور بخواهید  که آن را روی دیوار نصب کند.

همچنین می توانید از پوستر کاغذ دیواری که به همین منظور تولید شده اند استفاده کنید.

دکو ر:

اشیا نفیس و کلکسیون مورد علاقه ی خود را گرد آورید و در دکوری زیبا قرار دهید، مثلا آنها را روی قفسه های دیواری آویزان کنید و یا داخل کابینت های شیشه ای قرار دهید.

کاغذ دیواری :

امروزه در تمام خانه های شیک و به روز طرح های جدید و قدیمی و دستی کاغذ دیواری به کار گرفته می شود . برای پیداکردن کاغذ دیواری های مرغوب ( به قسمت کاغذ دیواری سایت دکورچی مراجعه فرمایید ) کاغذ دیواری بافت دار ، از نوع نقش برجسته تا طرح های کاغذ دیواری هندسی مدرن در سایت فروشگاه اینترنتی دکورچی موجود است.

نکاتی در مورد کاغذ دیواری

۱ – کاغذ دیواری امروزه به دلیل داشتن نقش های متفاوت و زیبا می تواند تنها روی یکی از دیوارهای نشیمن یا سالن پذیرایی نقش آفرینی کند و مکمل لوازم خانه و رنگ دیگر دیوار ها شود.

۲ – کاغذ دیواری به دلیل نداشتن بوی رنگ و نصب سریع و آسان کاغذ دیواری می تواند جایگزین خوبیبرای رنگ های معمولی باشد بسیاری از افراد به دلیل داشتن آلرژی به بوی رنگ کاغذ دیواری را به دیگر پوشش ها ترجیح می دهند در ضمن در ساختار برخی رنگ ها سرب وجود دارد که برای سلامت کودکان مضر است ولی کاغذ دیواری غالبا سلامت محور است.

۳ – کاغذ دیواری های جدید که در بازار وجود دارند معمولا الیافی قابل شستشو، ضدخش و ضربه ،آکوستیک و با طول عمر بالا و مرغوب هستند و می توانند جایگزین خوبی برای دیگر پوشش های دیوار باشند.

۴- کاغذ دیواری هایی که رنگ گرم ماننده:زرد – آجری – نارنجی – قرمز – زرشکی و هلویی دارند محیط را دلنشین و جذاب می کنند با استفاده  از این رنگ ها می توان فضا را غیر رسمی دنج و خوشایند کنید بهتر است از این رنگ ها در اتاق نشیمن ،اتاق غذاخوری و محلی که برای دور هم جمع شدن در نظر گرفته اید استفاده کنید 

۵- به یاد داشته باشید که اگر الگوی کاغذ دیواریتان خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشند نقش کاغذ دیواری بر محیط غلبه خواهد کرد به نحوی که مبلمان و سایر وسایل داخل اتاق کمتر دیده می شود.

۶- با استفاده از کاغذ دیواری هایی که طرح های قطری و زیگزاگ دارندد می توان محیط را زنده و پویا جلوه داد.

۷- با استفاده از کاغذ دیواری هایی که طرحهایی گلدار و شلوغ دارند میتوان محیط را کوچک تر نشان داد.

۸-با استفاده از طرح های افقی می توان خانه را وسیع تر و پهن تر از آنچه هست نشان داد.

۹-با استفاده از طرح های عمودی و با فاصله می توان دیوارها را بلند تر جلوه داد.