طراحی دکوراسیون اتاق کار

دکوراسیون اتاق کار

دکوراسیون اتاق کارتان را جدی بگیرید

اتاق کار فضایی است که بیشترین وقت روزانه خود را صرف می کنید پس نیمی از زندگی خود را در آنجا میگذرانید و اتاق زندگی شماست.

همیشه رنگ  محیط اطرافمان  تاثیر بسزایی بر عملکرد زندگی شخصی و کاری دارد این موضوع آنقدر در کیفیت مادی و معنوی زندگی مان دخیل است که دیده نمی شود و اگر هم با بی توجهی در این باره دچار مشکلات روحی و یا جسمی شویم گناهش را بر گردن زمانه و دیگران می اندازیم

در حالی که با کمی دقت در اجرای قوانین دکوراسیون محل کار یا اتاق کارتان در منزل می توانید فضایی با نشاط و فوق العاده ای در مکانی که نقطه عطف درآمدتان محسوب می شود برای خود بسازید.

– نظم و حفظ خلوتی و شلوغ نبودن پایه های اصلی طراحی دکوراسیون اتاق کار می باشد بنابراین با وسایل غیر ضروری و حجیم موجب نقض این قانون نگردد.

– هر رنگ برای هر شخص معنا و مفهموم خاصی دارد گاهی رنگی برای یک شخص شادابی و نشاط را به همراه دارد اما برای دیگری تنش و رنج آن فرد را موجب می گردد به همین دلیل انتخاب رنگ در رنگ آمیزی دیوار ها و لوازم اثاثیه اتاق کارتان با خود شماست که با کدام طیف رنگی بیشتر مانوس می شوید و احساس آرامش و نشاط می کنید به یاد داشته باشید تعادل در استفاده از رنگ های تیره و جیغ حتما رعایت شود و به اصطلاح زیاده روی نکنید.

– خرابی و نابسامانی های محیط اطرافتان را بررسی کنید و آنها را سر و سامان ببخشید تا در مواجهه و برخود هر روزه نقص های مشهود و ملموس اتاقتان آن هم به صورت مستمر و پایدار دچار عصبانیت درونی پنهان که همان آتش زیر خاکستر است نشوید که مطمعنا با هر نسیم کوچکی شعله های آن زبانه می کشد و در این بین تردیدی نیست خود و اطرافیانتان را در حصاری از اندوه و پشیمانی زندانی خواهید کرد

– خواهشمندیم به کار بردن گروه نباتات در محیط کارتان از قلم نیفتد ،طراوت و تازگی گلها آنقدر انرژی بخش و دلنشین است که باور نمی کنید چه تاثیری در بالا بردن کیفیت و تصمیم گیری های مسائل کاریتان می گذازد و از طرفی ذوق و سلیقه شما به نمایش گذاشته می شود.

سعی کنید گیاهی را انتخاب نمایید که شاخه و برگ های سرسبز و پر حجمی داشته باشد خصوصا با آب و هوای اتاق سازگار باشد در خاطرتان بسپارید فقط یک گلدان می توانید برای خود در نظر بگیرید استفاده بیش از این از گل ها و گیاهان شما را در داشتن و نگهداری از آنها به زحمت می اندازد به گونه ای که از خیرش می گذرید.

– قرار دادن یک مبل راحتی که بهتر است از نظر طول هم اندازه قدتان باشد نفع بسزایی برایتان در برخواهد داشت زیرا به بهانه پذیرایی از مهمانان یا اعضای خانواده تان هنگامی که به اتاق کارتان برای دیدار یا صحبت کردن مراجعه می کنند میتوانید از آن به عنوان یک تختخواب اورژانسی بهره ببرید تا زمانی که خستگی زیاد باعث سردرد یا خواب آلودگی شدید در شما شده است

با یک چرت کوتاه تا چند دقیقه ای مسکن و آرام بخش فوق العاده ای قوی وزبیعی را به تک تک سلولهایتان هدیه دهید.

– بودن سطل زباله برای انباشتن کاغذ های باطله و چک نویس ها تمیز ماندن اتاقتان را تضمین خواهد کرد فراموش نکنید تنها اجازه دارید زباله های خشک را درون آن بیندازید تا استشمام بوی نامطبوع حاصل از سطل زباله اتاق کارتان در امان باشید.

– هیچ گاه میز را به گونه ای قرار ندهید که رایانه تان پشت یا روبروی پنجره و نور خورشید قرار بگیرید زیرا در هر دو حالت شما و چشمتان را هنگام کار و بخصوص استفاده از رایانه به زحمت و دردسر خواهد انداخت، پشت به نور آفتاب پس از مدتی صدمات جدی را در رایانه تان بوجود آورد و رو به پنجره در طولانی مدت آسیب های غیر قابل بازگشتی بر بینایی تان به یادگار می گذارد.

– چنانچه راست دست هستید چراغ مطالعه تان در سمت چپ میزتان قرار گیرد و خم شدگی زانو نسبت به ساق و ران پای شما ۹۰ درجه باشد تا بر زانو و مچ هیچ گونه فشار نامتعارفی نگردد، همچنین کمر و نشیمنگاه تان بر صندلی باید همان درجه یعنی زاویه قائم را تشکیل دهند و مگر زمانی که در حال جنب و جوش کاری و جابه جا کردن زونکن ها و پرونده ها باشید.

در صورتی که ارتفاع میز شما بیشتر از ارتفاع قدتان زمانی که بر صندلی نشسته اید می باشد و این موضوع شما را حسابی آزار می دهد صندلی خود را متناسب با میزتان انتخاب کنید و برای آنکه قانون ۹۰ درجه را رعایت کنید یک زیرپایی کی می تواند حتی یک آجر باشد تهیه کنید. برای نظم زیبایی و راحتی بهتر است دو آجر را از پهنا کنار هم قرار دهید و با فویل ضخامت داری آن را کادو کنید تا کف پایتان را کاملا در بر می گیرد.

– لوازمی چون میز،صندلی،چراغ مطالعه در صورتی که مناسب و همگام با عادت ها و خصوصیات اعضای بدنتان در مواقع نشستن پشت میزتان باشد شما را چندین قدم برای بدست آوردن یک اتاق کار دوست داشتنی نزدیک تر می نماید،تصور کنید از نظر رنگ نورپردازی و طراحی دکوراسیون نهایت سلیقه را به کارگرفته اید اما با داشتن صندلی و میز نا مناسب که می بایست

ساعت ها از آنها استفاده کنید خستگی و فشار عضلانی و نیز استخوانی خصوصا مهره های ناحیه گردن و کمر را بسیار افزایش می دهید چرا که بدن شما با لوازم و اثاثیه تان نمی تواند ارتباط برقرار کند .

بنابراین سختی ها و کوفتگی ها راچندین برابر به تمامی اعضا تحمیل خواهد کرد،تفاوت در اندازه های قد و همچنین طول دست و پای هر فرد با فرد دیگر گویای اثبات این موضوع است که اشتباه بزرگی در حال رخ دادن می باشد ،اگر برای تمامی افراد بخواهیم به یک اندازه میز و صندلی بسازیم و اسمش را هم استاندارد نام گذاری کنیم.

– مطلوب بودن نورپردازی بسیار حائز اهمیت است زیرا اگر از مرز استاندارد دور باشد یا رد گردد در هر دو حالت باعث عوارض چشم و صدمات روحی می شود تا جایی که فرد تند خو و بی حوصله خواهد شد. پس آن را دست کم نگیرید و با رعایت در فواصل منبع های نوری و محاسبه شعاع نوری بوجود آمده شرایط لازم روشنایی در روز و شب را برای خود فراهم آورید.

مقالات پیشنهادی:

طراحی دکوراسیون تراس یا بالکن منزل
گل آرایی در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی
طراحی دکوراسیون داخلی حمام و نورپردازی سرویس بهداشتی