با لوستر های دکورچی نورپردازی خاصی را برای فضای خود بسازید

با لوستر های دکورچی نورپردازی خاصی را برای فضای خود بسازید

لوستر شیک و لاکچری در پذیرایی

نور و نورپردازی هویت تازه ای به فضا می بخشد. در نورپردازی باید دقت کنیم که از چراغ ها و لوسترهای مناسب برای پذیرایی استفاده کنیم،در اینجا باید به طول سقف اهمیت دهیم و قبل از تهیه لوستر بلند و کوتاه بودن سقف را مورد توجه قرار دهیم و هنگام خرید نهایت دقت را در نظر بگیریم.

لوستر، آباژور و چراغ زینت بخش هرخانه ای هستند. این وسایل خانه را باید همچون جواهر تصور کرد. این منابع نوری نظر بیننده را به خود جلب میکند.

به همین دلیل باید در انتخاب شکل،طرح،رنگ و اندازه ها توجه زیادی به خرج دهید و انتخاب مناسبی داشته باشید.

لوستر یکی از عناصر تزیین اتاق های مختلف خانه است. وقتی لوستری زیبا و متناسب با طراحی و دکوراسیون خانه انتخاب میکنید،به محض ورود نخستین چیزی که به چشم می آید لوستر است.

آویز لاکچری 

لوسترهای کوچکتری هستند و همان طور که از نامشان پیدا است طول زیادی دارند.این آویزها را میتوان به تنهایی با همراه چند آویز دیگر به سقف نصب کرد.

اما مثلا برای بالای جزیره یا کانتر آشپزخانه،میتوانید سه آویز زیبا و یک شکل را به یک قد یا کوتاه و بلند نصب کنید.

یک نوع دیگر لوستر وجود دارد که تنها جنبه زیبایی دارد و جنبه نوردهی نخواهد داشت و تزیینی هتند،در نورپردازی پذیرایی باید دست و دلباز بود اما رعایت نکردن فاصله بین هر منبع نوری و نزدیک بودن لامپ در فضای اطراف مبلمان نقصی بزرگ در روشنایی اتاق به وجود آورده است و این عکس را تنها پوستری جذاب و جالب می توان عنوان کرد.

معماران ایرانی از دیرباز به تاثیرات حسی نور و شاعرانگی نهفته در آن واقف بودند و در طراحی های بی نظیر خود ، گاه برای تشدید این زیبایی خیره کننده و انتشار آن از آینه ها نیز کمک گرفتند.تالارهای نورانی و انعکاس های خیره کننده :تالار نورانی و انعکاس های خیره کننده ایرانیان تجربه ای طولانی و سابقه ای درخشان در زیبایی شناسی نور و رنگ دارند  زیرا انرژی نهفته در آن را به خوبی شناخته و درک کرده بودند. میدانستند که هرچه نور بر آن تابیده شود دیده می شود و بالعکس.

بازی با نور

بازی با نور به اشکال مختلف می تواند در نمای ظاهری فضا تاثیرگذار باشد. حقه های بعدی مختلف که تنها با ایجاد تغییرات در نورپردازی یک فضا ممکن است،میتوانند ابعاد آنرانیز کوچک تر یا بزرگتر از آنچه هست نشان دهند. در اینجا به بعضی از این حقه های بصری اشاره می کنیم.

برای بلندتر جلوه دادن ارتفاع یک اتاق از چراغ های پایه دار که روی زمین قرار میگیرند یا چراغ های دیواری که نور را به سقف می تاباند استفاده کنید. روشن کردن سقف آن را بلندتر از آنچه هست نشان می دهند.

برای کوتاه تر جلوه دادن ارتفاع اتاق و صمیمانه تر کردن آن نور را از سقف دو نگاه دارید و برای روشن کردن فضا از چراغ های دیواری که نور را به پایین می تابانند و آباژورهایی با کلاه های سربسته استفاده کنید.