سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی

سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی

سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی ویژگی های خاص خود را دارد که با نگاه کردن به آن به خوبی متوجه سبک دکوراسیون منزل خواهید شد. البته با یه نکته ای در نظر گرفت که به سبک سنتی با کلاسیک کمی متفاوت می باشد و از بسیاری جهات نیز شبیه یکدیگر هم هستند.

برای درک بیشتر که خانه کلاسیک می توانیم مواردی را که در اعمال این سبک به ما کمک  می کند را به دو بخش تقسیم کنیم. بخش اول اسباب اثاثیه منزل می باشد. مثل مبلمان ها ،کنسول و کمد ها ، تخت خواب ، میز آرایش،میز نهارخوری و حتی یک گلدون ویا یک تابلو .

که هریک از این موارد تعریف خاص خود را از سبک کلاسیک خواهد داشت . به طور مثال مبلمان در این سبک لوکس و تجملاتی بود و اکثر دارای پشتی های بلند و تاج دار می باشند که روی چوب فندوقی آنها منبت کاری شده است.

چوب این مبلمان ها اکثرا به رنگ قهوه ای و قهوه ای تیره می باشد و همینطوری مبلمان استیل که با روکشهای مخملی و گلدار و بسیار لوکس و شیک درست شده ، گاهی در مبلمان از پتینه کاری نیز استفاده می شود که جلوه ای خاص به دکوراسیون خواهد داد.

همینطور مبلمان استیل که با روکشهای مخملی و گلدار و بسیار لوکس و شیک درست شده،گاهی در مبلمان از پتینه کاری نیز استفاده می شوند که جلوه خاصی بر دکوراسیون خواهد داشت،همچنین در این خانه ها بیشتر از تابلوهای رئال استفاده می شوند،

تابلوهایی بزرگ و یک تیکه که با قابی عریض و منبت کاری شده محصور شده تاکنون با سبک سلطنتی ایتالیایی حتما آشنا شدید که نمونه ای بارز از شکوه منزلت و تجمل را به ما نشان می دهد. که با نگاه کردن به آن می توانید کاملا فضایی با شکوه را در عمق وجودتان حس کنید.

بخش دوم در طراحی کلاسیک یک خانه ،عواملی مثل کف پوش ها – کاغذ دیواری و گچبری سقف می باشد. به طور مثال کاغذ دیواری در این سبک بسیار شکیل و پر زرق و برق است و بهتر است از کاغذ دیواری برجسته استفاده شود.

رنگ در انتخاب کاغذ دیواری بستگی به سلیقه،رنگبندی مبلمان ، کف و اثاثیه دارد.البته هم در دکوراسیون مدرن و هم در کلاسیک به طور کامل و یکدست یک طراح کاغذ دیواری استفاده نمی شود ،زیرا تکرار در دکوراسیون جلوه زیبایی به خانه مان نمیدهند.

امروزه در صنعت کاغذ دیواری بیشتر کاغذدیواری های با کیفیت و پرفروش به صورت ست ارائه شده است بدین صورت که یک ست کاغذ دیواری در ۳ ورق در اختیار است.۱-طرح دار و شلوغ ۲- طرح دار و ساده ۳- و یک ورق کاملا ساده تر که فقط رنگ این تم کاغذ دیواری را داراست و با برجستگی های زیبا ، البته این موارد در کاغذ دیواری هایی با این سبک تنوع زیادی خواهد داشت که ما در اینجا متداول ترین نوع را مثال زدیم.

مطمعنا برای خیلی از مخاطبین این سوال پیش می آید که چگونه از ترکیب کاغذ دیواری ها را خانه استفاده کنیم. همانطور که قبلا اشاره کردیم تکرار در دکوراسیون جلوه خوبی نخواهد داشت.

برای ترکیب کاغذ دیواری ها ابتدا بهتر است یک و یا دو دیوار واحد را مانند دیوار پشت LCD و یا دیواری که نقش اساسی و مهمی در خانه دارد و همینطور دیواری که کنسولی کلاسیک که با گلدون و دکوری تزیین شده است را از کاغذ دیواری شکیل و شلوغ تر و همینطور با تنالیته رنگی غلیظ تر استفاده شود.

البته باز این امر به متراژ خانه و اثاثیه منزل بستگی دارد. در خانه هایی با متراژ کم به طور معمول تعداد دیوار ها و طولشان کمتر خواهد بود که در این حالت بهتر است تنها از یک دیوار واحد برای تزیین توسط کاغذ دیواری استفاده کرد.