با اجرای چند قانون کوچک پایتخت تان را دگرگون سازید

با اجرای چند قانون کوچک پایتخت تان را دگرگون سازید

کانون توجه،مرکز تجمع و در نهایت پایتخت منزل شما پذیرایی است. همه ما زمانی که دچار بحران نوسازی خانه می شویم،اولین چیزی که به ذهن مان می رسد ایجاد فضایی صمیمی تر و شادتر است. و در نتیجه بدنبال ایجاد فضایی راحت و صمیمی تر برای افراد خانواده و دوستان هستیم. همیشه سعی میکنیم در آن بهترین و زیباترین اثاثیه را داشته باشیم. شاید برایتان پیش آمده که بعد از پرداخت هزینه ی بالای مبلمان و دیگر وسایل لوکس و تزیینی هنوز از محیط اطرافتان ناراضی هستید و علتش را نمی توانید پیدا کنید. آشفتگی روح و جسمتان را فرا می گیرد . به همین دلیل امروز به سراغ دکوراسیون اتاق پذیرایی می رویم تا خانه خود را به مکانی شاد و صمیمی تبدیل کنیم . با کمی دقت و سلیقه ایرانی همچنین رعایت چند نکته کوچک به هدفی که در ذهن دارید دست می یابند.

هیچگاه تلویزیون و سیستم صوتی را پشت به پنجره نگذارید زیرا تابش مدام نور آفتاب بر آنها از عمر دستگاه برقی تان می کاهند و نیز در زمان استفاده تلویزیون در اوقات روز نور خورشید ره هم به چشم خود جذب می کنید.

۱-تابلو ها

تابلو از جمله ابزارهایی است که می توان دیوارها را با آن زینت بخشید. قوانین نصب تابلوها بسیار ساده است،تابلو ها باید در ارتفاع ۱۴۰ تا ۱۶۰ سانتی متری در نظر گرفته شوند و باید بدون ذره ای کجی و یا زاویه دار بودن به دیوار آویخته شوند تا نقطه تحریک عصاب را بیدار نکنند.

اگر می خواهید چندتابلوی نقاشی را در کنار هم در چنذ ردیف قرار دهید بهتر است تابلوهای روشن را بالاتر و آنهایی را که رنگ تیره نری دارند در ردیف های پایین تر نصب کنید.

در خانه هایی که سقفشان کوتاه است باید از تابلوهای با عرض کم و طول زیاد استفاده شود تا کشیدگی طول تابلو بین دیوار و سقف چشم بیننده را به بلند بودن سقف فریب دهند.

۲-گل ها در پذیرایی

استفاده از گل در اتاق پذیرایی کار ساده ای است. کافی است به نزدیکترین گلفروشی بروید و هر گلی که مورد پسند شما است انتخاب کنید و بخرید.به شما قول می دهیم که هر انتخابی که بکنید به فضای اتاقتان خواهد آمد.

برعکس اتاق های دیگر که باید با استفاده از دکوراسیون آنها دیگران را غافلگیر کنید.

در اتاق پذیرایی باید به دنبال هماهنگ کردن رنگ ها باشید، یک اتاق زیباياگل های زیبا و ساده می طلبید. سفید و سبز باهم و سفید و بنفش بهترین انتخاب ها هستند. اما رنگ های تیره تر را هم فراموش نکنید.

همیشه تصور ما از گیاهان دیدن شاخه و برگ های شاداب همراه با شکوفه ها و گلهایشان می باشد اما ویکتوریا از خانواده مرجان ها آنقدر متفاوت و جذاب است که باید ریشه طویل و پهن زیبای اورا نظاره گر باشیم این ریشه دریایی به نام ویکتوریا در یک گلدان بلوری مملو از آب نگهداری می شود که برای سلامت و شفافیت محیط آن بایست با فاصله زمانی یک یا دوماه به تعویض آن اقدام بورزید البته خاک ژله ای نیز گزینه مناسبی می باشد.

۳-نورپردازی در پذیرایی

نور و نورپردازی هویت تازه ای به فضا می بخشد. در نورپردازی باید دقت کنیم که از چراغ ها و لوستر های مناسب برای پذیرایی استفاده کنیم در اینجا باید به طول سقف اهمیت دهیم و قبل از تهیه لوستر و کوتاه بودن سقف را مورد توجه قرار دهیم و هنگام خرید نهایت دقت را در نظر بگیرید.

لوستر،آباژور و چراغ زینت بخش هر خانه ای هستند. این وسایل خانه را باید همچون جواهر تصور کرد. این منابع نوری نظر بیننده را به خود جلب می کند.

به همین دلیل، باید در انتخاب شکل،طرح،رنگ،اندازه آنها توجه زیادی به خرج می دهید و انتخاب مناسبی داشته باشید.

لوستر یکی از عناصر تزیین اتاق های مختلف خانه است. وقتی لوستری زیبا و متناسب با طراحی و دکوراسیون خانه انتخاب می کنید، به محض ورود نخستین چیزی که به چشم می آید لوستر است. لوستر چلچراغی یکی از انتخاب های خوب برای نشیمن و پذیرایی است. این نوع لوستر می تواند کریستالی یا ترکیبی از چوب و فلز باشد. جنس و طرح آن به سلیقه و البته دکورخانه بستگی دارد.

آویز، لوسترهای کوچکتری هستند و همانطور که از نامشان پیداست طول زیادی دارند. این آویزها را می توان به تنهایی با همراه چند آویز دیگر به سقف نصب کرد.

برای اتاق های کوچک خوب است فقط یکی از آنها را نصب کنیم. اما مثلا بالای جزیره یا کانتر آشپزخانه،می توانید سه آویز زیبا و یک شکل را به یک قد یا کوتاه و بلند نصب کنید.

نورپردازی پله ها و راهرو ها