کاربرد رنگ در دکوراسیون فضاها | Application of colors in the decoration of space

رنگی که برای فضای پذیرایی انتخاب می کنید، بر نوع احساس میهمان ها تاثیر دارد. رنگ ها می توانند انرژی زا بوده یا موجب آرامش شوند و این بستگی به سردی و یا گرمی آن ها دارد.

قرمز در اتاق نهارخوری شگفت انگیز است و در اتاق پذیرایی بازخورد زیادی دارند.

رنگ قهوه ای شکلاتی در دکوراسیون منزل بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .قهوه ایی هیچوقت از مد نمی افتد.

زیبایی این رنگ بستگی به هماهنگی آن با سایر وسایل دارد این که در کنار صورتی چرک قرار بگیرد یا زرد و سفید ظاهری متفاوت پیدا کند قهوه ای در ترکیب با این رنگ ها گرم کننده است و ثبات را می رساند.

اکثر چوب ها رنگ قهوهای  را خوب به خود می گیرند.

رنگ طبیعی قهوه ای به خصوص اگر مایل به کارامل باشد و نیز قهوه ای کنار صورتی خیره کننده خواهد بود.

فضای پذیرایی در ارتباط نزدیک با نشیمن ، غذاخوری و ورودی بوده و با اتاق خواب و آشپزخانه ارتباط غیر مستقیم دارد.

انتخاب کف پوش

کفپوش  استفاده کنید که ضمن  راحتی حرف شما را کامل کنند از آنجایی که بعضی از مهمانان با کفش وارد اتاق پذیرایی بی شوند بهتر است کف پذیرایی به دلیل رعایت مثال بهداشتی از سنگ یا سرامیک یا پارکت باشد سنگ و سرامیک که مورد استفاده در کف پذیرایی علاوه بر بزرگ بودن باید دارای رنگ های روشن باشد آدرس بین آنها و هر تجمع میکروب و آلودگی نشود

اگر میخواهید مبلمان و کارهای هنری بیشتر به چشم هایت کفپوش ها رو روشن کنید توجه داشته باشید کف سازی فضاهای که با هم در ارتباط اند ( ما در دو ورودی نشیمن ناهار خوری و پذیرایی با هم همخوانی داشته باشد.

مقـــالات پیشنهادی دکورچی

کاغذ دیواری سه بعدی برای پشت تلویزیون

استفاده از شومینه در دکوراسیون داخلی پذیرایی

گل آرایی در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

نور پذیرایی فضای  پذیرایی

نور فضای پذیرایی باید آرامش بخش باشد،سعی کنید نور حالت لایه لایه داشته باشد منابع نور را طوری قرار دهید که تشکیل یک مثلث را بدهند تا از رسیدن نور به همه جا مطمئن شوید.

چراغ های رومیزی که نور را به پایین  منعکس می کنند نور آرک،  افراد را تشویق به نشستن و استراحت می کنند از نورپردازی به صورتی که منبع نور در دید باشد خودداری کرده و نور را به صورت یکنواخت ایجاد کنید وجود نور طبیعی در محیط پذیرایی از اهمیت زیادی برخوردار  است.

معمولا زیباترین پنجره و منظره در ساختمان به اتاق پذیرایی اختصاص داده می شود استفاده از انواع نورهای مصنوعی و پرده های مختلف نقش موثری در زیبایی این فضا دارد نحوه نورپردازی احساس آرامش یا عدم احساس امنیت شاد بودن یا دلگیر بودن را به حاضرین القا می کند.

همچنین می توان با نورپردازی مناسب عیب و نقص محیط را پوشانید برای زیباتر شدن و تکمیل نورپردازی در اتاق میتوان علاوه بر لوسترها و لامپ های سقفی از چراغهای کوچک تزیینی برای آذین گوشه و در کنار اتاق با نورهای ملایم استفاده کرد.

مقدار نور لازم برای پذیرایی دو برابر نور معمولی اتاق ها است در حالت ایده‌آل اگر ارتفاع سقف ۳ متر باشد  نوری معادل ۵۰۰ لوکس برای پذیرایی کافی است.می توان از لامپ های معمولی ،انعکاس گر ، هالوژن فلورنست و فلورسنت فشرده استفاده کرد .همچنین نور سفید گرم نیز برای پذیرایی مناسب است.

مقالات مشابه دکورچی

نکاتی درباره طراحی دکوراسیون داخلی فضای غذاخوری

دکوراسیون آشپزخانه های کوچک آپارتمانی ایرانی و مدرن

دکوراسیون داخلی دیوار های منزل