چکیده اطلاعاتی از کاغذ دیواری با روکش وینیل و کاغذ دیواری مخمل وکاغذ دیواری سقفی

کاغذ دیواری با روکش وینیل چیست؟

خیلی از افرادی که به دنبال خرید کاغذ دیواری هستند مطمعنأ اسم کاغذ دیواری وینیل را شنیده اید،در دیگر مقالات سایت دکورچی درباره کاغذ دیواری قابل شستشو با روکش وینیل توضیحاتی داده ایم که در این مقاله درباره خود وینیل صحبتت خواهیم کرد.

در دهه سال ۱۹۲۰ توسط دانشمندان از انواع  پلیمر یک ماده به اسم وینیل ساخته شده که این دانشمندان در واقع به دنبال ساختن ماده ایی بودند که سبک و قابل انعطاف باشد و هم هزینه ها را کاهش دهد، که در حال حاضر وینیل در صنایع بسیار زیاد کاربرد دارد و دومین ماده پلاستیکی  پر مصرف در جهان است،که بیشتر مصارف این ماده در صنعت ساختمان است که به عنوان روکش پارکت و روکش کاغذ دیواری قابل شستشو استفاده می شود.

روکش وینیل به صورت یک لایه خیلی نازک که قابل رویت نیست به روی کاغذ دیواری چسبیده است و یا به صورت اسپری به روی کاغذ دیواری پاشیده می شود،روکش وینیل بر روی تمامی کاغذ دیواری های با کیفیت قرار دارد و خصوصیاتی مانند قابل شستشو بودن کاغذ دیواری ،وزن بالاتر،ضد لک بودن توسط روکش وینیل به کاغذ دیواری اضافه می شود.

کاغذ دیواری مخملی

کاغذ دیواری مخمل یکی دیگر از انواع کاغذ دیواری های لوکس و خاص است که افراد با سلیقه و خوش ذوق که به دنبال طرح های خاص هستند به سراغ آن می روند.

کاغذ دیواری که با طرح مخمل هستند کمی گران تر هستند اما از کیفیت و زیبایی خاصی برخوردارند که بسیار زیبا و شیک هستند.

در ساخت این کاغذ دیواری مخمل از الیاف پارچه به کار رفته است که طرح های این جنس کاغذ دیواری از جنس مخمل و کاملا برجسته است که وقتی روی دیوار منزل نصب است و نورپردازی خاصی بر روی آن انجام شود جلوه خاصی را می بخشد.

اکثر کاغذ دیواری های مخمل پس زمینه آن از جنس پارچه و یا pvc استفاده می شوند که از لحاظ قیمت کاغذ دیواری مخملی گران تر از کاغذ دیواری pvc  هستند و مقاومت آن در برابر رطوبت کمتر از کاغذ دیواری هایی با پوشش وینیل است به خاطر همین توصیه نمی شود کاغذ دیواری مخمل را با مواد شوینده شستشو دهید.

طرح های کاغذ دیواری مخمل عمدتاا از طرح های لوکس و کلاسیک استفاده شده و شما باید از آن در فضا و مکان لوکس مانند دیوار سالن و لابی استفاده کنید.

شما باید توجه به ست و رنگ بندی منزل خود داشته باشید ،به فرض مثال اگر از کاغذ دیواری مخمل با گل های بنفش استفاده کرده اید باید توجه کنید که همان تم رنگی در مبل هایتان به کار رود تا هماهنگی و ترکیب رنگی زیبا بسازد و همچنین چشم داخل خانه بچرخد و فضای خسته کننده ایی را نسازد.

راجع به ست کردن کاغذ با مبل در مقاله دکورچی مطالعه نمایید،زیرا وقتی آگاهی لازم راجع به آن بدانید راحت تر موضوع را درک کرده  و به نحو احسنت استفاده می کنید.

نوع دیگر از کاغذ دیواری مخمل وجود دارد که طرفدار بسیار زیادی دارد و بسیار متداول بوده که دارای کیفیت عالی است که به آن کاغذ دیواری با طرح برجسته مخمل pvc پی وی سی است.

این نوع کاغذ دیواری که با طرح مخمل pvc است بیشتر در آلبوم کاغذ دیواری کره ای وجود دارد که طرح و نقش آن شبیه به گل مخمل است اما در اصل از pvc تشکیل شده است به دلیل اینکه جنس آن از pvc  با روکش وینیل است.

با وجود روکش وینیل قابل شستشو بوده و دوده چربی را به خود جذب نخواهد کرد در نتیجه ماندگاری بالایی برخوردار است

چند نمونه از کاغذ دیواری مخمل دکورچی را دیدن فرمایید.

کاغذ دیواری سقفی

هنگامی که صحبت از کاغذ دیواری می شود و قصد کاغذ دیواری کردن را دارید،فکر شما به دیوار ها می رود و تزئین دیوار را کمتر به سقف ها فکر می کنید.

اما سقف ها به اندازه دیوار ها در زیبایی خانه نقش دارند و مهم است و باید به همان اندازه که به دیوار اهمیت می دهید به سقف خانه هم اهمیت دهید.

حال باید به این فکر کنید که برای سقف چه برنامه ای دارید

ایا می خواهید رنگ کنید یا کاغذ دیواری

همان طور که سقف ها کمتر ترک دارند و خرابی کمتری نسبت به دیوار دارند پس زیرسازی سختی نمیخواهد و برای نصب کاغذ دیواری کار خاصی ندارد و خیلی سریع و آسان در کمترین زمان کل سقف ها کاغذ دیواری می شود اما باید در نظر داشته باشیم که از کاغذ دیواری ساده و تک رنگ استفاده کنید تا فضا را شلوغ نکند در انتخاب کاغذ دیواری به رنگ کاغذ هم توجه کنید تا از رنگ روشن استفاده شود،زیرا سقف اگر تیره باشد محیط را دلگیر می کند و تاریک می سازد و یا اگر از سقفی با رنگ تیره استفاده می کنید

از دیوار و کف پوش روشن استفاده نمایید.

در فضا هایی مانند کافی شاپ و رستوران ها از سقف های رنگی استفاده می کنند تا محیطی فانتزی را بسازند و برای منزل فقط از طرح های ساده و تک رنگ در فضای سالن پذیرایی استفاده می کنند.اما می توان در اتاق بچه ها از کاغذ دیواری سقفی رنگی و یا حتی تیره استفاده کنید.

زیرا اتاق خواب محل استراحت و خواب است و اگر تیره به کار روند مشکلی ایجاد نمیکنند و باالعکس خیلی هم طرفدار پیدا می کنند.

پس سقف هم در زیبایی خانه به همان اندازه که دیوار ها دارد متاثر است.

شاید بتوان گفت سقف دیوار پنجم خانه به حساب می آید پس چرا باید سقف ها در نظر گرفته نشوند.

اگر می خواهید از طرح های خاص و مدرن برای سقف خود در نظر بگیرید که به تازگی خیلی بورس شده است تا سقف را از خالی و سفید بودن خسته کننده و کسل بار رها کنند،باید نورپردازی خاص و تخصصی انجام دهید تا جذابیت آن چندین برابر شود.

اما نصب کاغذ دیواری سقفی برای نصاب کمی دشوار می باشد و نسبت به دیوار هزینه بیشتری را می برد اما یک راه میانبر و سریع از لحاظ هزینه در دکور سقفی به حسای می آیند.

اما برای تزئین سقف جدا از کاغذ دیواری سقفی ایده های زیادی وجود دارد.